Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: Знаете ли нещо за тази 156 GTA

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Абе квото и да се дърлиме тук,колата трябва да се види на живо,според мен определено си заслужава.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе квото и да се дърлиме тук,колата трябва да се види на живо,според мен определено си заслужава.
    +1

  3. #33
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by cassillas View Post
    Освен че и светят грешките за airbag и изгоряла крушка, друго на пръв поглед не виждам. Ако някой я купи трябва яко да е мръднал . Преди месец струваше 14 000лв. Ама и 9600 са и много. Пък и името(тип песен на Тони Стораро) на тази автокъща говори много.....
    Абе пич, автокъщата се намира на "Ломско шосе" 234, затова се казва така, а собственикът кара Капа купе и продава още едно лачено такова там, та сам си прави сметката Колата съм я гледал ей така просто да видя още едно ГТА на живо ,след онова червеното в стария салон на ММ на Цариградско навремето - колата изглеждаше запазена като уточнявам, че не съм я палил - гледах Капата а не нея, че 2 окачвания на 156 наведнъж ще ми дойдат повечко за поддръжка

    ---------- Post added at 11:11 ---------- Previous post was at 10:58 ----------

    Quote Originally Posted by rady156 View Post
    И за да не пускам нова тема, въпреки че е за раздел 159, знаете ли нещо за тази 159-ка? http://www.cars.bg/u378143

    Благодаря предварително.
    Гледам че караш дизел, 59-ката е по-добрият вариант за теб, и щом е 2007-ма е много вероятно проблемът с клапите на колектора да е отстранен досега, така че смело напред!
    Last edited by RPWWD; 18-06-2011 at 14:01.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  4. #34
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Посетих автокъщата. В началото както и очаквах търговеца беше леко неприятен събеседник, така че не започнахме добре и ми се поизпари желанието, с което отидох. Все пак впечатленита ми са следните. Боята изглежда добре, но и липсваше блясък(може би е за пастиране), и двете огледала са счупени, джантите са в много лошо състояние, а гуми както и някои колеги казаха, просто няма. Интериорът е сравнително запазен. Уплатнението на шофьорката врата е прокъсано. В сервизната книжка е писано два пъти до 35000км. Произведена е 03.2002г, а регистрирана 01.2003г. Двигателят работи добре, поне така ми се струва. Като цяло колата изглежда съвсем нормално и поне не усетих някаква голяма конспирация. Аааа пишеше с боя на капака на ремъка, че е сменен на 101000км. Колта е интересна, но при такова поведение на търговците като цяло отблъскващо и бих казал неприемливо, хората или поне аз ще се замисля много повече върху потенциална покупка, дори колата да ми харесва много.

    ---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:14 ----------

    Забравих да кажа и за 159-ката. Отидохме с едни приятели, тъй като им минават мисли за кола седан, а аз естествено го обработвам за 159. Цялата дясна част на колата е надрана с ключ или нещо подобно, задната броня също надрскана в долната си част и задната лява врата също е за боя. Вътре ми се стори, че следите от употребата са повечко отколкото очаквах от колан а 65к км. Подкарахме я на паркинга- върви брутално, поне до трета и 90км/ч, но се усеща механично движение на задния мост от диференциала и кардна предполагам, като при рчзко подаване на газ и най-вече при смяна на предвки във възходящ ред има лек трясък, въпреки че трясък е силно казано. Спира по-слабо отколкото очаквах, и гумите въпреки, че са нови Тойо Проксес приплъзват много рано. Вратите скърцаха зверски. Момчетата там са пичове.
    Last edited by rady156; 19-06-2011 at 00:36.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  5. #35
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Колега, много благодаря за инфото. А някой знае ли принципно дали може да се сложи по-"стандартно" окачване на 156 ГТА? Т.е. да се повдигне малко и да вози по-меко ? (да речем като стандартната 156-ца)
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  6. #36
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Колега, много благодаря за инфото. А някой знае ли принципно дали може да се сложи по-"стандартно" окачване на 156 ГТА? Т.е. да се повдигне малко и да вози по-меко ? (да речем като стандартната 156-ца)
    Стандартната 156 не вози меко, за мека возия си взимаш Либра.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  7. #37
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Знам, колега, все пак от 6 години търкалям такава. За мен е приемливо стандартното окачване, но не и по-твърдо. Въпросът е че, ГТА-то ще вози доста по-твърдо, а и имам един голям бордюр пред гаража, който почти сигурно ще "отреже" спойлерите на предната броня.
    Та така, питам сериозно, даже се сещам още 1 въпрос - може ли да се сложат 16-ки джанти или дори 15-ки
    Знам, малко са странни въпросите, ама какво да правиш, одъртявам... Искам комфорт от една страна, от друга якия звук и ускорение на 3.2 Всеки луд с номера си...
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  8. #38
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Знам, колега, все пак от 6 години търкалям такава. За мен е приемливо стандартното окачване, но не и по-твърдо. Въпросът е че, ГТА-то ще вози доста по-твърдо, а и имам един голям бордюр пред гаража, който почти сигурно ще "отреже" спойлерите на предната броня.
    Та така, питам сериозно, даже се сещам още 1 въпрос - може ли да се сложат 16-ки джанти или дори 15-ки
    Знам, малко са странни въпросите, ама какво да правиш, одъртявам... Искам комфорт от една страна, от друга якия звук и ускорение на 3.2 Всеки луд с номера си...
    За джантите не може апарата на спирачките е по голям и 17" е минимума. другото за смяна на окачване смятам че не звучи сериозно все пак колата е мощна и си тярбва стабилност при различните ситуации на пътя а и мотора е тежичък кутията по голяма и така.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  9. #39
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Знам, колега, все пак от 6 години търкалям такава. За мен е приемливо стандартното окачване, но не и по-твърдо. Въпросът е че, ГТА-то ще вози доста по-твърдо, а и имам един голям бордюр пред гаража, който почти сигурно ще "отреже" спойлерите на предната броня.
    Та така, питам сериозно, даже се сещам още 1 въпрос - може ли да се сложат 16-ки джанти или дори 15-ки
    Знам, малко са странни въпросите, ама какво да правиш, одъртявам... Искам комфорт от една страна, от друга якия звук и ускорение на 3.2 Всеки луд с номера си...
    След 14-те бинки за колата едни 100 лева за една циментова "рампа" за изкачване на бордюра едва ли ще ти се видят неоправдана инвестиция
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #40
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    За джантите не може апарата на спирачките е по голям и 17" е минимума. другото за смяна на окачване смятам че не звучи сериозно все пак колата е мощна и си тярбва стабилност при различните ситуации на пътя а и мотора е тежичък кутията по голяма и така.
    Могат да се сложат 16-ки минимум. Дисковете са 305мм на тази, след средата на 2003г вече са 330мм и минимума е 17 цола джанти
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  11. #41
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Не всяка 16-ка влиза

    Хората "ъпгрейдват", ние ша "даунгрейдваме"

    Ако искаш удобна, висока кола, да се качваш на бордюра пред вас, с хубаво ускорение и звук като на ГТА, вземи си 166 ФЛ 3.2 В6...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #42
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не всяка 16-ка влиза

    Хората "ъпгрейдват", ние ша "даунгрейдваме"

    Ако искаш удобна, висока кола, да се качваш на бордюра пред вас, с хубаво ускорение и звук като на ГТА, вземи си 166 ФЛ 3.2 В6...
    Aбе Светльо да ти кажа бате и 166 ФЛ не става за катерене по бордюри
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #43
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Не всяка 16-ка влиза

    Хората "ъпгрейдват", ние ша "даунгрейдваме"

    Ако искаш удобна, висока кола, да се качваш на бордюра пред вас, с хубаво ускорение и звук като на ГТА, вземи си 166 ФЛ 3.2 В6...
    Точно това мислех да направя, ама има едно голямо дърво на входа и 166 няма да влезе Абе в тоа център голяма теснотия.

    Иначе пак питам, пречи ли нещо да се сложат нормални пружини от ЖТД или 2.5 В6 например? Те също са тежки.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  14. #44

    Default

    2.4жтд са по високи от 2.5, но пък и двата типа са по високи от тия на спарка.....всъщност не разбрах къде искаш да ги слагаш?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #45
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    на ГТА-то евентуално след покупка
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •