Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 44 of 44

Thread: как да си втвърдя окачването отзад без да променям височината-156SW

  1. #31
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    Ти не се ли фукаше със 147-ца бе.
    И още нещо беше написал преди седмица две че имаш май.
    Ne се фукам, особено тук и със стари коли, на години. Имам три алфи. И има ли някакво значение това, освен, че и трите се продават
    Last edited by NightRider; 19-12-2011 at 00:10. Reason: Уточнение

  2. #32
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Едно питане - какво толкова много ще постигнеш с втвърдяването? И това не зависи ли в случая от амортесора. Щото и аз имам SW и ще ми е интересно да видя какво сте постигнали и как
    Ако въпроса е към мен, прочети пост първия пост и ще си отговориш
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #33
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Ако въпроса е към мен, прочети пост първия пост и ще си отговориш
    Ох, четох го няколко пъти. Но ти си сложил извънразмерни гуми. Аз питам при стандартно изпълнение, по принцип. Защото едно втвърдяване ще разбие по-бързо колата по нашите пътища

  4. #34
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Но ти си сложил звънразмерни гуми.
    Как ще са извън размерни гуми бе, човек. Виж какво пише в книжката:



    А въпросите ти за попринцип си ги задавай другаде. Тук колегата е питал за неговия случай - стандартни гуми/джанти + фланци.

    До колегата Satanism. Със сигурност ще трябва да минеш на по-спортен тип окачване. За съжаление повечето такива са със сваляне, а ти не искаш това. Варианта който аз избрах бе запазване на стандартните пружини (със сдандартната им височина) + спортни амортисьори Bilstein B6 Sports. Инненадах се, че колата се повдигна малко. Вози една идея по-твърдо но в никакъв случай не подскача. И до сега за 2 години не съм успял да ги сгъна до край.

    Другия вариант е регулируемо окачване. Аз лично се отказах от него защото така или иначе щях да го карам в най-горно положение.
    156SW 1.9JTD 16V

  5. #35
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    Как ще са извън размерни гуми бе, човек. Виж какво пише в книжката:



    А въпросите ти за попринцип си ги задавай другаде. Тук колегата е питал за неговия случай - стандартни гуми/джанти + фланци.

    До колегата Satanism. Със сигурност ще трябва да минеш на по-спортен тип окачване. За съжаление повечето такива са със сваляне, а ти не искаш това. Варианта който аз избрах бе запазване на стандартните пружини (със сдандартната им височина) + спортни амортисьори Bilstein B6 Sports. Инненадах се, че колата се повдигна малко. Вози една идея по-твърдо но в никакъв случай не подскача. И до сега за 2 години не съм успял да ги сгъна до край.

    Другия вариант е регулируемо окачване. Аз лично се отказах от него защото така или иначе щях да го карам в най-горно положение.
    Стомана, всички гуми, изброени в таблицата, независимо от цолажа, имат една и съща обиколка на гумата. Тези, които са на 17" обаче имат друга джанта (по-широка) и спортно (твърдо) окачване - това може да се види от опция SPORT. А спортното окачване е комбинация от пружина и амортесор. Та разгледай малко и другите таблички, звездичките, размерите на джантите преди да ме хокаш

  6. #36
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    не е вярно това.Окачването ми си е стандартно, а 17ките са си фабрични...нищо не съм слагал, нищо не съм вадил, гумите са ми стандартни
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #37
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    не е вярно това.Окачването ми си е стандартно, а 17ките са си фабрични...нищо не съм слагал, нищо не съм вадил, гумите са ми стандартни
    А ти от нова ли я имаш?

  8. #38
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    А ти от нова ли я имаш?
    Нямам я от нова, знам с какви опции е дошла
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #39
    Запален алфист CTOMAHATA's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Стомана, всички гуми, изброени в таблицата, независимо от цолажа, имат една и съща обиколка на гумата. Тези, които са на 17" обаче имат друга джанта (по-широка) и спортно (твърдо) окачване - това може да се види от опция SPORT. А спортното окачване е комбинация от пружина и амортесор. Та разгледай малко и другите таблички, звездичките, размерите на джантите преди да ме хокаш
    Пич, много си зле.
    Като не знаеш по-добре не пиши. Какво мислиш, че пише под звездичката на този размер?
    Отговор: "pneumatici non catenabili". Сега отиди в Google translate да видиш какво ще ти излезе. Ако не забелязваш има звездички и на размера 205/55/R16" или ще кажеш че и той е спортен.

    215/45/R17" се слага в завода със напълно стандарно окачване!!! Стига сме спорили за глупости, че съвсем ще отиде темата подяволите.
    156SW 1.9JTD 16V

  10. #40
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by CTOMAHATA View Post
    Пич, много си зле.
    Като не знаеш по-добре не пиши. Какво мислиш, че пише под звездичката на този размер?
    Отговор: "pneumatici non catenabili". Сега отиди в Google translate да видиш какво ще ти излезе. Ако не забелязваш има звездички и на размера 205/55/R16" или ще кажеш че и той е спортен.

    215/45/R17" се слага в завода със напълно стандарно окачване!!! Стига сме спорили за глупости, че съвсем ще отиде темата подяволите.
    Да, слагат се на progression i distinctive 7Jx17" джанти, ПО ПОРЪЧКА, само с малката подробност, че тогава има малка промяна в окачвнето (тип амортесор и пружина), която не я пишат в owners menual -a. Погледни разликите знаеш къде и как, щот аз съм зле и не мога да си позволя да те разболявам
    Last edited by NightRider; 19-12-2011 at 14:50. Reason: Уточнение

  11. #41
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Не е вярно пич, моята е дистиктив със 17ки и е със 100% стандартно окачване...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #42
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Да пиша малко развитие за демпферите на пружината.......по добре не рискуваи- на колегата за който ти писах по горе единият се е скъсал,омотал около амортесьора.............и т.н.Кара ги около 2-3000км./така поне каза/ определено не са добра идея.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  13. #43
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не е вярно пич, моята е дистиктив със 17ки и е със 100% стандартно окачване...
    Можеш ли да ми пратиш шасито ти на лично да проверя нещо. Имам приятел, купи си от тук 159 2.4. Тук му смениха джанти, салон, щото искаше определен и те му сглобиха нещата тук, в Милано моторс. И остана с нормално окачване и по-голями джанти

  14. #44
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    моята кола е объркана в еПЕР, каквото и да гледаш там, не е ясно, дали е истината...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •