Results 1 to 11 of 11

Thread: Атрактивна цена за дебитомер

  1. #1
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default Атрактивна цена за дебитомер

    Здравейте колеги, понеже редовно пазаря от ebay реших да погледна как вървят дебитомерите, който са голяма болка за нашите алфи.
    Видях търговец който е представител на фирма от UK изработваща дебитомери и в коментарите от купувачи има само положителни коментари от закупените дебитомери от алфисти. Ето го линка ако някой се интересува:
    MAF

    До 2 седмици артикула ще е при мен и мога да ви дам и по- подробна информация.

    Моят проблем е че ако дам рязко газ на колата примерно на кръговото "все едно се дави" и прекъсва. При потегляне подавам газ да вдигна оборотите и тогава потеглям без проблеми. Гори ми смесено 7,5л зимата 8л След 2700rpm се изстрелва, а до там е малко спъната.
    По магистралата си вдига 210 с лекота.

    Та реших, че е дебитомер .. свещи сложих нови на (шампион 3-полюсни), но пали от от оборот и половина, а със стартите (NGK 2-полюсни) на половин "докато врътне стартера". Поръчах си и 8 оригинални на NGK от UK.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    .. свещи сложих нови на (шампион 3-полюсни), но пали от от оборот и половина, а със стартите (NGK 2-полюсни) на половин "докато врътне стартера". Поръчах си и 8 оригинални на NGK от UK.
    За толкоз години не съм видял 16V TS да пали от половин... За мен нормалното е да пали от оборот и половина. Все пак не е атмосферен дизел от 80-те

  3. #3
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Съжалявам, че те разочаровам, но факт. Старите са двуполюсните на NGK от каталога на колата с тях ми я докараха от IT. Акумулатора ми е 65ah ако това има значение. Зима лете само врътвам и за секунда пали. За това ми направи впечатление, че с тези не е така и ще ги хвъргам. Ако някой е мераклия карал съм ги 1000-1500 км и ги давам за 20 лв купил съм ги за 48. "12.50бр"
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Това с оборотите е малко размито понятие,според мен колегата иска да каже,че преди си е палела нормално,а сега с новите свещи "шампион" пали по-трудно,което пък не ме учудва,защото просто не са за този двигател!
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  5. #5
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    Това с оборотите е малко размито понятие,според мен колегата иска да каже,че преди си е палела нормално,а сега с новите свещи "шампион" пали по-трудно,което пък не ме учудва,защото просто не са за този двигател!
    Точно така !! Бях се засилил да си купувам Denso, но в Бургас в магазин, който уж е представител на Денсо близо до кръговото в началото на града ме разубеди и ми пробута тези с обяснението, че се купували и нямало проблеми с тях.

    За обороти знам, че не е коректно но не знам как да го опиша по- друг начин. (да го кажем пали след вторият път (къл-къл бръм ) NGK директно бръм ) ха ха.

    Та по скоро темата беше, че има дебитомери на по- достъпни цени от невероятните в axm-auto. Не мога да се сетя само, колата струва 2500 ако случайно си намериш купувач, а един дебитомер 300 лв свещи 180 лв което е 1/5 от цената на автомобила

    Има 10 части, който правят цената на целият автомобил
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  6. #6
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Точно така !! Бях се засилил да си купувам Denso, но в Бургас в магазин, който уж е представител на Денсо близо до кръговото в началото на града ме разубеди и ми пробута тези с обяснението, че се купували и нямало проблеми с тях.

    За обороти знам, че не е коректно но не знам как да го опиша по- друг начин. (да го кажем пали след вторият път (къл-къл бръм ) NGK директно бръм ) ха ха.

    Та по скоро темата беше, че има дебитомери на по- достъпни цени от невероятните в axm-auto. Не мога да се сетя само, колата струва 2500 ако случайно си намериш купувач, а един дебитомер 300 лв свещи 180 лв което е 1/5 от цената на автомобила

    Има 10 части, който правят цената на целият автомобил
    Колега и с дебитомерите е точно същото като със свещите, зависи само колко добре си познаваш колата дали ще намериш разликата м/у скъпите и ефтините
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Колега и с дебитомерите е точно същото като със свещите, зависи само колко добре си познаваш колата дали ще намериш разликата м/у скъпите и ефтините
    Както винаги има много истина в думите ти.
    Но от дилър на NGK свещите от ebay.co.uk ми идват на:

    NGK Platinum Electrode x 4 Spark Plugs PFR6B
    Paid on Jun-18-11
    Price: GBP 11.99, Qty: 1 GBP 11.99
    Alfa Romeo Genuine Spark Plugs PMR7A
    Paid on Jun-18-11
    Price: GBP 6.95, Qty: 4 GBP 27.80

    90 лв а в България (със съмнителен произход за оригиналност) на невероятната цена от:

    axm-auto
    (4*37,4)+(4*38,50) = 303 lv ехооо

    Не намирам никаква логика в това !
    Last edited by flipz; 24-06-2011 at 10:49.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    Както винаги има много истина в думите ти.
    Но от дилър на NGK свещите от ebay.co.uk ми идват на:

    NGK Platinum Electrode x 4 Spark Plugs PFR6B
    Paid on Jun-18-11
    Price: GBP 11.99, Qty: 1 GBP 11.99
    Alfa Romeo Genuine Spark Plugs PMR7A
    Paid on Jun-18-11
    Price: GBP 6.95, Qty: 4 GBP 27.80

    90 лв а в България (със съмнителен произход за оригиналност) на невероятната цена от:

    axm-auto
    (4*37,4)+(4*38,50) = 303 lv ехооо

    Не намирам никаква логика в това !
    Колега от единия вид свещи не си ли закупил само един брой?

  9. #9
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Колега от единия вид свещи не си ли закупил само един брой?
    От двата вида съм закупил по 4 свещи в комплект.
    Сега първите, който ги взех от търг ги има на 18 лири най- евтино. Просто съм изкарал късмет с цената .. карам ги вече повече от половин година и са отлични.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Какъв пробег е направен със сегашния дабитомер? Пробвал ли си да го почистиш?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Какъв пробег е направен със сегашния дабитомер? Пробвал ли си да го почистиш?
    Не съм го чистил, само си карам. Нямам грешки на ecu и колата си върви добре.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •