Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Шаш и паника.... прегрява кочинaта!

  1. #1
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default Шаш и паника.... прегрява кочинaта!

    Моята кочина взе да прегрява откакто станаха горещините и съм се хванал за главата вече! Вчера празна кола с 1 човек качих Витиня със 130км/ч и 100* на чорбата! Нарочно изключих климатика щото с него положението е още по-лошо.Преди повече от 90* не е мърдала стрелката.Смених водна помпа, измиха радиаторите и на климатика и водния, сложих стария термостат, който отваря на 79*, течността е по-бистра и от минерална вода "Девин".Мерихме с термометър да не лъже датчика на таблото.М/у таблото и термометъра разликата беше 2-3*, което е нищо! Датчика на перката също включва когато трябва.Мине ли 90* перката тръгва но температурата продължава да се качва!
    Направо не ми се мисли като стане 40* и пусна и климатик!
    Last edited by Boby; 25-06-2011 at 18:17.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  2. #2
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Бе и при мене вчера беше така... Жегата е стабиуна. Само дето температурата на водата не е минавала 90, ама перката и на 60 работеше... Лудница.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  3. #3

    Default

    аз за тва не сменям термостата лятото, той стой постоянно отворен и като загрее като я пусна по инерция и за няма и минута сваля 20 градуса, или я карам на по 1200-1300 оборота, и за всеки случаи си имам копче от което включвам перките на 2-ра степен.
    Според мен 2-рата степен не работи и перките ти въртят само на 1-ва степен и не сварва да охлажда, имах го тоя проблем и смених датчика и сега и 2-те степени бачкат
    Last edited by MaVrUt; 25-06-2011 at 12:22.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  4. #4
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    При мен перката има само една степен и е само една перка.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  5. #5
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А как ти е разхода? Налягането на турбото мерил ли си? Твърде вероятно е проблема да не е в охладителната система, а мотора да грее ако ме разбираш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #6
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    А как ти е разхода? Налягането на турбото мерил ли си? Твърде вероятно е проблема да не е в охладителната система, а мотора да грее ако ме разбираш.
    Разбирам те.И мен точно мотора ме съмнява, но не ми идва на акъла, какво може да му е.Турбото си има нормално налягане.Разхода си е нормален 7.5 среден, върви добре.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #7

    Default

    аааха, като на бензиновите, мии да може и в мотора да е, но там не знам кво може да е там ти си знайш
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  8. #8
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    абе и аз го имам почти същия проблем, даже преди 3-4 седмици ми изби течност от преливника (толкова беше качила температура)
    Но при мен се случва да качва температура само като карам в задръствания в София при над 27-28 градуса на вън и при пуснат климатик. В такива случай решавам проблема като спра климатика и отворя прозореца
    Почти съм сигурен че при мен проблема е термостат, защото зимата пък ако не сложа кашон от пред,пред радиатора,нямам никакъв шанс да се возя на топло..... все се каня да го сменям и все отлагам. Само се надявам да не си направя някой по-голям проблем така,ама каквото такова. Сега с малкия човек в нас си имам по-важни проблеми за решаване....хахахаха
    А имам и въпрос към Боби нормално ли е при загряла кола при температура на вън около 22-25 градуса,стрелката на таблото за температурата да ми е на 80-85? и като мине 90 вече да почва да прегрява. а пък през ноща не иска да качи повече от 70.
    Мисълта ми е дали ми отчита точно?


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Разбирам те.И мен точно мотора ме съмнява, но не ми идва на акъла, какво може да му е.Турбото си има нормално налягане.Разхода си е нормален 7.5 среден, върви добре.
    Може да е започнала да ти подухва гарнитура
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by MaVrUt View Post
    аз за тва не сменям термостата лятото, той стой постоянно отворен и като загрее като я пусна по инерция и за няма и минута сваля 20 градуса, или я карам на по 1200-1300 оборота, и за всеки случаи си имам копче от което включвам перките на 2-ра степен.
    Според мен 2-рата степен не работи и перките ти въртят само на 1-ва степен и не сварва да охлажда, имах го тоя проблем и смених датчика и сега и 2-те степени бачкат
    Нищо чудно да не ми работи втората степен (ако изобщо имам такава)... Как да разбера дали съм с две степени?
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  11. #11

    Default

    ами аз ги чувам
    остави колата да загрее до приблизително 75 градуса отвори капака и гледаи и слушай, аз така разбрах кое работи и кое не.
    Алфа 164 2.0Т.С. 95г. - на части !


  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by guvech View Post
    абе и аз го имам почти същия проблем, даже преди 3-4 седмици ми изби течност от преливника (толкова беше качила температура)
    Но при мен се случва да качва температура само като карам в задръствания в София при над 27-28 градуса на вън и при пуснат климатик. В такива случай решавам проблема като спра климатика и отворя прозореца
    Почти съм сигурен че при мен проблема е термостат, защото зимата пък ако не сложа кашон от пред,пред радиатора,нямам никакъв шанс да се возя на топло..... все се каня да го сменям и все отлагам. Само се надявам да не си направя някой по-голям проблем така,ама каквото такова. Сега с малкия човек в нас си имам по-важни проблеми за решаване....хахахаха
    А имам и въпрос към Боби нормално ли е при загряла кола при температура на вън около 22-25 градуса,стрелката на таблото за температурата да ми е на 80-85? и като мине 90 вече да почва да прегрява. а пък през ноща не иска да качи повече от 70.
    Мисълта ми е дали ми отчита точно?
    Смени си термостата и датчика на радиатора.Температурата на мотора зиме/лете, денем/нощем трябва да е 85* т.е. м/у 80 и 90 по табло.Датчика дали отчита правилно не мога да кажа.Трябва да се мери с термометър.

    ---------- Post added at 10:21 ---------- Previous post was at 10:19 ----------

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Нищо чудно да не ми работи втората степен (ако изобщо имам такава)... Как да разбера дали съм с две степени?
    Не е с две степени. Перката ти е работила на 60* щото си карал на климатик или не?

    ---------- Post added at 10:24 ---------- Previous post was at 10:21 ----------

    Вчера открих, че маркучето което е за обезвъздушаване от главите до казанчето беше запушено.Снощи я тествах и температурата мръдна съвсем малко, но времето сега е студено и не мога да разбера дали съм решил проблема или е от студеното време.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  13. #13
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Да, на климатик карах като работеше на 60.
    А иначе викаш не съм с 2 степени???
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  14. #14
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    Да, на климатик карах като работеше на 60.
    А иначе викаш не съм с 2 степени???
    Не, само една скорост е.

    М/у другото температурата при мен се държи както преди време.Не прегрява и без резки колебания, но все пак времето е студено.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  15. #15
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    абе аз да попитам тука, че да не отварям нова тема! онзи ден забелязах,че ми е паднало нивото на антифриза. Долях вода и гледам дали не тече от някъде.... НЕ!!!!! Не тече. Запалих колата и дадох газ и гледам че ми хвърля течност от датчика на разширителния съд. При студен двигател тва....като подавам газ!!!! та се чудя дали е уплатнението на капачката на датчика или е нещо по сериозно? И още един въпрос. този датчик на разш. съд, само за нивото на течноста ли е или е и за температурата?
    Last edited by guvech; 30-06-2011 at 10:18.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •