Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: как да си втвърдя окачването отзад без да променям височината-156SW

  1. #16
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Кви да е тампони нанизани на щоковете на амортисьорите в горния им край ще е най-тънкажния вариант, стига да може да се закрепят надеждно.

  2. #17
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by barash View Post
    На против,смятам,че заради брембото си сложил допълнително фланци нали,тези 3 см едвали се забелязват с просто око.Проста физика колега по-широката следа на двигателните колела е по-добре.Та спомена нещо негативно за коиловер амартисорите,ще споделиш ли наблюденията си върху тях,че сам метнал око на едни в ибея.
    От (добри) гумаджии знам, че не е хубаво задницата ти да е по-тясна от предницата...колко е вярно, не знам
    3см си се забелязват брутално много....колкото и невероятно да звучи.И хич не са малко като цяло...
    А иначе койлове си сложи едно приятелче сега на Е30-ката и колата му заподскача адски много по неравностите...дали е от самите койлове или не, не знам...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #18
    Младши алфист ditko1's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Колеги има ли някой отстъпка към Руди 96 за жълто кони ?

  4. #19
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    Тези дни един колега се похвали как си е решил проблема с клякане на комбито и втвърдяване на пружините.Малко ми изглеждаше несериозно докато не видях колата с предколедното претоварване/не е от софия,беше дошъл на пазар/ определено стоеше по високо.Простотиоята представлява пуреоретанов пръстек който се слага между намотките на пружината.Според колегата имало смисъл от цялата работа-возела по твърдо и била по стабилна по завоите.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Тези дни един колега се похвали как си е решил проблема с клякане на комбито и втвърдяване на пружините.Малко ми изглеждаше несериозно докато не видях колата с предколедното претоварване/не е от софия,беше дошъл на пазар/ определено стоеше по високо.Простотиоята представлява пуреоретанов пръстек който се слага между намотките на пружината.Според колегата имало смисъл от цялата работа-возела по твърдо и била по стабилна по завоите.
    и аз съм чувал за тях но незнам колко са ефективни

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by alex052 View Post
    Простотиоята представлява пуреоретанов пръстек който се слага между намотките на пружината.
    Удачно е до момента в който не ти се счупи пружината, щото напрежението върху нея става различно.......ся верно че има такива дето са карали много така, и ще са убедени че тва няма как да стане, но има и примери за обратното.......а да ми се скъса пружина в някой не особенно приятен завой или ситуация е усещане което не искам да изпитвам.....
    Ако ще се прави това е по малко рисково ако тия "пръстени" се сложат по нагъсто за да разпределят по равномерно усилието......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #22
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Според мен ако наслагаш достатъчно пръстенчета има шанс пружината да ти дойде направо в багажника....

    БТВ що за форумна некрофилия с тая тема?Аз отдавна си махнах фланците отзад...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #23
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Според мен ако наслагаш достатъчно пръстенчета има шанс пружината да ти дойде направо в багажника....

    БТВ що за форумна некрофилия с тая тема?Аз отдавна си махнах фланците отзад...
    Tочно за това колегите от 155 форума а някъде имаше пусната тема маи в относно форума приканваха когато някой пусне тема и реши въпроса по един или друг начин да го каже а не да зареже просто темата и така другите колеги да знаят че въпроса е решен ,а не да си мислят ,че се търси още решение и да пишат. Та в случая грешката е твоя колега ,че не си затворил темата.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #24
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Колега, аз все си мисля, че това, което съм направил не е никакво решение на проблема, а по-скоро заобиколка.Все пак още в началото на темата беше ясно, че ако си махна фланците отзад няма никакъв проблем, при положение, че той се е появил първо, когато съм ги сложил...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #25
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    В този случай въпроса не е решен и темата е още отворена и колегите както и аз можем да дадем някой друг съвет а именно аз от много години се занимавам с тези проблеми с големите джанти и от 15 години на сам решавам въпроса по един начин.Още на жигулата закачаха 15 ките и след като и аз не исках да променям височината на колата се допитах до един човек който ме посъветва да сложа вътре в самите пружини топки за тенис на корд зависи от колата и пружината регулираш колко топки да сложиш слагаш ги така че когато колата е празна да не упират отгоре а само да са горе долу долепени до горния край на ламарината която държи пружината така колата не се повдига на горе ,но когато се натовари или се качат хора ламарината натиска топките и те играят ролята на допълнителна пружина и колата не кляка много на долу .Този метод не променя возията или височината на колата ма усилва един вид твърдостта на пружината .Използвал съм го няколко пъти и съм доволен само трее се по ставят точния брои топки според колата и да се наредят добре около амортисьора за да има ефект.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #26
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Едно питане - какво толкова много ще постигнеш с втвърдяването? И това не зависи ли в случая от амортесора. Щото и аз имам SW и ще ми е интересно да видя какво сте постигнали и как

  12. #27
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    В този случай въпроса не е решен и темата е още отворена и колегите както и аз можем да дадем някой друг съвет а именно аз от много години се занимавам с тези проблеми с големите джанти и от 15 години на сам решавам въпроса по един начин.Още на жигулата закачаха 15 ките и след като и аз не исках да променям височината на колата се допитах до един човек който ме посъветва да сложа вътре в самите пружини топки за тенис на корд зависи от колата и пружината регулираш колко топки да сложиш слагаш ги така че когато колата е празна да не упират отгоре а само да са горе долу долепени до горния край на ламарината която държи пружината така колата не се повдига на горе ,но когато се натовари или се качат хора ламарината натиска топките и те играят ролята на допълнителна пружина и колата не кляка много на долу .Този метод не променя возията или височината на колата ма усилва един вид твърдостта на пружината .Използвал съм го няколко пъти и съм доволен само трее се по ставят точния брои топки според колата и да се наредят добре около амортисьора за да има ефект.
    На 155 може и да стане ама на 156 никъкъв шанс !
    За мен най-доброто решение е поръчкови пружини.
    В село Крън Казанлъжко правят пружини,носиш твоита и изкаш същата на по твърда !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  13. #28
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    На 155 може и да стане ама на 156 никъкъв шанс !
    За мен най-доброто решение е поръчкови пружини.
    В село Крън Казанлъжко правят пружини,носиш твоита и изкаш същата на по твърда !
    Колега, можеш ли да кажеш какви пари излизат един комплект (2 предни и 2 задни пружини) по образец?
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  14. #29
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by ditko1 View Post
    Колеги има ли някой отстъпка към Руди 96 за жълто кони ?
    Аз имам
    „За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881) - Константин Йосфи Иречек

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Щото и аз имам SW и ще ми е интересно да видя какво сте постигнали и как
    Ти не се ли фукаше със 147-ца бе.
    И още нещо беше написал преди седмица две че имаш май.
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •