Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 105

Thread: Много въпроси относно GTV

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default Много въпроси относно GTV

    Като за начало здравейте на всички маниаци. Още ми е рано за кола, но не ми е рано да се оглеждам (малко остава). Голям фен съм на италианските автомобили и на спортния дизайн. Точно затова се насочих към GTV. Имам хиляди въпроси преди закупуване на колата и някои от тях може да ви се струват глупави, но се надявам да ми отговорите. Ще подредя въпросите с точки за да е по прегледно

    1. Добър ли е 2.0 TS двигателя от '98г.?
    2. Има ли някой такъв автомобил и колко му излиза годишно общо данъци и гражданска?
    3. Колко гори г/д?
    4. Скъпа ли е поддръжката?
    5. Струва ли си ако си взема кола от '98 да я разглобя напълно, да я закърпя ако има нещо, да я пребоядисам цялата и да я сглобя наново, но с нова електроника (ако може да се поръча) и смяна на всички маркучета и допълнителни кабели, които вероятно са поизгорели за толкова години? Има ли сервиз в България, който може да ми извърши тази процедура и колко ще ми струва всичко - разглабяне, кърпене/пребоядисване, закупуване на нова електроника, подмяна на жички, маркучета и оплътнения и слабяне на всичко?
    6. Също така могат ли в България да ми се монтират следните добавки - http://www.autodeltashop.com/product...roducts_id=418 и http://www.autodeltashop.com/product...roducts_id=417 и ако да - от кой сервиз, каква ще е цената?

    Общо взето за това се сещам, ако ми дойде нещо друго на ума ще пиша в темата. Надявам се да не ме приемете с нападки и подигравки, но съм пълен новак. Ако може за сервизите да ми казвате нещо по-близо до Велико Търново (евентуално Русе, Плевен и т.н.). Благодаря на всички, обърнали ми внимание!

  2. #2
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    1. Да, добър е.
    2. Данък + гражданска = 500лв.
    3. Гори 7+/13+
    4. Да, скъпа е.
    5. Не, не си струва.
    6. Могат, виж "клубните" сервизи

    Нещо обаче немога да схвана логиката от точка 5 и 6 - искаш да направиш колата със сума, 3-пъти по-голяма от цената на автомобила?

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    Уф.. Сериозно са 500лв. пък и като сложиш винетка отива още. Те общо на двете семейни коли не са толкова, ама няма как - страст. Иначе за т.5 и т.6 искам да си направя колата да ми е кеф да си я карам с мноого години напред, дори и да си купя нова искам тази като знам, че всичко ѝ е наред и да си я запазя

  4. #4
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Добре дошъл, колега!

    Magiosnika ти е отговорил много кратко, точно и ясно.

    За по-подробна информация за разхода на този мотор, може да кликнеш на бензиновата иконка в подписа ми.
    За ремонтите... там много зависи колко ще е изморен екземпляра, на който попаднеш. За пример може да видиш моя списък, който постоянно ъпдейтвам, има и снимки на повечето неща.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=3188&page=6
    Разгледай и другите постове в темата с ремонти.
    По т.5 е безсмислено да правиш каквото и да било. Ако нещо случайно даде фира - тогава ще го мислиш него. Не си заслужава тази скъпа интервенция.
    Още по-малко, че ако колата не е удряна, почти няма шанс да е тръгнала ръжда от някъде. Това не е Опел.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    Мерси, златен си! Явно ще се търси някоя форумна красавица, по възможност в бордо А мнението ти за визуалните ъпгрейди какво е?

  6. #6

    Default

    Не разбирам сериозно, защо вземате точно тази кола и я преправяте. Преправяйте голфове.... сериозно сори за грубото мнение ама откачам някой като вземе да променя визията на GTV. Една от малкото коли направена да изглежда перфектно както си е. Вземай я прави я плащай и всичко, само изтъргни надписите Pininfarina, да не се върти в гроба горкия човек. :>
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    Ами и на мен ми е много красива, но смятам, че ѝ липсва още маалко агресия във външния вид Иначе по въпроса за данъка за моята община ми излиза 165лв. и видях няколко оферти за гражданска около 200лв. Така че се надявам да се вмъкна в тези пари (около 360лв.)

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by IwaN View Post
    Ами и на мен ми е много красива, но смятам, че ѝ липсва още маалко агресия във външния вид
    По стечение на обстоятелствата доста съм карал GTV, не знам къде видя липса на агресия. С тая кола на всеки светофар някой се дразни с тебе. Това е доста показателно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9

    Default

    И всички я заглеждат. А между другото и аз скоро го разбрах това. В различните общини различен данък... яко а :> Намерете логиката. Щом си решил между другото да дадеш толкова пари и да вложиш толкова труд, защо не вземеш направо V6 2л или ако искаш агресия направо ГОЛЕМИЯ БРАТ? :>
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    За първа кола?! Смятам, че най-добре е да не много голям двигателя (не че 150 к.с. са малко). Иначе наистина колата е адската. За заглеждането също съм го забелязал. Не исках да кажа, че не е агресивна - напротив, но според мен с добавките е още по-добра

  11. #11
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by IwaN View Post
    Мерси, златен си! Явно ще се търси някоя форумна красавица, по възможност в бордо А мнението ти за визуалните ъпгрейди какво е?
    И аз съм си малко консерва. Никакви промени по оптиката.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    И аз съм си малко консерва. Никакви промени по оптиката.
    За мен лично и липсва или лип-а или спойлера който мяза малко на японска бегачка с него
    + Поне джанти от фейс - лифта ...според мен джантите правят 50% от оптиката

  13. #13

    Default

    За първа кола като цяло избягвай GTV :> Трябва да поогънеш някоя по-обикновена за 2-3 годинки иначе много ще патиш с тази. Не е кола за хора без опит.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  14. #14
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Hipopotigar View Post
    За първа кола като цяло избягвай GTV :> Трябва да поогънеш някоя по-обикновена за 2-3 годинки иначе много ще патиш с тази. Не е кола за хора без опит.
    Бих добавил...скъпа е за хора без опит

  15. #15
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    И все пак имам приятел, който втората кола на която се е качвал да кара в живота си (след учебната) е ГТВ. Доста добре се справя и се е научил да я владее. Няма никакви инциденти, дори и леки за 2 години, откакто я притежава. А колата му.... много от нас в този раздел ще му завидят за нея (включително и аз).
    Така че всичко е до човека. И все пак, ако има възможност - газ с на тати колата, че по-добре се свиква.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •