Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Моля за съвет при покупка

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Default Моля за съвет при покупка

    Здравейте,
    Моля,да ми дадете съвет.
    Вчера се поопаричих,и реших да обиколя автокъщите.
    Търся си конкретно Алфа,145/146,задължително след1998г.
    Та по същество.Гледах една 145,2000г.с трите ключа и кодкартата.Вчера е доставена от Германия.Оказа се ,че не може да запали,защото по думите на търговеца като са я свалили от автовоза,не са погледнали,че няма грам бензин и са и изгорили помпата.Обеща,че тия дни ще я оправят,и ще мога да я тествам.
    Въпроса ми е да се доверя ли на търговеца?
    Колата е запазена отън и отвътре.Антифризът е бистър,дебитомерът е сменян,маслото е чисто,но капачката има дъх на бензин.
    Много Ви моля дайте ми съвет,заслужава ли си авантюрата.Знам,че покупката на автомобил втора ръка е късмет,но искам да си купя кола за да я карам,а не за да я държа в сервиза.
    Благодаря предварително.

  2. #2
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Щом в резервоара няма бензин пък в картера има... не знам...
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  3. #3

    Default

    Да я оправи и отиди пак да я видиш

  4. #4
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Въобще не се занимавай.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  5. #5
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Не се доверявай на думите на търговеца,от едно засмукване на въздух не ми се вярва да изгори бензиновата помпа.Ако много те влече колата ходи пак да я видиш,тестваш и диагностика почти задължително. Успех!
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  6. #6
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by GALIN4O View Post
    Щом в резервоара няма бензин пък в картера има... не знам...
    Ако може да обясниш как разбра че във картера има бензин ще те призная за наи гоЛемия.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by riddick View Post
    Здравейте,
    Моля,да ми дадете съвет.
    Вчера се поопаричих,и реших да обиколя автокъщите.
    Търся си конкретно Алфа,145/146,задължително след1998г.
    Та по същество.Гледах една 145,2000г.с трите ключа и кодкартата.Вчера е доставена от Германия.Оказа се ,че не може да запали,защото по думите на търговеца като са я свалили от автовоза,не са погледнали,че няма грам бензин и са и изгорили помпата.Обеща,че тия дни ще я оправят,и ще мога да я тествам.
    Въпроса ми е да се доверя ли на търговеца?
    Колата е запазена отън и отвътре.Антифризът е бистър,дебитомерът е сменян,маслото е чисто,но капачката има дъх на бензин.
    Много Ви моля дайте ми съвет,заслужава ли си авантюрата.Знам,че покупката на автомобил втора ръка е късмет,но искам да си купя кола за да я карам,а не за да я държа в сервиза.
    Благодаря предварително.
    Ако много ти харесва отиди пак да я погледнеш гледай за пушек от ауспуха, нито бял нито черен абе никакъв не трябва да има!
    По капачката на маслото не трябва да има бели (млечни) отлагания ..масово твърдят че било конденз трябва да работи равномерно, без прекъсвания и да върви без да се замисля и да забива нос. Най хубаво е да се отиде или със специалист на место или да я заведеш в някой от клубните сервизи.

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Благодаря за вниманието.Утре съм почивка,и ако успея да ангажирам един приятел-полуразбирач,ще проверя,какво е положението.Ако наистина е само подкачваща помпа,би трябвало да са я оправили.
    Днес шофьорите в работата ме поизлъгаха,че търговецът може и да казва истината.
    Колата наистина ми харесва,но при положение,че доскоро карах Джип-дизелов/без електроника/,а в работата пилотирам Фадрома-Л200-Полска и багер ЮМЗ-Руски,надявам се да ме разберете,защо гледам на Алфата като Индианец-жираф.
    Целта ми е да си купя автомобил,а не да свалям от цената.Не ми се ще да се набия на някоя морга и да се чудя,какво да я правя.
    Що се отнася за диагностиката-прочетох доста във форума,и реших,че поддръжката ще е при Лисан.Извинявам се на останалите,но ми е много удобен-на 3км.от нас.Дори да не е тази Алфа,утре ще огледам още две-три.Просто съм решил да е Алфа.
    А иначе винафи си поддържам колата в сервиз.Не съм патил от самозвани монтьори,но много приятели са.Не искам да съм в техния клуб.

  9. #9
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Колега, Алфи вече има супер много. Да се хвърлиш точно на тая, която не работи е малко глупаво. Още повече, че оправданието на продавача е малко съмнително.

    Друго нещо, което трябва да знаеш е, че Алфите от Германия са големи гнилочи. Моята е от там и ти го казвам от опит.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  10. #10
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Съветвам те със сигурност да погледнеш тази 146-ца макар, че е 98-ма година.Просто ми се струва доста добра и е в оригинален вид!
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...864&f1=details
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Благодаря на всички за вниманието.
    Бяхте ми много полезни.
    Относно 146-цата,бях решил,да я погледна и днес го направих.Наистина изглежда добре,и мисля утре да я купя.Притеснявам се само,че е с един червен ключ/т.е. няма мастър и кодкарта/но от прочетеното във форума разбрах,че не е болка за умиране.Дано само това да и е кусура.
    Утре отивам да се пазаря,защото днес в автокъщата бяха само две момчета,които поливаха колите с вода.
    Иначе всичко по колата работи перфектно.Шофьорската седалка е леко протрита,но интериорът е перфектен.Двигателят пали от четвърт,няма шумове,и пушек.
    Живот и здраве утре я взимам,регистрирам,застраховам и ако имам късмет,и сменям консумативите.В събота ще я тествам на дълго.
    Още веднъж Ви благодаря.
    Пожелайте ми късмет,и очаквайте скоро да се похваля.

  12. #12
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Виж колега какво набито око имам само . Тази Алфа 146 и мен ми грабна окото но нямам възможност за втора такава.Ако ти останат кинти след обслужването и регистрации,слагай едни готини 15ки лети джанти и си бомба. За това ти пожелавам да и станеш горд собственик.
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  13. #13
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    Ако може да обясниш как разбра че във картера има бензин ще те призная за наи гоЛемия.
    Не смятам, че има нужда някой да ме признава за голям, малък и т.н. Просто така ми се струва...
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Здравейте,
    Тази сутрин отидох да погледна една 145-ца и ми грабна окото.Бях се подготвил за друго,ама с пари в джоба и вакуум в главата,взех,че я купих.
    Тия дни ще я сложа в подписа си,но искам първо да я обслужа.
    Благодаря на всички за помощта.
    Моля Модераторите да прекратят темата.

  15. #15
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Ами айде скоро снимки и подробности за Алфичката очакваме.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •