Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107

Thread: За правещите бизнес или имащи финансови отношения с Радо от Поморие.

  1. #1

    Default За правещите бизнес или имащи финансови отношения с Радо от Поморие.

    По принцип знам че от такива теми страда и потърпевшия, щото когато се стигне до нещо такова между двама души който се познават от доста хора във форума, невинаги мненията клонят еднакво.....но пък вече ми дойде до гуша, а и от доста време стигнах до извода че всеки трябва да носи отговорност за грешките който е допуснал умишлено.
    В началото на май месец, продадох на Радо от Поморие, спортните валове за 2.0ТС който исках да си слагам на моя ТС, но се отказах - от тази обява - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=58409
    Понеже цената беше твърда - 1200 лв, той долетя от Поморие, плати 500лв и се разбрахме седмицата преди Тракдея да ми прати някак си останалите 700........щял да ги слага на брачед си, или нещо такова, както се оказа впоследствие, не му е брачед, а някой си Боби, Боян от Бургас, с двойка ТС.....естествено той му ги е платил веднага.......или поне до седмица доколкото разбрах.........
    След това уговорката се промени за Тракдея, Радо щял да мине уж там, да кара и да ми ги плати на място останалите.......нищо подобно не стана, не се появи......
    Понеже от тоя момент нататък на мен ми светна червената лампа за постоянно(тя примига още като разбрах как ще стане плащането, ама викам си айде, знаем се от доста време), започнах ежедневно звънене по телефона с въпроси за това кога ще даде и останалите 700 лева, щото 700 лева са си една хубава сума.......
    И оттук нататък се почнаха яките лъжи и мотане.......на 25.05 ми писа СМС че бил в банката, и веднага след това отивал в Еконта да ми пусне парите по запис........понеже нищо такова не последва, бях замотан че някой от следващите 1-2 дена ще ми ги пусне като имал време.......нищо подобно......На 01.06 след като няколко пъти не ми вдига изобщо телефона ми пише СмС че следобед в 16:30 "братовчед" му щял да ми пусне парите, като свършел работа.......
    Отново нищо.....междувременно Радо от Поморие се развява из СФ, ходи по гонки, и ми обяснява че не ми вдигал телефона си щото имал некви проблеми, и прочее......и така допреди 2 седмици, когато в понеделника прецених че е излишно да ме мота ден за ден и да хабя само телефон и да слушам лъжи, му писах смс че повече по телефон и както и да било не желая да го чувам, и че ако до този понеделник(20.06) в 10 сутринта не получа парите си по еконт или банкова сметка, която му пратих също по смс, ще чете тема като тази тук.......в понеделника се развъня и понеже както му бях писал нямах никакво желание да го чувам и да бъда лъган наново и отново не вдигнах телефона.......
    С смс ми поиска уж номера пак на банк сметка че стария смс го бил загубил - щял веднага да пусне парите по интернет банкирането си, цитирам дословно смс-а, пазя си ги надлежно всички......това беше в понеделник, днес е петък, никой нищо все още не е пратил.......
    Тва е историята като цяло, чувал съм че име се градяло трудно, а лесно се губело, точно за това искам да направя това известно тук публично, а нека друг да си прецени тая тема колко време ще стои активна, колко време различни хора ще четат това, защото линк към тая тема ще стои и в подписа ми, и въпреки че там има място за други по приятни надписи, това ще стои там дотогава докато не получа 700 кинта.......както казах всеки трябва да носи негативите от умишлените си действия и лъжи.......
    Върху мен предполагам също ще има такива, впредвид че Радо Поморийски е работил с наши тампони, носачи и материали, и кой знае какви ще са приказките му пред тези и други клиенти, но досега въпреки че съм имал издънки в тоя аспект, както всеки такъв има, мисля че с отношение, коректност и разбиране мога да туширам повечето негативи който да възникнат в моята градина от всичко това......
    Оставям настрана факта че Радо от доста време просто е "забравил" че сме му дали ей така на юнашко доверие 2 долни носача, 3 комплекта тампони за горни, и 2 комплекта тампони за стаб щанги......ще е Чудо Божие ако някога видим парите от тях........
    В предвид тематиката на темата не знам дали мястото и е в Общи или Чат, мисля че общите приказки касаещи потребители който са известни в тоя форум и отношението им към тия неща от живота засягат всички в тоя форум който трябва да знаят и да си правят сметката когато влизат във взаимоотношения с въпросното лице, това е и целта й в крайна сметка......ако темата е в противовес на някакви правила, и ако няма начин тия правила да се заобиколят по някакъв начин, с преместване в друг раздел или нещо от сорта, ще намеря друг начин да подържам същата гласност и същия ефект, независимо от всичко.......просто вече ми писна да ме правят на маймуна........може и да не ги видя тия пари, но пък докато не ги видя, тая тема ще се мота из пространството тук, и ще бъде често повдигана......
    А ако случайно някой засегнат реши да вземе мерки - сметката ми в ПИБ - IBAN: BG92FINV91501000100771 или Еконт Стара Загора, централен офис - Николай Димитров

    http://www.polyurethan.me/my/z11.jpg
    http://www.polyurethan.me/my/z22.jpg
    http://www.polyurethan.me/my/z33.jpg

    ПП - не знам защо не могат да се атачват снимки, пише ми This is not a valid image file.!!!
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 25-06-2011 at 12:59.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Ми така излиза (за името), аз също съм си имал работа с хора, уж сериозни а за едни пикливи пари се правят на .....
    Най интересното е че с тия пари, 700, па и 7 хиляди да са, никога не решават някакви кой знае какви проблеми в повечето случаи-примерно купил лекарства на болната си баба и я спасил от инфлуенца.
    Та по делата им ще ги познаете, е казано преди няколко хилядолетия, което важи и до днес,
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не искам да взимам страна, но Ферариста си е коректен и никога не съм имал ядове. Скоро мислих да пращам на Радо един познат който иска да си прави чип (понеже е командировка в тоя регион в момента), но като гледам явно няма да стане.
    Както и да е, пари се печелят, но репутация се гради с години! Всеки сам си решава кое му е по-важно.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    Даже един голям симпатяга заради Радо ходи на море преди летния сезон
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #5
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Аз, понеже ще си кажа, че бат' Феро имам щастието да го познавам от летО 2001-во, още далеч преди да ни събере заедно страста към пистите, картинга и в крайна сметка Алфите, естествено, някой ще каже че логично бих бил на негова страна.
    Не само, че ще се застъпя за него, и ще нарека постъпката на този Радо безкрайно грозна, тъпа и долна, ами ще кажа, че един от най-точните, лаконични и пунктуални хора, които познавам, е Ники. Да, и той като всяко човешко същество си има кусури, ама те са толкова далеч от тези на Радо, че говорим за разлика в интергалактически измерения.
    Отделно, точно такова мотаене на тема пари, плащания и издължавания, когато си взел стоката, ама не си платил, са ми омръзнали толкова, ама толкова много (това ми е ежедневие, на мен и колегите във фирмата, особено от началото на кризата насам), и такива киртаци дотолкова са ми дотегнали, че чак ме хваща яд, че не съм знаел за историята - още преди сделката дори щях да ти кажа да не се хващаш на това, Феро.
    Така съм изучил лафовете на подобен тип лаладжии, че още от първото изречение вече знам дали да му дам стока или не, при това, дори да има насреща договор със запис на заповед. Оказа се, че наглите отпадъчета, дори такива докИменти не ги спира да ВЗИМАТ стока - не да купуват, а да ВЗИМАТ, и после пари - йок... и мън-мън, ще платя... ама друг път...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  6. #6
    Lupi the bad wolf Член на клуба Grigor's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    45
    Posts
    1,705

    Default

    Цялата работа е прекалено тъжна и неприятна... затова ако някой няма какво да каже... по-добре да не казва нищо... излишни лозунги и/или "подкрепи" кой който и да е от двамата е излишна и нито ще върне на Феро парите, нито на Радо името...

    Не мога и да си помисля да взема каквото и да е отношение (дори като мнение), защото феро не го познавам, а от радо лошо не съм видял. Искренно се надявам да се оправят нещата между вас. също така се надявам кривото време в което живеем да е повод за този проблем а не някакво лично решение.

    Молбата ми към всички, които ще пишат след мен е да се съобразяват какво пишат и да не забравят че последните няколко години времената са доста тежки, всички знаем какви обрати и нещастия могат да се случат буквално за часове и докато не знам за какво става дума... по-добре или да се опитаме да помогнем или да не се месим в чуждите проблеми. 'хартиени" клетви и съчуствия са последното нещо от което имат нужда и двамата участници в тази история...

    Феро,
    Нямам основание да махам темата, но сигнатурата ти е неприемлива... моля махни я. Темата стига сама по себе си... няма да бием излишно "тъпана" за подобни тъжни истории.
    Alfa Romeo 164 V6 TB ; Alfa 75 2.0 T.S; Fiat Tipo SW

  7. #7
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Не мога да съм на ничия страна в случая, но мога да кажа само, че ако имам пари - купувам, ако нямам - събирам! Не мога да си позволя да взема каквото и да е, от който и да е, и да кажа "чакай да ти платя"! Явно е до възпитание, самосъзнание и т.н. Голям срам ще бера пред себе си, да не говорим ако ме разнасят така из форуми... Не мога да гадая и да знам каква реално е причината да се стигне до тази тема, но ако знам, че има дори и 1% риск да се пише така по мой адрес, предпочитам да си карам колата без да купувам нищо, или ако изпадна в затруднено положение, да се разбера по възможно най-човешки и бърз начин с колегата, за да не се стига до подобни теми!!! Пак казвам - безпристрастен съм към засегнатите по един или друг начин, в конкретния случай!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  8. #8

    Default

    и аз съм имал такива случаи
    дори с хора писали в темата

    за радост при мен финансовите проблеми се решиха добре за мен от 3-та страна

    успех

    П.П. неприемлива за кого?

  9. #9
    Старши алфист Xtrime7's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Шумен-Germany
    Posts
    998

    Default

    Няма да е лошо и Радо да напише нещо.
    И аЗ не подкрепям такива мотания и мисля че са доста гроЗна постьпка.
    Име много трудно се гради,а лесно руши.
    Алфа 145 2000г.1.6тс 120кс с чипче
    Кавазаки 1000к 130кс малко повече върви от алфичката

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз имам едно предложение към Радно. Мога да му покрия дълга към Николай срещу валовете
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Абе хора,съвсем като к**ви почнахте....
    Радо,плати си дълга и обоснови постъпката си...
    Защо се "петните" така не мога да си обясня...

  12. #12

    Default

    Темата е информативна, ще е добре да не се коментира в полза на едната или друга страна......или поне аз мисля че нямам нужда от подкрепа......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    алфаманяк Член на клуба Rado145QV's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Age
    43
    Posts
    406

    Default

    Аз какво да кажа за твоите полеританови тампони и шарнири които скърцат като за световно,зарибих цяла бургаска област с твоите рециклажи а сега аз обирам срамовете и рекламациите,казал ли съм нещо или пък да те плюя в форума,Относно парите за валовете ти казах ,че имам затруднения и ще те забавя,няма да бъдеш ущетен,ще си получиш парите.И МНОГО МЕРСИ ЗА ТЕМАТА. И АЗ ЩЕ НАПРАВЯ ТЕМА ЗА ТВОИТЕ РЕЦИКЛИРАНИ ТАМПОНИ И СКЪРЦАЩИ ШАРНИРИ ДА ВИДИШ КОЛКО СА ДОВОЛНИ ХОРАТА ОТ ТЯХ. ПАРИТЕ ЩЕ СИ ГИ ПОЛУЧИШ НО МНОГО ПОВЕЧЕ ЩЕ ЗАГУБИШ.
    SPRINTAUTO service
    0893277773

  14. #14
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    На всеки може да се случи да има финансови затруднения - но все пак трябва да сме колегиални един към друг - ето, Радо казва че имам финансови затруднения и ще плати - ако е пич ще го направи.
    За мен специално това не е малка сума и аз бих разчитал до голяма степан на тия пари, защото аз моите доставчици съм ги научил така: пито-платено и вече повече от 10 години нямам проблеми с нито един от тях.

    За тампоните моят коментар е че ВСЕКИ ПОЛИУРЕТАН СКЪРЦА - каквато и марка да е. Аз карам с Power Flex, защото ги взех преди доста време и Ники още не правеше тампони - смея да твърдя че се държат по същия начин и съответно си искат смазване - поне 1 път в годината.
    Във Варна сме монтирали на десетки Алфи и продължаваме да монтираме - няма проблеми, засега всичко е Ок и се надявам да е така и занапред, да е жив и здрав Ники

    А аз ви желая на двамата да си оправите отношенията като големи хора и да няма повече подобни теми

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    За тампоните моят коментар е......
    Колега, не се хаби, няма смисъл......все пак едно е да имаш затруднения, друго е да ръсиш лъжа след лъжа цял месец че уж ще платиш едва ли не всеки момент......аз съм човек, и мога да разбера всеки със затруднения когато ми каже "Байно, така и така, куц съм финансово в момента, изчакай ме 3-4-5 месеца" не ми е проблем.......но когато и след това последват още, и още оправдания и шикалкавене, е нормално човек да изгуби доверие някак си.....и да не вярва на приказките за "затруднения"......
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 25-06-2011 at 19:09.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •