Page 45 of 46 FirstFirst ... 3543444546 LastLast
Results 661 to 675 of 679

Thread: комплект носачи за 156

  1. #661

    Default

    Долен носач Atec успя да изкара едва 20 000км и шарнира му замина, надявам се TRW-то да изкара повече.

  2. #662

    Default

    Quote Originally Posted by darkmiracle View Post
    Долен носач Atec успя да изкара едва 20 000км и шарнира му замина, надявам се TRW-то да изкара повече.
    Как точно замина? Моите са на около 22к и отляво се чува някакво скърцане, но само когато покарам градско и повися по светофари и задръстване, което ме навежда на мисълта, че е пряко свързано с околната температура. Като запаля и тръгна всичко е наред първите 10-15 минути и после се почва. Снощи пътувах на дълго, първоначално в Сф скрибуцаше, но в момента, в който излязох от града след по-малко от 10 минути всичко утихна, което си го обяснявам с охлаждане от въздушния поток. Звучи налудничаво, но проблема не може да се диагностицира. Колата мина пълно обслужване в края на април и няма никакви доловими луфтове, та се чудя дали профилактично да не сменя долен ляв носач.

    И между другото, прословутите "немски" носачи Атек като ги сменявах преди 2 години, при Румен друг колега беше донесъл от китайските ITN, не се различават по абсолютно нищо един от друг, отливката е 1:1, та май немското в тях е, че се опаковат в някой китайски склад в Германия



  3. #663

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Как точно замина? Моите са на около 22к и отляво се чува някакво скърцане, но само когато покарам градско и повися по светофари и задръстване, което ме навежда на мисълта, че е пряко свързано с околната температура. Като запаля и тръгна всичко е наред първите 10-15 минути и после се почва. Снощи пътувах на дълго, първоначално в Сф скрибуцаше, но в момента, в който излязох от града след по-малко от 10 минути всичко утихна, което си го обяснявам с охлаждане от въздушния поток. Звучи налудничаво, но проблема не може да се диагностицира. Колата мина пълно обслужване в края на април и няма никакви доловими луфтове, та се чудя дали профилактично да не сменя долен ляв носач.

    И между другото, прословутите "немски" носачи Атек като ги сменявах преди 2 години, при Румен друг колега беше донесъл от китайските ITN, не се различават по абсолютно нищо един от друг, отливката е 1:1, та май немското в тях е, че се опаковат в някой китайски склад в Германия
    Ами имаше луфт в шарнира и потропваше.

  4. #664

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Как точно замина? Моите са на около 22к и отляво се чува някакво скърцане, но само когато покарам градско и повися по светофари и задръстване, което ме навежда на мисълта, че е пряко свързано с околната температура. Като запаля и тръгна всичко е наред първите 10-15 минути и после се почва. Снощи пътувах на дълго, първоначално в Сф скрибуцаше, но в момента, в който излязох от града след по-малко от 10 минути всичко утихна, което си го обяснявам с охлаждане от въздушния поток. Звучи налудничаво, но проблема не може да се диагностицира. Колата мина пълно обслужване в края на април и няма никакви доловими луфтове, та се чудя дали профилактично да не сменя долен ляв носач.

    И между другото, прословутите "немски" носачи Атек като ги сменявах преди 2 години, при Румен друг колега беше донесъл от китайските ITN, не се различават по абсолютно нищо един от друг, отливката е 1:1, та май немското в тях е, че се опаковат в някой китайски склад в Германия
    Разбира се, че не са немски, имам ИТН един горен и съм доволен от него, някой да е чувал за завод Атек, аз не съм. Знаете как става, може да си поръчаш носачи, които да носят трите ти имена и да имат бг бар код.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #665

    Default

    Моите наблюдения и опит от двете ми 156 ци който имам е следния
    Долни носачи ТРВ много здрави 30-40 к км дори след този пробег
    може да се карат ако не ви дразнят някои шумове , Атек 15-20 к за
    цената си са ок. Горни носачи ТРВ както каза колега около 80 лв 25-30к км,
    Атек -левия 8к -десния 900 км (тампона ще ви го снимам някъде в гаража е).
    Lemforder цена около 80 лв -9к км все още ми е на колата тампона е тръгнал и на сериозни неравности изтропва , купил съм си сега ТРВ
    Алфата която я имам от 2007 години е с долни носачи Бирт или нещо подобно те са сменени от мен 2008 година и все още са на колата .Минал съм с тях 70 к км като 20 от тях жена ми.Ще ви ги снимам да ви ги покажа и съм сигурен че ще кажете че не сте виждали по зле изглеждащи носачи , но почти не тропат е все пак взех две ТРВ (около 160лв br )са та от срам все пак вози детето ми ,а и на реглаж като ходя ме гледат всички. Сетих се нещо ,вътрешни кормилни накрайници само Делфи толкова пари потроших по ТРВ докато разбера че са пълен боклук.

    ПП Горните носачи ТРВ който взех последно на щампата на тампоните пише БОГЕ.

  6. #666
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Това кашонче пристигна пред няколко дни от Италия.
    Горни, долни носачи, биалетки, външни кормилни накрайници, тампони за стабилката.

    Да видим какво ще излезе...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20180604_110123.jpg  
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  7. #667
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Това кашонче пристигна пред няколко дни от Италия.
    Горни, долни носачи, биалетки, външни кормилни накрайници, тампони за стабилката.

    Да видим какво ще излезе...
    Какви пари и от къде го поръчва?
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  8. #668
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Сливен
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by italfen View Post
    Какви пари и от къде го поръчва?
    190 GBP с доставката до България. От 'талянския ибей са.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS '00 - ex
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Qtronic

  9. #669
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Само не birth
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  10. #670
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    В английският Амазон има някакви комплекти по 90-100 GBP. Чудя се дали да не пробвам.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  11. #671
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by trab4o View Post
    Моите наблюдения и опит от двете ми 156 ци който имам е следния
    Долни носачи ТРВ много здрави 30-40 к км дори след този пробег
    може да се карат ако не ви дразнят някои шумове , Атек 15-20 к за
    цената си са ок. Горни носачи ТРВ както каза колега около 80 лв 25-30к км,
    Атек -левия 8к -десния 900 км (тампона ще ви го снимам някъде в гаража е).
    Lemforder цена около 80 лв -9к км все още ми е на колата тампона е тръгнал и на сериозни неравности изтропва , купил съм си сега ТРВ
    Алфата която я имам от 2007 години е с долни носачи Бирт или нещо подобно те са сменени от мен 2008 година и все още са на колата .Минал съм с тях 70 к км като 20 от тях жена ми.Ще ви ги снимам да ви ги покажа и съм сигурен че ще кажете че не сте виждали по зле изглеждащи носачи , но почти не тропат е все пак взех две ТРВ (около 160лв br )са та от срам все пак вози детето ми ,а и на реглаж като ходя ме гледат всички. Сетих се нещо ,вътрешни кормилни накрайници само Делфи толкова пари потроших по ТРВ докато разбера че са пълен боклук.

    ПП Горните носачи ТРВ който взех последно на щампата на тампоните пише БОГЕ.
    При мен пълен комплект окачване на TRW изкара малко над 40 000 км. Отдясно горния и долния носач се разтропаха още на 30 000, но карах около 10-12k така, преди да ги сменя преди около месец. Сега не съм пипал цялото окачване, а само тези неща, които бяха тръгнали - с изключение на левия горен носач, всичко друго беше се разтропало за споменатия по-горе пробег, но не мисля, че мога да искам нещо повече предвид пътищата, по които караме. Сега съм сложил долни носачи на magneti marelli, горния на lemförder и ще видим тази комбинация колко ще издържи. Съмнява ме, че долните няма да изкарат колкото TRW-то, ама времето ще покаже.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  12. #672
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by slaf4u View Post
    Това кашонче пристигна пред няколко дни от Италия.
    Горни, долни носачи, биалетки, външни кормилни накрайници, тампони за стабилката.

    Да видим какво ще излезе...
    Дано изкарат 5-6000км...те щом италианските механици препоръчват TRW, а не техните си няма говорим повече
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #673
    Запален алфист C-e-c-o's Avatar
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    София
    Posts
    129

    Default

    Някой поръчвал ли е от този човек? https://www.olx.bg/ad/prodavam-kompl...0-ID6Ve2Z.html

    мнения?

  14. #674

    Default

    Да, аз, няколко пъти и всичко е било наред.

    И да си ъпдейтна поста от миналата година малко по-нагоре, ако някой наблюдава подобни симптоми: проблема се реши с нови тампони на стабилизиращата щанга.
    Last edited by acho_; 18-07-2018 at 17:30.



  15. #675

    Default

    Той е от форума - Иванов.
    И аз съм поръчал от него, коректен е и цените са добри.

Page 45 of 46 FirstFirst ... 3543444546 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •