Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Хидравлично масло или помпа.

  1. #1

    Default Хидравлично масло или помпа.

    Някой да е сменял масло на хидравликата скоро. Имам следния проблем. Когато запаля колата и е студена волана се върти лесно, покрам ли малко все едно оставам без хидравлика и се върти само като е в движение. Дали е заминала помпата или може да се направи нещо :>

    Прочетох няколко теми, ще пробвам първо със смяна на точността, пък да видим ако се окаже помпа, лошо. Съответно някой знае ли вместимостта колко е. Четох, че е около 1.5л. И някакви предложения за масло? За сега съм се спрял на това: http://www.alfisti.bg/?step=module_a...cat=112&lang=2
    Last edited by Hipopotigar; 22-06-2011 at 23:20.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  2. #2
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Hipopotigar View Post
    Някой да е сменял масло на хидравликата скоро. Имам следния проблем. Когато запаля колата и е студена волана се върти лесно, покрам ли малко все едно оставам без хидравлика и се върти само като е в движение. Дали е заминала помпата или може да се направи нещо :>

    Прочетох няколко теми, ще пробвам първо със смяна на точността, пък да видим ако се окаже помпа, лошо. Съответно някой знае ли вместимостта колко е. Четох, че е около 1.5л. И някакви предложения за масло? За сега съм се спрял на това: http://www.motorni-masla.com/atfdexron2d.html
    Утре ще прочета в книжката на колата да видя пише ли за количеството. Колкото до маслото.....няма ли някво препоръчително за фиат алфа ланчиа? Парафлу,тутела нещо такова

  3. #3
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    тутела е масло за алфа на моята ми казаха че събира 1,3литра а събра 0.8 литра
    пп става въпрос за 156 1.8 тс
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  4. #4

    Default

    Ами да, събрала е по-малко защото е невъзможно да източиш напълно старото без да разглобиш цялата система напълно. Една бутилка трябва да е достатъчна (1 литър); По принцип става абсолютно всяка течност Dexron II/III но ако искаш да си фен, това е марката (Тутела... "Парафлу" е антифриза )

  5. #5

    Default

    Да аз после смених линка. Tutela GIA ще взема вероятно. Преди малко си гледах течността. Мътно червена към вишнава. Нивото и всякаш е нормално.
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  6. #6

    Default

    Смяната на течността е елементарна и не струва почти нищо, както и да изглежда, щом не си сменял си струва да пробваш, само дето както го описваш проблема, почти със сигурност няма да се оправи с нова течност...

  7. #7
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Hipopotigar View Post
    Да аз после смених линка. Tutela GIA ще взема вероятно. Преди малко си гледах течността. Мътно червена към вишнава. Нивото и всякаш е нормално.
    Щом не е черна на зла гад значи най-вероятно проблема е в помпата
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ами да, събрала е по-малко защото е невъзможно да източиш напълно старото без да разглобиш цялата система напълно. Една бутилка трябва да е достатъчна (1 литър); По принцип става абсолютно всяка течност Dexron II/III но ако искаш да си фен, това е марката (Тутела... "Парафлу" е антифриза )
    Пак ме чукана Знам , просто дадох като пример марки за Талянски колиби

  9. #9
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Течността трябва да е точно "Tutela" GI/A

    И аз я сменях преди няколко месеца. Системата събира точно 1.3л. но аз успях да източа точно 1л.

    За разлика от твоя случай - при мен маслото беше катранено черно на цвят. Новото е вишнево-червено. Имах същия проблем като теб (даже бях писал и в една тема от раздела на 155-ците).
    След подмяната всички проблеми с хидравликата приключиха.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  10. #10
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    1 литър ще ти е достатъчен. Аз също залагам на помпата на хидравликата за съжаление
    При прецакана рейка симптомите са други.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  11. #11

    Default

    Всичко сочи натам :> За всеки случай ще сменя течността, и май до тебе ще опра Иво :>>>
    Alfa Romeo GTV 1.8TS 144hp 2000` - Hell on wheels

  12. #12

    Default

    Здравейте, извинявам се, че пиша в тази тема, но да не отварям друга. Имам проблем с хидравликата (по-точно същия като на Hipopotigar). Студена колата си има хидравлика, дигне ли 70 грауса, волана ми се вдървява осезаемо. Смених си течността, че беше доста черна... прочистих системата. Покарах количката 1 час, отворих да си долея течност и... какво да видя. Течността беше... отново доста черна... Помпата не вие, рейката не тече... Идеи ?
    Last edited by Megamix; 08-09-2011 at 18:24.

  13. #13
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by Megamix View Post
    Здравейте, извинявам се, че пиша в тази тема, но да не отварям друга. Имам проблем с хидравликата (по-точно същия като на Hipopotigar). Студена колата си има хидравлика, дигне ли 70 грауса, волана ми се вдървява осезаемо. Смених си течността, че беше доста черна... прочистих системата. Покарах количката 1 час, отворих да си долея течност и... какво да видя. Течността беше... отново доста черна... Помпата не вие, рейката не тече... Идеи ?
    Колко литра течност източи първоначално колега?
    След това как проми състемата?
    Имаше ли разлика в управлението на колата, след като си карал 1 час, или пак беше тежък волана?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  14. #14
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Megamix View Post
    Здравейте, извинявам се, че пиша в тази тема, но да не отварям друга. Имам проблем с хидравликата (по-точно същия като на Hipopotigar). Студена колата си има хидравлика, дигне ли 70 грауса, волана ми се вдървява осезаемо. ?
    В този случаи по-вероятния проблем е помпата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Колко литра течност източи първоначално колега?
    След това как проми състемата?
    Имаше ли разлика в управлението на колата, след като си карал 1 час, или пак беше тежък волана?
    За съжаление нямам идея... колко точно изтече. Промивах я докато, текна бистро масло. А за волана, след карането.. честно казано, нямаше разлика, пак си беше тежък ;( .

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    В този случаи по-вероятния проблем е помпата...
    A .. това, че ми оцветява течността пак в черно, от какво може да е? Разлагащи се маркучи?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •