Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 105

Thread: Много въпроси относно GTV

  1. #16
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Щом неможеш да отделиш повече от 360лв. за гражданска и данък, предвидил ли си още 500лв. за каско и още 500-1000 за първоначално обслужване?

  2. #17

    Default

    Въпрос на талант. Просто щом ти е първа кола предполагам, че още не си вадиш доходите сам, така че ако смяташ да врънкаш вашите за пари, това не е колата. Вземи някоя и я огъни :>
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  3. #18
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by Magiosnika View Post
    Щом неможеш да отделиш повече от 360лв. за гражданска и данък, предвидил ли си още 500лв. за каско и още 500-1000 за първоначално обслужване?
    Ами попринцип данъците ще ми ги плаща поне 2 години бащата и затова се оглеждам да не са твърде много. Първоначалното обслужване го смятам към цената на колата

    Quote Originally Posted by Hipopotigar View Post
    Въпрос на талант. Просто щом ти е първа кола предполагам, че още не си вадиш доходите сам, така че ако смяташ да врънкаш вашите за пари, това не е колата. Вземи някоя и я огъни :>
    Е защо пък да не ме издържат (колата ми) една-две години (докато си намеря работа)? Пък и обясних, че GTV-то ми е влязло под кожата

  4. #19

    Default

    Защото за 2 години с тази кола и неопитен шофьор, трябва да си приготвят между 5000 и 10000лв за разходи. Ако са готови да направят това давай.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    Може ли да ми обясниш малко по-подробно от къде ще дойдат тези разходи?

  6. #21
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by IwaN View Post
    Може ли да ми обясниш малко по-подробно от къде ще дойдат тези разходи?
    750 първо обслужване, после 1000 по окачването , 2х 500 лева за гражданска и данък за две години (общо 1000) , второ обслужване след 10 хил км за още 200, Дискове и накладки още 400-500. Ако си направиш и каско. Минимум един комплект гуми 400 - 800 зависи какъв размер и марка гуми ще вземеш. Пълнене на климатика и други непредвидени. Това при положение, че всичко е наред по колата и си касметлия! СМЯТАЙ.
    Last edited by BatVas; 19-06-2011 at 17:43.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #22
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    Толкова пари за първо обслужване и окачване не мисля, че ще ми трябват, тъй като ще търся форумна Да приемем 500 за първо обслужване. Гражданската и данъка ги смятах към тази година са общо 360лв. + прегледа да са максимум 400лв. Второ облужване още 200лв. съм съгласен. Интересно ми е защо ще трябват да се сменят дискове и накладки? Каско мисля да не правя. За гумите си прав, но да речем, че са 500лв. Е до сега всичко без дискове, накладки, каско и непредвидени ситуации са 2000лв.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by IwaN View Post
    Толкова пари за първо обслужване и окачване не мисля, че ще ми трябват, тъй като ще търся форумна Да приемем 500 за първо обслужване. Гражданската и данъка ги смятах към тази година са общо 360лв. + прегледа да са максимум 400лв. Второ облужване още 200лв. съм съгласен. Интересно ми е защо ще трябват да се сменят дискове и накладки? Каско мисля да не правя. За гумите си прав, но да речем, че са 500лв. Е до сега всичко без дискове, накладки, каско и непредвидени ситуации са 2000лв.
    За друго нямам време да напиша ,но ако караш тази кола без каско много ще сгрешиш
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  9. #24
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Горна Оряховица
    Posts
    13

    Default

    ОК. Благодаря на всички за съветите и се извинявам за глупостите които съм писал. Темата може да се счита за приключена Ще пиша след време ако стана собственик на GTV (или евентуално 147).

  10. #25

    Default

    Като за бензин въобще не стана дума даже :>>>
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  11. #26
    Запален алфист Magiosnika's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    135

    Default

    Е за бензина нали му написах що-годе. А като дойде време колегата може да хвърли 1 око на моята красавица...

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by IwaN View Post
    Толкова пари за първо обслужване и окачване не мисля, че ще ми трябват, тъй като ще търся форумна Да приемем 500 за първо обслужване. Гражданската и данъка ги смятах към тази година са общо 360лв. + прегледа да са максимум 400лв. Второ облужване още 200лв. съм съгласен. Интересно ми е защо ще трябват да се сменят дискове и накладки? Каско мисля да не правя. За гумите си прав, но да речем, че са 500лв. Е до сега всичко без дискове, накладки, каско и непредвидени ситуации са 2000лв.
    Самия факт, че така тънчиш сметките (не те упреквам, разбрах, че не изкарваш сам парите) показва, че това не е твоята кола, вЕрвай ми... Форумна, не-форумна, за да бъдат релните разходи колкото ги смяташ, трябва цената да е двойно по-висока от средното в момента за такава кола (демек пак ще ги дадеш тези пари)...
    ПС: И на мен ми е влязъл GTR35 под кожата ама си трая...

  13. #28
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Не го упреквайте така момчето . Вероятно доста от нас са минали по този път . Напомня ми за първия път , когато исках да си купувам GTV с последните пари и не знаех нищо за модела . Викам си отначало , 12-13л градско не изглеждат толкова много на фона на градската ми малолитражка 8-9л . Данъка все някак ще го превъзмогна , ще гледам да си купя някоя читава , че да не правя ремонти . Да ама като нямаш стабилни и сигурни доходи всеки месец и не изглежда толкова лесно , колкото звучи Може вашите да не ги бърка колко дават , но ако спрат кранчето - ще трябва да гледаш красавицата пред блока
    Извънредни разходи са например съединител с труд - 400 лв , акумулатор - 200 лв , дебитомер - 200 лв , свещи - 240 лв и куп други , все неща , които могат да се скапят всеки момент Въпрос на късмет или по-скоро на поддръжка от предишните собственици ( особено италианеца )

    В Горна Оряховица се подвизава едно зелено GTV , за други не знам . Даже момчето май е от форума .
    Иначе друго италианско в този клас , но със сравнително по-евтина поддържа - Фиат Купе 1.8 . Вече ти си правиш избора . Ако все пак се спреш на GTV - не се хвърляй на първото , а гледай нещо читаво , че има доста гробници на пазара . Пък ще чакаме да се похвалиш , да не забравиш
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by RoMeO_156_GTA View Post
    Иначе друго италианско в този клас , но със сравнително по-евтина поддържа - Фиат Купе 1.8
    Ако си сядал (не говоря дори да ги караш) и в двете коли, ще знаеш, че няма нищо общо между фиат купе и ГТВ... Много хубава кола е фиата, няма спор, но просто не е като ГТВ, въпреки, че някакси напомня визуално

  15. #30
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ако си сядал (не говоря дори да ги караш) и в двете коли, ще знаеш, че няма нищо общо между фиат купе и ГТВ... Много хубава кола е фиата, няма спор, но просто не е като ГТВ, въпреки, че някакси напомня визуално
    Да и знам , че няма нищо общо А колегата май е виждал ГТВ само на снимка и търси да има визия . Да седне първо и да видим дали ще му хареса . ГТВ си е маниашка кола , но не всеки може да я възприеме като усещане след като седнеш зад волана Точно това ме привлича в определени Алфи , самото усещане , сякаш там ти е мястото Не може да се опише чувството . Чак сектантски прозвуча . Сравнено с нея , в Купето се чувстваш като турист

    Един въпрос към собствениците на ГТВ - дългокраки какички събират ли се на задните седалки хаха
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •