Page 9 of 46 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 121 to 135 of 679

Thread: комплект носачи за 156

  1. #121
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by Kelesh View Post
    Колеги , аз купих въпросните носачи АТЕС от колегата във форума! До момента съм минал 7-8000 км. и мога да кажа , че няма никакъв проблем за момента! Колата се кара всеки божи ден София градско .... въртя и приблизително по 150-200км на ден из тоя разкош София карам колата като служебна тъй като ми е такава работата! Мога да кажа , че изобщо не я пазя и за момента няма никакъв проблем! Въпроса може да е до късмет , не знам! Но има и много други фактори допринасящи за счупването на която и да е част която сте подменили в сервиз или сами! Поздрави !!!
    Нещо не разбрах какво ще му стане на горен носач например,ако си го сменя сам,а не в сервиз.

  2. #122
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Като всички носачи. Я да бяха от п.т.а, щяхте да видите тогава кога ще се протрият!
    Обяснението за такива цени на такъв род чаркалак е просто и го знам от човек,който се занимава с авточасти откак е демокрация - такива части казва, които са само от метал и гума са евтини, не е електроника или механика нещо.
    Какво е п.т.а? И защо няма протриване?
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  3. #123
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    П.т.а първо ти взима акъла,а после и парите и така .

  4. #124
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Alamo View Post
    Какво е п.т.а? И защо няма протриване?
    Не го ли знаеш вица за обувките от кожа на пу.ка? Нямат протъркване, вечни са.

    ---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:58 ----------

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    П.т.а първо ти взима акъла,а после и парите и така .
    И те прави на будала накрая

  5. #125
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Демек втората буква е "У", а четвъртата е "К" хахаха Вярно е, че нямаше да имат протриване

    Иначе по темата - реших да пробвам долните носачи АТЕС, че на предишните ми им заминаха шарнирчетата. Та карам ги от 4000км на 17-ки джанти и за сега всичко е тихо от към окачване...3000км са навъртени в София. Пазя си колата максимално, до колкото е възможно разбира се. Колкото и да я пазиш, обаче няма как да не караш по павета, трамвайни релси, шахти, дупки, абе позната на повечето от вас "настилка" 1000км ги направих извън града - ходих до Гърция.
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #126
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Демек втората буква е "У", а четвъртата е "К" хахаха Вярно е, че нямаше да имат протриване

    Иначе по темата - реших да пробвам долните носачи АТЕС, че на предишните ми им заминаха шарнирчетата. Та карам ги от 4000км на 17-ки джанти и за сега всичко е тихо от към окачване...3000км са навъртени в София. Пазя си колата максимално, до колкото е възможно разбира се. Колкото и да я пазиш, обаче няма как да не караш по павета, трамвайни релси, шахти, дупки, абе позната на повечето от вас "настилка" 1000км ги направих извън града - ходих до Гърция.
    Дръж ни в течение

  7. #127
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by digitalundgrd View Post
    Демек втората буква е "У", а четвъртата е "К" хахаха Вярно е, че нямаше да имат протриване

    Иначе по темата - реших да пробвам долните носачи АТЕС, че на предишните ми им заминаха шарнирчетата. Та карам ги от 4000км на 17-ки джанти и за сега всичко е тихо от към окачване...3000км са навъртени в София. Пазя си колата максимално, до колкото е възможно разбира се. Колкото и да я пазиш, обаче няма как да не караш по павета, трамвайни релси, шахти, дупки, абе позната на повечето от вас "настилка" 1000км ги направих извън града - ходих до Гърция.
    Аз ползвам горните от комплекта,който взехме "на партия" с дигиталния и отзивите след 3500км са отлични.Не са мръднали.
    Бих искал да си сменя и долните,но изчаквам дигиталния да каже кога правим пак "партия" и да ги взимаме.
    Горните носачи+труд за смяна(при колегата code)=196лв
    Last edited by me4o4ko; 28-12-2011 at 00:26.

  8. #128
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Аз ползвам горните от комплекта,който взехме "на партия" с дигиталния и отзивите след 3500км са отлични.Не са мръднали.
    Бих искал да си сменя и долните,но изчаквам дигиталния да каже кога правим пак "партия" и да ги взимаме.
    Горните носачи+труд за смяна(при колегата code)=196лв
    Я ми кажи обърнал ли си внимание дали е имало смазка под гумените тампони. То си личи ако има - изцапани са малко от вътрешните страни по границата метал - гума. На TRW я има. И тая смазка е много важна

  9. #129
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    240

    Default ДОВОЛЕН

    Вече 3 месеца и 7к км - доволен.
    Всяка година сменям носачи - горни.
    Кучите марки след 2к км са за хвърляне - почват да се цепят и да скърцат, до 5к стържат, щото вече се е скъсала гумата и влиза пясък.
    TRW горни - на 8к започна скърцането ... на близо 20к ги смених - не се бяха скъсали още.
    Сега имам скърцане сутрин на студено и като се стопли се оправя. Ама имам и полиуретан на щангата и не знам от какво е. Пролетта Румен ще прави инспекция и ще се знае. Засега са много обещаващи.
    Да не говорим, че Румен още като ги слага ме пита откъде съм ги взел щото са паснали идеално.
    ALFA 156 1.9JTD '98 ex
    ALFA 159 2,4JTDM Q4 2007

  10. #130
    Къръджия Liminat's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Posts
    638

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Я ми кажи обърнал ли си внимание дали е имало смазка под гумените тампони. То си личи ако има - изцапани са малко от вътрешните страни по границата метал - гума. На TRW я има. И тая смазка е много важна
    Мисля, че не греша, даже съм категоричен-нямат смазка м/у гума и метал, нито в леглото в носача, в което е поставен тампона, нито между тампона и втулката, в която влиза болта. При други марки не съм виждал смазка по гума, няма логика гумата по тампоните да е противомаслена, но е напълно възможно да е такава, всъщност са сходни като материя- доста плътна и направо твърда е гумата и по едното и по другото.
    Но да има смазка в леглото на тампона според мен е излишно, идеята на тампона е друга, не да лагерува в това, в което е поставен. Виж, една грес между болта и втулката му праснах, че е гадно когато след време болта се "завари" от ръжда вътре във втулката.
    Така, като се замисля, поскърцването /което е основната ни мисъл в много теми/ би могло да е от тампоните на стабилизиращата щанга, единствено там има движения, които могат да се чуват като скърцане от една страна, а от друга няма достъп за едно добро смазване, което да я накара да притихне за повече време. Поне при моята 147 не видях лесен достъп до тия тампони, от кори и не знам от какво друго, може и да се заблуждавам, то си падна едно мазане за време, докато бе вирната с подемник.
    Натоварването в носачите не го виждам да е по-различно от това при други марки, при които даже и при коли за по 700-800 лв не са и чували да скърца, така, че нито при долния нито при горния има логика да скърца с нормални гумени тампони, за полиуретановите не знам, не съм слагал, защото ми се вижда трудна работа да се възстановят и шарнирите безопасно, не са като едновремешните-сваляш 3 гайки, едно комплектче пластмаси за 1.20 лв, най-много и нов маншон, смазваш и е нов.
    Last edited by Liminat; 28-12-2011 at 09:54.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD

  11. #131
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Дръж ни в течение
    Ти първо оплю всички сложили от тези носачи, сега изведнъж стана много заинтересован!!!!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #132
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Liminat View Post
    Мисля, че не греша, даже съм категоричен-нямат смазка м/у гума и метал, нито в леглото в носача, в което е поставен тампона, нито между тампона и втулката, в която влиза болта. При други марки не съм виждал смазка по гума, няма логика гумата по тампоните да е противомаслена, но е напълно възможно да е такава, всъщност са сходни като материя- доста плътна и направо твърда е гумата и по едното и по другото.
    Но да има смазка в леглото на тампона според мен е излишно, идеята на тампона е друга, не да лагерува в това, в което е поставен. Виж, една грес между болта и втулката му праснах, че е гадно когато след време болта се "завари" от ръжда вътре във втулката.
    Така, като се замисля, поскърцването /което е основната ни мисъл в много теми/ би могло да е от тампоните на стабилизиращата щанга, единствено там има движения, които могат да се чуват като скърцане от една страна, а от друга няма достъп за едно добро смазване, което да я накара да притихне за повече време. Поне при моята 147 не видях лесен достъп до тия тампони, от кори и не знам от какво друго, може и да се заблуждавам, то си падна едно мазане за време, докато бе вирната с подемник.
    Натоварването в носачите не го виждам да е по-различно от това при други марки, при които даже и при коли за по 700-800 лв не са и чували да скърца, така, че нито при долния нито при горния има логика да скърца с нормални гумени тампони, за полиуретановите не знам, не съм слагал, защото ми се вижда трудна работа да се възстановят и шарнирите безопасно, не са като едновремешните-сваляш 3 гайки, едно комплектче пластмаси за 1.20 лв, най-много и нов маншон, смазваш и е нов.
    Na gorniq носач се върти гумените металната втулка през която минава болтът вътре в тампона. Те б(тампоните) и затова отвътре са оребрени. TRW ги смазват там със специална смазка - проверено!

  13. #133

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Нещо не разбрах какво ще му стане на горен носач например,ако си го сменя сам,а не в сервиз.
    Ако знаеш как да го смениш нищо няма да му стане. Ако "просто така като го гледаш има там едни болтове дето ги развиваш и после ги завиваш и явно така става" - може и да му стане нещо.

  14. #134
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ако знаеш как да го смениш нищо няма да му стане. Ако "просто така като го гледаш има там едни болтове дето ги развиваш и после ги завиваш и явно така става" - може и да му стане нещо.
    Особено ако не е сменян никога и главите на болтовете са навътре

  15. #135

    Default

    Quote Originally Posted by андон.маслев View Post
    Нещо не разбрах какво ще му стане на горен носач например,ако си го сменя сам,а не в сервиз.
    Че не всички сме се родили майстори!!!
    156 1.9jtd 105`99 # Golf 1.9tdi 110`99 #Golf 1.9tdi 131`02 # Corsa 1.0 12v 50`00 # Yamaha FZR 600cc 125`01
    http://vbox7.com/play:50b703f7

Page 9 of 46 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •