Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Луд умора няма...

  1. #1
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default Луд умора няма...

    Здравейте колеги!!!
    От момента в който за първи път видях ГТВ,мечтата ми е да я имам тази кола,трудно е да се опише,защото това е специфичен вид лубов.Колкото и пъти да съм се разубеждавал или да са ме разубеждавали винаги нещата стигат дотам.Първата ми кола беше Ланчия Капа,но след време осъзнах че това не е кола за млад човек и се разделихме.Последва моята Алфонсита 146,а тя толкова пъти е била по сервизите,че всеки нормално мислещ човек би настръхвал само при мисълта за марката,а аз я обичам като че все едно е жива.Честно казано много пъти съм си казвал "край",да не говориме,че всеки ден слушам съвети от болни голфаджии,хондаджии и всякакви такива с окончание джии,но както казах винаги нещата стигат до едно и това е ГТВ.Та харесал съм две-три красавици и ще помоля,ако е възможно да изкажете някакво мнение.Търпя критики и ако има такива моля кажете,всяко мнение е полезно малко или много.Ако има някакви предложения,конкретно за ГТВ което не е обявено по масовите сайтове също ще съм благодарен.Не ми предлагаите други модели,просто няма смисъл!
    Та ето ги избранниците за момента:
    http://www.cars.bg/u379840

    http://www.cars.bg/u318765

    Благодаря предварително!!!
    Last edited by NPP; 14-06-2011 at 21:55.

  2. #2

    Default

    Първо - евала от мен, че не си се насочил към кола дето я продават за 1000 лева и да се почва тук с обяснения как това все пак е кочина на 12-15 години и не може да струва повече...
    За тези двете дето си дал линкове: първата ми изглежда хубаво направена, но някакси индивидуалността на модела се е изгубила с тези прагове и с махането на предната емблема... Иначе изглежда много добре и отвън и вътре на снимките.
    Втората (по мое мнение, за което може би ще бъда оплют от някои) има един недостатък: 1.8 не върви колкото двойката... Да, по-евтин е за поддръжка и обслужване, но ми се струва, че тази причина (да е еФтинджос) е последното, което трябва да търсиш в кола като ГТВ... Иначе визията е супер.

    На пръв поглед върху това, което в момента се предлага в мобиле-то, аз бих погледнал тази:
    http://www.mobile.bg/11306496978265863
    и тази:
    http://www.mobile.bg/11307388241977066

    Имай предвид и, че ти трябва една солидна сума за първоначално обслужване и консумативи след като я вземеш... Това не е голф или опел астра...
    Успех от мен

  3. #3
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    ГТВ е мания и правя евала на всеки, който махне с ръка на "дребните неудобства" на модела и я избере!
    Тая кола има неостаряващ дизайн и невероятно излъчване.
    Ако си сам, или макс. сте двама(жена, гадже) ГТВ-то е добър избор.
    Тази от втория линк мисля че е на колегата "Доко". Аз бих избрал нея!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  4. #4
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    А съм бил в дълбока заблуда, че ГТВ под 2.0 няма, а то май имало
    За мен не си заслужава Алфа под 2.0 /лично мнение/
    JTD също НЕ! Въпреки, че незнам вече дали има нафтови ГТВ-та?
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  5. #5
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default

    Мерси за мненията колеги!!!
    Честно казано и аз не бях привържаник на идеята за 1.8,но факта че колата е на колега от форума ме навежда на мисълта че е добре поддържана,а в случея това е много важно.Първият ми вариант найстина има много доработки,а и ме притеснява факта,че от доста време се продава(поне две години)и все с едни и същи снимки.

  6. #6

    Default

    Вярно, от втория линк е мойта каручка . Чета тук, че 1.8 не вървяли... може и така да е, пък аз да не знам . Всъщност това е в кръга на шегата, за повече инфо по-колата на посочения телефон в обявата, автомобила се потдържа във форумни сервизи.

  7. #7
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by NPP View Post
    Първият ми вариант найстина има много доработки,а и ме притеснява факта,че от доста време се продава(поне две години)и все с едни и същи снимки.
    Първата се продаваше преди година някъде тук в една автокъща , но така и не се наканих да я огледам хубаво . Доработките са правени още от преди това . След като я взе момчето , пак се появи обявата и беше сложил някаква голяма цена от типа на 5800 и естествено няма кой да му брои тези пари за ГТВ от първите със старото табло и ТС мотор . Явно не е на зор да я продава
    Иначе на живо има страшна визия както е затъмнена и с ниското окачване
    Или аз съм много претенциозен или наистина няма други хубави ГТВ-та за продан Това на Доко не изглежда никак зле
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Търновската е едно от първите GTV дето съм виждал и много години ми е подхранвала мечтата...!
    п.п.И турбото дето го е показал колегата изглежда убийствено...!
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  9. #9

    Default

    ОТ всички онкретно представени коли аз бих взел на Доко ГТВ-то. Колата е поддържана като хората при правилните майстори и не е правен компромис с нищо! Другото ГТВ също не е лошо, но трябва да се прегледа хубаво при някой от форумните майстори. ГТВ турбо е много голяма тръпка, ама много хубаво си помисли дали имаш "топки" и възможност да правиш такава кола. За съжаление разходите по такъв тип кола са много и все високи. Ако не е в перфектно здраве (а тя не е - хващам бас) ще имаш много драми - турбини, ремонти на двигателя, ходова част и т.н.

  10. #10

    Default

    И на моето 1.8 някой е забравил да му каже, че не върви. А иначе и аз като теб не можех да спя вечер докато не си я взех. Проблеми има определено, частите не са евтини, харчи си, данъка е висок, гражданската също, но си струва. И някой много правилно каза, ако си сам или с приятелка става колата. Иначе домати няма да мъкнеш с тоя багажник :>>

    P.S. Аз бих заложил на 2-рата кола, Бургаската. Най-базово си изглежда, аз лично нарочно избрах 1,8 двигателя, някой от частите са значително по-евтини. Цвета ми харесва повече, интериора също. Джантите и на двете коли убиват GTV стила. GTV си е достатъчно красива кола и всяка намеса според мен лично я загрозява. Pininfarina си знаят работата от има няма 90-100 години насам, не мисля че някой може да я направи с прагове и джанти по-красива тази кола. :>
    Last edited by Hipopotigar; 15-06-2011 at 11:16.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  11. #11
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Тази на Доко изглежда супер. Ако искаш 2,0 колата на този колега изглежда доста добре, а и цената му е супер - http://clubalfaromeo.com/forum/showt...&highlight=gtv
    Напиши от кой град си, ако изпадне нещо интересно да ти показваме.
    GTV

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София,Горна Оряховица
    Age
    43
    Posts
    117

    Default

    Quote Originally Posted by Hipopotigar View Post
    И на моето 1.8 някой е забравил да му каже, че не върви. А иначе и аз като теб не можех да спя вечер докато не си я взех. Проблеми има определено, частите не са евтини, харчи си, данъка е висок, гражданската също, но си струва. И някой много правилно каза, ако си сам или с приятелка става колата. Иначе домати няма да мъкнеш с тоя багажник :>>

    P.S. Аз бих заложил на 2-рата кола, Бургаската. Най-базово си изглежда, аз лично нарочно избрах 1,8 двигателя, някой от частите са значително по-евтини. Цвета ми харесва повече, интериора също. Джантите и на двете коли убиват GTV стила. GTV си е достатъчно красива кола и всяка намеса според мен лично я загрозява. Pininfarina си знаят работата от има няма 90-100 години насам, не мисля че някой може да я направи с прагове и джанти по-красива тази кола. :>
    Само за джантите не съм съгласен-на черното GTV са оригинални за модела(...е малко по късно...,но са си оригинални!)!
    п.п.Айде по-бързо да се похвали колегата с новата си красавица!
    Alfa Romeo GTV 3.2 V6 24V -сбъдната мечта
    Peugeot Partner 1.6 HDI 90 BHP(служебна)-много зла за гъзарите-ex
    SEAT Ibisa 1.4 '08(служебна)-много пъргава и ненатоварваща-ex
    Dacia Logan 1.5 cdi 90 BHP(служебна)-голямото наказание за шофьора!!

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    На Доко колата е една от най-запазените които съм виждал,в перфектно техническо състояниеАз никога не бих си купил ГТВ,но това би бил моя избор
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default

    Здравейте отново колеги!!!
    Мерси за съветите!Аз съм на 23 години несъм женен,нямам деца и домати не мисля да карам.Честно казано вече не издържам,само за тая кола си мисля,остава само да се дооточнят някой формалности и да направя своя избор.Найстина за момента колата на колегата Доко ми се струва най-разумния избор пък била тя и 1.8.Турбо кола няма да си взема,защото ще ми дойде в повечко "филма"

  15. #15
    започва да се пристрастява NPP's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Козлодуй
    Posts
    92

    Default

    Значи,колеги сега говорих с колегата Доко и най-вероятно живот и здраве,ако е рекъл Господ утре по това време ще съм най-щастливия човек на света

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •