Page 36 of 46 FirstFirst ... 263435363738 ... LastLast
Results 526 to 540 of 679

Thread: комплект носачи за 156

  1. #526

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Значи няма нещо особено около свалянето на амортисьора, не се отпуска някък пружината.
    Добре това ме успокоява и мисля да се захвана сам с задачата.
    Един съвет... Когато монтираш носачите завърти болта, който държи носача (който минава през тампоните) в момента трябва главата му е към двигателния отсек. Като го слагаш го направи да сочи навън. Да си спестиш голямото разглобяване за напред. Като го завъртиш после ще ти е по-лесен демонтажа. Развиваш само този болт и гайката на шарнира и носача пада. Успех, не е много сложно ще се справиш.

  2. #527
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Благодаря за съвета.
    Само ако някой каже как се свалят тампоните на горните носачи за да ги смажа и със какво да ги смажа, или мога ли да мина без това ?
    И да я захващам.

  3. #528

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Благодаря за съвета.
    Само ако някой каже как се свалят тампоните на горните носачи за да ги смажа и със какво да ги смажа, или мога ли да мина без това ?
    И да я захващам.
    Може на менгеме.
    Но вътре в гумата на тампона има запресован метал и може да го повредиш, като изкривиш метала, после ще се износи бързо, за да го смажеш както искаш, трябва да извадиш металната втулка от тампона, без разглобяване може да пръскаш с дълбоко проникваш спрей, който не е агресивен към гума, ще ти напиша на лично какъв ползвам понякога.
    Last edited by lordliness; 23-07-2014 at 19:36.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #529
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Тоест да не се занимавам изобщо да ги свалям тампоните?

  5. #530

    Default

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Значи няма нещо особено около свалянето на амортисьора, не се отпуска някък пружината.
    Добре това ме успокоява и мисля да се захвана сам с задачата.
    Аз си взех на TRW не съм смазвал нищо. Ти искаш да свалиш тампоните на новите си носачи ли ? Или ще слагаш полиуретанови ? За мен е глупост да вадиш нови, вече монтирани тампони на носача. Но както си решиш.

  6. #531
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Някъде назад в темата бях чел, че колегите са ги смазвали. Май няма да свалям нищо директно ще ги монтирам апък ако се разскърцат ще ги мисля.

  7. #532

    Default

    Аз лично до сега съм смазвал само полиуретанови тампони. Със спрей за вериги на мотор. Мисля, че към 20лв струваше някъде. А до колкото знам, един тампон разскърца ли се значи си заминава. Освен, ако не е горе посочения
    Last edited by zombiran; 23-07-2014 at 19:53.

  8. #533
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Аз лично до сега съм смазвал само полиуретанови тампони. Със спрей за вериги на мотор. Мисля, че към 20лв струваше някъде. А до колкото знам, един тампон разскърца ли се значи си заминава. Освен, ако не е горе посочения
    Разглобявал ли си ги , или само така си чувал?Не подвеждай колегата да не ги смазва защото му гарантирам , че максимум на първият месец ще се разскърцат, и ще се скапят два пъти по бързо!

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...&postcount=453

    Тези от линка се разскърцаха за няколко дни , защото не бяха смазани!
    След смазването ги карам една година и няма скръц, нито пък имат луфтове!

    ---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 20:20 ----------

    Quote Originally Posted by NoFeArr View Post
    Някъде назад в темата бях чел, че колегите са ги смазвали. Май няма да свалям нищо директно ще ги монтирам апък ако се разскърцат ще ги мисля.
    Не се набутвай два пъти за труд ами си ги смажи но не със спрей за вериги а със силиконова грес защото тази гума така като я гледам не е маслоустойчива и още по бързо ще се изяде от втулката.Втулката излиза много лесно дори с отверка, аз не съм ползвал даже и менгаме!
    Last edited by stu; 23-07-2014 at 20:36.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #534

    Default

    От казаното по-горе, според тебе разглобявал ли съм, или съм чувал.? Или гледаш да се дразниш нещо. Не подвеждам никой, казвам аз какво съм направил. Моите ги карам вече 4-5 месеца и няма помен от скърцане. Но не са ATEC, а TRW, ако за тези е установено, че искат смазка да смазва. Явно самия носач е толкова качествен, щом за 10 дена почва да скърца. Казал съм на колегата сам да си преценя, така че не ме обвинявай, че подвеждам някой. Айде със здраве.
    Last edited by zombiran; 23-07-2014 at 20:52.

  10. #535
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Не съм сигурен , но съм чувал, че точно ТRW-то е пълно с бяла силиконова смазка.Просто не ми се вярва да няма смазка и да не прискърцва, защото там втулките са въртят в тампона.Нека ако някой лично е отварял TRW да сподели!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  11. #536

    Default

    Назад в темата доста е коментирано относно гресирането. Гресирай ги задължително!

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  12. #537
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Чирпан
    Posts
    221

    Default

    Днес отворих единия тампон и останах потресен, вътре беше от сухо по-сухо ....
    ЩЕ се отварят и смазват тампоните на горните носачи, замислям се дори и за шарнирните болтове на 4-те носача.

    С какво да ги смажа, с обикновена грес става ли ? Има ли опастност да повреди материала ? Утре смазвам и ще захващам разглобяването. Ако може да кажете какво да взема за смазването, няма да е спрей няма да е достатъчно ще трябва някаква грес.

  13. #538

    Default

    Някои слагат обикновена грес, други знам, че препоръчват морска грес.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  14. #539
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    За N-ти път -Силиконова грес!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #540
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    За N-ти път -Силиконова грес!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Пропуснал си един удивителен.......
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 36 of 46 FirstFirst ... 263435363738 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •