Results 1 to 11 of 11

Thread: Спешно съдействие

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Exclamation Спешно съдействие

    Колеги,
    пускам тази тема защото не видях това което ме интересува. А и е спешно в понеделник трябва да съм в движение.
    Става въпрос за колата от подписа. Преди малко около 18,30 часа както си карах колата и тя взе че угасна при което светна лампата като двигател(мисля че беше за инжекцион). Подадох нов контакт и погледнах гориво но стрелката показва че има, пък и аз знам че има около 9литра. Лампата при подаване на контакт светна след чек за миг гасне и отново светва. На стартер върти на поразия но не пали. Обадих се на човек със диагностика - дойде и я закачихме, излезна грешка 0119(некоректна стойност датчик налягане гориво). Изчистихме я и отново опит за палене (този път след чек лампата си угасва) но нъц само върти без да пали.
    Въпроса ми е към кое да се насоча
    1.регулатор на налягането
    2. помпа високо налягане

    Пояснявам че досега не съм имал никакви проблеми със паленето - връткам гасне подгряването и паля от раз. Нито е имало някакви зависвания- да въртя на стартер без да пали.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    софия
    Posts
    163

    Default

    регулатора е според мен колега,преди да се набутваш кинти извади твоя регулатор забърши го с някои парцал и пак опитаи да я запалиш с него,дано имаш късмет
    alfa 166jtd@super

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    А що не сипете гориво?

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by umax View Post
    А що не сипете гориво?
    Колега, уточних че има гориво. Даже правихме проба с откачени дюзи (откачахме ги една по една) дали ще хвърля гориво. Опита успешен, като завъртя на контакт и потича гориво. Значи остава някое от упоменатите две или друго за което не съм се сетил.

    ---------- Post added at 07:47 ---------- Previous post was at 07:46 ----------

    Quote Originally Posted by genko1982 View Post
    регулатора е според мен колега,преди да се набутваш кинти извади твоя регулатор забърши го с някои парцал и пак опитаи да я запалиш с него,дано имаш късмет
    Благодаря ще пробвам и това колега.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #5

    Default

    Аз при такава грешка смених датчика на рейла,щото се оказа,че не е и оригиналния, и всичко заспа.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги за сега всичко е наред. Първо свалих моя регулатор на налягането и със спрей го почистих. Това не помогна. Намерихме такъв регулатор и племенника го поръча. Докато го чакахме(беше за утре по еконт) реших да я изтегля с друга кола до италиянеца да чуя и неговото мнение. Там са отворили и диагностичен център. Човека каза че срещу 30лв ще ми напрви пълна диагностика и ще ми каже точно кой детайл е дефектирал. Съгласих се. Накачи колата с кабели (като коледна елха) и ме накара да давам контакт и да изключвам - така няколко пъти. Накрая ме накара да опитам да запаля. Естествено никакъв ефект. Но той каза че нямам налягане от подкачващата помпа в резервоара. С клещи прищипа маркуча за обратна нафта и повторихме процедурата с ключа и опит да запаля. Този път колата се опита да запали и той пръсна спрей за запалване. За една две секунди двигателя заработи на два цилиндъра. Проверява и със софтуер през комп и окончателно каза че е виновно налягането от резервоара. Едва успявало да вдигне 1атмосфера а трябвало да поддържа 2-2,5атмосфери. Видях се в чудо и почнах да питам как може да проверим тази помпа и къде точно е в купето при задната седалка или в багажника. Човека каза да изчакам и отиде отпред след малко ми каза да опитам да запаля. И о чудо колата запали. Попитах какво стана а той отговори - запушен е трипътника преди горивния филтър, там има едни сачми и много рядко но засядат. Преди това бях пратил племенника с туба за още нафта. Взех да се съмнявам че има гориво. Така че посфактум племенника донесе още 6 литра та ги сипах и тях вътре. Пробвахме още два пъти да запали и вече нямаше никъкъв проблем при паленето. Така че извода никога незнаеш откъде ще ти дойде и как ще си отиде. Аз се разминах много леко 30лв диагностика и 10лв почистване. Е нафтата няма да я слагам тя ще си мине километрите.

    Втори проблем посфактум. Климатика изписа "аиркондикшън фаулт" и вентилатора и климатика спряха тотално. Отидох при майсторче при което си ходя и е на "ти" с електрониките. Залови се да търси какво става. Установи че до вентилатора в купето няма ток.Отвори бушоните под капака( а преди туй беше извадил комплекта с платката под волана - и я проверил цялата) почна проба един по един изведнъж тока дойде но беше 3,5 волта. Каза ми че има утечка някъде щото трябвало да е 12 волта. Отново се почна проверка на бушони и релета под капака. Намерихме кое реле е за вентилатора(той е в комплект със бушона) разклати го и вентилатора тръгна. Той реши да го провери по обстойно и изведнъж ми извика да изключа. Оказа се че е пипнал самия бушон и се е опарил. Като го отделихме от релето се оказа че направо единия крак се е стопил - имало хлабава връзка. Притегна клемите крачета и ги изчисти. Сложи нов бушон и включихме климатика на макс. Около 5мин го оставихме да работи (вентилатора) на макс и той хвана бушона след туй ме накара и аз да пипна. Нямаше абсолютно никакво загряване. Сглобихме всичко и сега колата работи както преди дефекта.
    Дано с тази писаница съм помогнал на някого поне малко.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #7

    Default ...

    Много полезно колега, че и на мен ми се насъбраха разни неща по колицата е ще ремонтирам.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Talking

    Quote Originally Posted by Joro Alfata View Post
    Много полезно колега, че и на мен ми се насъбраха разни неща по колицата е ще ремонтирам.
    Майстора, който ми поддържа колите казва - Като си нямат работа на хората любимо занимание е в събота и неделя да си строшат сами колите - за това в понеделник и вторник съм затрупан с клиенти
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Майстора, който ми поддържа колите казва - Като си нямат работа на хората любимо занимание е в събота и неделя да си строшат сами колите - за това в понеделник и вторник съм затрупан с клиенти
    е явно на майстора ти не му се работи много, за това казва така. Незнам да има мазохист да иска да си развали колата нарочно, само и само да намери работа на майстор , който и да е той.
    Ама като се замисля в тая държава всичко е възможно.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    бе той за работа си работи при това много яко ама му става мнооого весело като дойде някой и му каже "Абе майсторе казаха ми да барна това и това и ся колата е умрела...", а той човекът хабер си няма какво е правил и защо го е правил
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  11. #11
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Евала, много полезна тема и най - вече щото е довършена. Прав си ,че човек не знае от къде ще му дойде...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •