Page 37 of 46 FirstFirst ... 273536373839 ... LastLast
Results 541 to 555 of 679

Thread: комплект носачи за 156

  1. #541
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Кайо View Post
    Пропуснал си един удивителен.......
    Вярно бе, ето го и него !
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #542
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Вярно бе, ето го и него !
    А тъй,са бива....
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  3. #543
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Тампоните са смазани вече, дори погледнах и шарнирите как са, на горните носачи искаха малко, на долните бяха добре гресирани според мен, а и до колкото зная не е хубаво да е прекалено много греста.

    Благодаря за помощта, остава тези дни да ги монтираме.

  4. #544
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Днес монтирахме носачите... ще видим колко ще изкарат.

  5. #545
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    29

    Default

    Здравейте колеги!
    Започнах да чета темата за носачите, тъй като трябва да си сменям долни и видях, че още стои проблема със скърцането на втулките на горните носачи. Аз мисля, че си реших този проблем трайно(13-15х км без този ужасен шум) и затова реших да споделя...
    Просто на мястото на горните втулки поставих ролкови лагери със допълнителни семеринги - мисля, че лагерите бяха 62205. Леко се налага да се райберова носача, да се престържи втулката на стария тампон по размера на лагера и да се остави част от външната част от тампона - за осигуряване срещу аксиално изместване.
    Трябва да предупредя, че шарнира трябва да е без никаква хлабина, защото при наличие на такава след доработката са увеличава много бързо (единия ми имаше такава, но след напълване на шарнира - никакъв проблем).
    Знам, че много колеги ще извадят доводи против тази доработка, както и повечето ми познати, но карам вече година без ужасното скърцане, а що се отнася до издържливостта - изчислихме, че максималното натоварване на тези тампони е около 100 килограма (при въртене на гуми, поднасяне в завой и спиране), което е 2 пъти по малко от статичното натоварване на тези лагери. Шума в купето не се увеличава, и лично аз не усещам разлика от нормалния носач.

  6. #546

    Default

    А дали не съществува риск от счупване на носача. Там където си сложил лагера стените са доста тънки и връзката е твърда, а конструктивно е предвидено да е еластична.
    Ако се счупи при висока скорост не ми се мисли какви ще са последствията.
    Last edited by tonov; 01-09-2014 at 08:41.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #547
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    29

    Smile

    При каквато и да е скорост натоварването не може да е повече от 100 кг. И то при суркане на гуми. Когато връзката е твърда не може да погасява (убира) леките вибрации (знаковопроменливите натоварвания) затова и шарнира ако е тръгнал бързо заминава, но големите натоварвания се понасят независимо от връзката. Диаметъра на отвора на носача е 38, а се разстъргва до 40. С какъвто и малък коефицент на сигурност да е сметнат носача(а аз не вярвам да е по-малък от 3) това отнемане на един милиметър от стената не вярвам да окаже влияние.
    Не твърдя, че тази доработка е по -добро от оригиналното техническо решение, но за нашите условия и с качеството на нашите резервните части не виждам друг изход. Иначе не мога да си обясня как колата ми е издържала с оригиналните носачи 260х км, а с новите не може и 15х км - та аз я карам по същите улици!

    ---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

    И...да не остана неразбран никого не навивам или съветвам , просто споделям опит

  8. #548
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Quote Originally Posted by valvano View Post
    При каквато и да е скорост натоварването не може да е повече от 100 кг. И то при суркане на гуми. Когато връзката е твърда не може да погасява (убира) леките вибрации (знаковопроменливите натоварвания) затова и шарнира ако е тръгнал бързо заминава, но големите натоварвания се понасят независимо от връзката. Диаметъра на отвора на носача е 38, а се разстъргва до 40. С какъвто и малък коефицент на сигурност да е сметнат носача(а аз не вярвам да е по-малък от 3) това отнемане на един милиметър от стената не вярвам да окаже влияние.
    Не твърдя, че тази доработка е по -добро от оригиналното техническо решение, но за нашите условия и с качеството на нашите резервните части не виждам друг изход. Иначе не мога да си обясня как колата ми е издържала с оригиналните носачи 260х км, а с новите не може и 15х км - та аз я карам по същите улици!

    ---------- Post added at 18:34 ---------- Previous post was at 18:33 ----------

    И...да не остана неразбран никого не навивам или съветвам , просто споделям опит
    Пич не вярвам да си карал 260 К по същите пътища дето ти се разбиват за 15 К
    Ако си конструирал нещо което е по издръжливо и евтино - браво !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #549

    Default

    Принципно горните носачи на тая платформа 147 156 и ГТ са изключителна недомислица, конструктивно и практичко са ебаси глупоста, може би само горния носач на Нисан Р10 Р11 е някаква конкуренция......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #550

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Принципно горните носачи на тая платформа 147 156 и ГТ са изключителна недомислица, конструктивно и практичко са ебаси глупоста, може би само горния носач на Нисан Р10 Р11 е някаква конкуренция......
    И решението какво е?
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #551
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Решението е 159.

  12. #552
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    По-скоро кола с един носач
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #553
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Pleven
    Posts
    29

    Default

    По тези пътища вярно, че не съм карал 260х, карал съм 100х(все пак съм я взел "чисто нова" на 160х)

  14. #554
    започва да се пристрастява goge_to's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    36

    Default

    Чета темата за носачите и си мисля, че поне в Пловдив този проблем ни е решен! Значи моите са ремонтирани преди почти 40 хил. км (пролетта на 2012 г.) и са бетон! Миналата (2013-2014) зима проскърцваха горните само в най-студените дни, но след като се "разкършеха" скърцането спираше! А тропане и `лопане - забравил съм какво е тва! За който го интересува: втулките ги ремонтират при входа на бившия завод "Устрем". Отбиваш се надясно преди надлеза на асеновградско. Слизаш под него. На АИТ завиваш надясно и караш (пред Профилинк) възможно най-накрая в редицата от предприятия от ляво. Преди обръщалото на автобусите завиваш в ляво в нещо като входо-път и веднага от дясно има новичка не голяма сграда! Е тя е на тази фирма - производство и ремонт на тампони, уплътнения и др. По навътре в двора има и сервиз на Алфа. Вземаха 10 лв. на тампон. Времето на изпълнение - според зора! Аз не бързах защото имам два комплекта носачи. Шарнирите ги пълнят в кв. "Тракия", в една стругарска работилница зад ресторант "При Радо" (мисля, че така се казваше). Това е някъде около блокове 200 - 220. В този район. Взимаха по 25 лв. на шарнир. И гаранция, че изпълнението и в двете фирми е бетон! Въобще не ми пука как и с какво ги правят! Въпроса е, че цялата сметка е 180 лв. и на фона на магазинерските алтернативи "сглобката" е супер яка! М/у другото с вторият комплект се сдобих, защото 5 хил. км "преди това" си купих нови носачи (Ас Метал) за почти 700 лв.! `щото по-марковите бяха къде 1000! И за 5 хил. км се разтропаха (даже не разбрах дали и скърцат)!
    Дано да съм бил полезен и безаварийно на всички!

  15. #555
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    За протокола към темата-онзи ден сменях гуми и минах стенд на предница, оказа се, че шарнира на десен долен досач е тръгнал, това след около 30 к. Км. Та да използвам темата да питам колегата с горния пост, дали в сервиза в Тракия, който е споменал рециклират шарнири на долни носачи? Въобще струва ли упражнението, ако това може да се случи? Ако нялой друг го е правил същото, моля да сподели?

    Мерси предварително на отзовалите се.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


Page 37 of 46 FirstFirst ... 273536373839 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •