Results 1 to 11 of 11

Thread: Проблем 1,9ТД

  1. #1
    Запален алфист gelepz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    153

    Default Проблем 1,9ТД

    Здр. колеги имам един проблем с една дизелова 155 1.9ТД значи проблема е следния не зарежда акумулатора добре в смисал като трагнаа всичко е нормално и след 30 мин почва да гасне и да се пали сама в движение и не зарежда акумулатора възможно ли да е от него защото е мн стар, а и клемата на плюса не се затяга много или другаде е проблема.
    Изведнаж почна да го прави този проблем дайте идея моля ви .
    Благодаря!!!
    Lancia Dedra 2.0i Auto '96
    Great Wall Hover 2.8 Tci '08
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  2. #2
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Ако клемата на акумулатора е хлабава, е напълно вероятно да имаш такива проблеми!
    Другото, което е задължително да провериш, е тока на заряд към акумулатора при работещ мотор.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #3
    Запален алфист gelepz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    153

    Default

    това как да го проверя
    Lancia Dedra 2.0i Auto '96
    Great Wall Hover 2.8 Tci '08
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    След като питаш по-добре иди в някой сервиз или магазин за акумулатори
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  5. #5
    Запален алфист gelepz's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София/Пазарджик
    Age
    35
    Posts
    153

    Default

    колега питам защото несъм го правил което не значи че няма да се справя
    Lancia Dedra 2.0i Auto '96
    Great Wall Hover 2.8 Tci '08
    Alfa Romeo 155 1.8 8v '94

  6. #6
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Трябва ти :
    1. Мултицет (електронен уред за измерване на напрежение и ток ... минимум)
    2. Помощник - без значение от какъв пол

    Та значи включваш мултицета на постоянно напрежение, палиш колата, и мериш напрежението между двете клеми на акумулатора - по спомени бледи трябва да е в границите от 11.6 до 12.3 волта. След което молиш помощника да стъпи на газта и да държи да речем около 3000 об/мин - и пак мериш. Напрежението трябва да се покачи до около 13.8-14.2 волта (пак не гарантирам за абсолютна точност на стойностите, но схващаш идеята...). Ако няма разлика в показанията на уреда при 1000 и при 3000 оборота на двигателя - значи нямаш зареждане на акумулатора.
    И второ - измери напрежението на акумулатора при неработещ двигател и изключени всякакви възможни консуматори (т.е. да не свири кас'тофона и да са ти затворени вратите) - трябва да е пак около 12 волта. Ако е по-малко - работата е ясна (загинал акумулатор). Също така можеш да провериш за токова утечка от акумулатора - с уреда включен на режим "прав ток". При нормални условия не трябва да има показание - ако има, значи нещо ти дърпа тока, и трябва да го намериш.
    Но ако питаш мене - отиди в някой магазин за акумулатори - там почти винаги имат необходимите пособия, за да ти направят тест на батерията. За някой лев ще си спестиш главоблъсканицата...
    Надявам се да съм бил полезен поне малко.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  7. #7

    Default

    Не съм много съгласен че на 1000 об/мин трябва напрежението да е ~12V.При мен си държи 14,2 на празен ход
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Не съм много съгласен че на 1000 об/мин трябва напрежението да е ~12V.При мен си държи 14,2 на празен ход
    Мда той затова е алтернатор а не просто динамо.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Трябва ти :
    1. Мултицет (електронен уред за измерване на напрежение и ток ... минимум)
    2. Помощник - без значение от какъв пол

    Та значи включваш мултицета на постоянно напрежение, палиш колата, и мериш напрежението между двете клеми на акумулатора - по спомени бледи трябва да е в границите от 11.6 до 12.3 волта. След което молиш помощника да стъпи на газта и да държи да речем около 3000 об/мин - и пак мериш. Напрежението трябва да се покачи до около 13.8-14.2 волта (пак не гарантирам за абсолютна точност на стойностите, но схващаш идеята...). Ако няма разлика в показанията на уреда при 1000 и при 3000 оборота на двигателя - значи нямаш зареждане на акумулатора.
    И второ - измери напрежението на акумулатора при неработещ двигател и изключени всякакви възможни консуматори (т.е. да не свири кас'тофона и да са ти затворени вратите) - трябва да е пак около 12 волта. Ако е по-малко - работата е ясна (загинал акумулатор). Също така можеш да провериш за токова утечка от акумулатора - с уреда включен на режим "прав ток". При нормални условия не трябва да има показание - ако има, значи нещо ти дърпа тока, и трябва да го намериш.
    Но ако питаш мене - отиди в някой магазин за акумулатори - там почти винаги имат необходимите пособия, за да ти направят тест на батерията. За някой лев ще си спестиш главоблъсканицата...
    Надявам се да съм бил полезен поне малко.
    В покои ако колата нее палена ден два напрежението на акумулатора без никакви консуматори трябва да е 12.5-12.6 волта!! След като се запали колата напрежението трябва да е в границите 13.8-14.4 без значение от оборотите и пуснатите консуматори!! Това е в сила при напълно изправна система (алтернатор връзки клеми четки снадки и тн) Друк е въпроса ,че с времето нещата силно се променят... Питаите колегите с 33-ките
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Съгласен съм - аз затова и казах, че не гарантирам за 100% точни данни за показанията!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  11. #11
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Да се влюча и аз малко по темата - никога не мерете с уред от 5 лв. консумация(ток през 10 амперовия обхват ),няма да изгори бушона на мултицета , а целия , пък и допълнителни поражения може да докара на някой от полупроводниците в колата.Мерете само консумацията в покой (часовник , аларма...)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •