Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 91

Thread: Защо вече не пишем (не ни е готино) във форума

  1. #16
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Защо вече не пишем (не ни е готино) във форума
    Защото:

    1. Простотията навлиза навсякъде.
    2. Алфа Ромео загива, вече не е нищо особено на фона на конкуренцията.
    3. Няма много хора, които се интересуват от стари Алфи и си пиша сам
    4. Хората нямат възможност да си купят нови модели, караме си старите, а на тях всичко си знаем и не става приказката.
    5. Кавгите, хората с големи усти и нулево възпитание ме отблъскват.

    Това е лично за мен.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #17
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Защо вече не пишем във форума?!


    Колеги защо всички приятели включително и аз не пишем вече тука ?!!


    Защо не пишат - Ранобудниче, Вики, Мирела, Коки, Дани, Сапър, аз, Пропър, Търтей, Кукер (мина от "другата" страна), Танатос и др. ... я да видим
    Ми явно изчерпахте всички разговорни( чат, че някои няма да ме разберат), политически и т.н. теми, все странни за форум на легендарна автомобилна марка. Не ме разбирай погрешно, уважавам повечето от изброените от теб, но честно писна ми влизайки във форума да заварвам лексикон, полемики относно политическа пристрастност, неграмотност, невежество, да изброявам ли още. Друга причина са лицемерие, надменност, високомерност, комплексарщина и т.н. Като оставим на страна виртуалното величие(а то си остава виртуално) остава много малка част от форума, която си заслужава да се чете.

  3. #18
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Форума си е ок, аз нямам кой знае какви очаквания и затова не се разочаровам. Някои очакват тук да са най-точните пичове и най-големите приятели дето ще им оправят колата за една бира, едва ли не "Един за всички, всички за един" В реалния живот, разбира се не е така . .

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #19
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by MrX View Post
    Ми явно изчерпахте всички разговорни( чат, че някои няма да ме разберат), политически и т.н. теми, все странни за форум на легендарна автомобилна марка. Не ме разбирай погрешно, уважавам повечето от изброените от теб, но честно писна ми влизайки във форума да заварвам лексикон, полемики относно политическа пристрастност, неграмотност, невежество, да изброявам ли още. Друга причина са лицемерие, надменност, високомерност, комплексарщина и т.н. Като оставим на страна виртуалното величие(а то си остава виртуално) остава много малка част от форума, която си заслужава да се чете.
    Иво, абсолютно си прав ... не е въпрос за приказките и другите лакардии те си имат раздел аз имам проблем с един раздел, който е бетер "общи приказки" ама не искам да намесвам имена на модератори че става лошо (знам го от опит) ...

    ---------- Post added at 16:26 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Защото:

    1. Простотията навлиза навсякъде.
    2. Алфа Ромео загива, вече не е нищо особено на фона на конкуренцията.
    3. Няма много хора, които се интересуват от стари Алфи и си пиша сам
    4. Хората нямат възможност да си купят нови модели, караме си старите, а на тях всичко си знаем и не става приказката.
    5. Кавгите, хората с големи усти и нулево възпитание ме отблъскват.

    Това е лично за мен.
    1. Така е мен тва адски ме дразни
    2. Загиването на марката няма нищо общо с развитието на форума - феновете сме си фенове.
    3. аз се интересувам от стари алфи и съм на път да купя една но времената са тежки и сега не ми е приоритет - евала за ентусиазма лично към тебе - чета ти темата с удоволствие и не мисли, че съм само аз много я четът но няма какво да пишем
    5. Думи нямам за тази точка ...

  5. #20
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Алфа умира, няма продажби, нямаме пари, няма много нови попълнения, няма нови теми за дискусия, говорим си все по-малко за Алфа Ромео.

    Явно трябва да още да поевтинеят 159 и Мито.

    П.П. За стари Алфи съм готов да помагам, с каквото мога, 24/7
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    Алфа умира, няма продажби, нямаме пари, няма много нови попълнения, няма нови теми за дискусия, говорим си все по-малко за Алфа Ромео.

    Явно трябва да още да поевтинеят 159 и Мито.

    П.П. За стари Алфи съм готов да помагам, с каквото мога, 24/7
    Що бе Мите,всеки ден се появяват нови потребители със 156,та те станаха повече от Гоуфовете,няма как.Съгласен съм с доста от написаното от почти всички,най-вече Вальо о Иво,ма старите кучета знаят и разбират много добре ситуацията.Аз няма да пиша неща които се знаят от всички,отдавна се отказах от много неща в този форум,Вальо знае кога се отказах от модераторството,още тогава ми писна от нещата които изброявате сега.

    П.С.Дори и в момента чета почти целодневно форума/когато нямам работа/и доколкото мога помагам,но на някои хора определено не бих дал помощта си,независимо за какво
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Защо вече не пишем във форума?!


    Колеги защо всички приятели включително и аз не пишем вече тука ?!!


    Защо не пишат - Ранобудниче, Вики, Мирела, Коки, Дани, Сапър, аз, Пропър, Търтей, Кукер (мина от "другата" страна), Танатос и др. ... я да видим
    Може да си четат хората, но да не им се пише - няма нищо лошо.Ще дойде някакъв момент и така ще се разпишат, че не може да ги спре никой.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  8. #23
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by mihaeles View Post
    Фейсбук ли завладя потребителите или правилата тук станах повече от строги и хората избягаха
    ...
    Правилата са доста либерални и дори разводнени, което позволява на модераторите да тълкуват както им е удобно. А и май прекалено много скандали и "ощипани моми" има, което отблъсква останалите.
    Валери обаче е прав да се гледа философски на нещата. във всеки форум има такова "текучество" кофти е че новите които искат да станат звезди не са чак толкова ценни в коментарите си. Затова все по често според мен, когато става дума за съвет ще се виждат постове от рода"пиши ми на лични " или обади ми се по телефона" от хората които наистина могат да помогнат
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  9. #24
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Правилата са доста либерални и дори разводнени, което позволява на модераторите да тълкуват както им е удобно. А и май прекалено много скандали и "ощипани моми" има, което отблъсква останалите.
    Валери обаче е прав да се гледа философски на нещата. във всеки форум има такова "текучество" кофти е че новите които искат да станат звезди не са чак толкова ценни в коментарите си. Затова все по често според мен, когато става дума за съвет ще се виждат постове от рода"пиши ми на лични " или обади ми се по телефона" от хората които наистина могат да помогнат
    Дам тва е самата истина
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #25
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Форумът е тук и е такъв, какъвто го правим ние. Във всеки един момент от историята на който и да е форум, хората са тези които определят облика му, бил той истински или виртуален(форумът).
    Човек не страда за мястото, човек страда за времето!

    Дали разхождащите се днес туристи в Рим, си говорят за същите неща както древните ?


    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  11. #26
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Аз пък се чуствам супер добре във форума, намирам всичко, каквото търся в него, и единственото нещо, което ме дразни е това, че при задаване на някакъв чисто технически въпрос не се отговаря с ясен и точен отговор, ами почват разни коментари, подмятания и ехидни забележки... Срамота е, че тва нещо доскоро го правеше самия Бобо. Като се абстрахираме от това обаче, мисля че си имаме много готин форум, а това че на някои хора не им харесва си е тяхна работа, все пак никой не ги задължава да пишат или да четат. Има и други форуми - бгмама, тийнпроблем... Ако очаквате някой да ви каже "о не, моля вА, върнете се!!!" няя как да стане...
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  12. #27
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Бре, не очаквах толкова да се разпишете
    Добре де, всички тези мнения не са ли показателни ?! значи форума се развива, запада, вече никой не пише нищо смислено ( и аз съм в тва число ) е добре де можем ли да променим нещо?!!
    Пак питам!
    Или се отказваме вкупом и просто си философстваме и гледаме философски ? и нито четем, нито пишем, нито ходим по срещи, нито ни пука за квото и да е ? хм?
    Кво праиме пичове ?? Вальо, Мъри и Цецо ?

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Бре, не очаквах толкова да се разпишете
    Добре де, всички тези мнения не са ли показателни ?! значи форума се развива, запада, вече никой не пише нищо смислено ( и аз съм в тва число ) е добре де можем ли да променим нещо?!!
    Пак питам!
    Или се отказваме вкупом и просто си философстваме и гледаме философски ? и нито четем, нито пишем, нито ходим по срещи, нито ни пука за квото и да е ? хм?
    Кво праиме пичове ?? Вальо, Мъри и Цецо ?
    Тука се заражда неква Либиийска революция ли? С Кадафи шега не бива ей.
    А относно писането и не писането, всеки си е възрастен човек с глава на раменете и ако го кефи пише, ако не го кефи си мрънка, чете си тайно и се самосъжалява.
    Форума се напълни със собственици на возила които пускат теми за какво ли не, само не за Алфа Ромео, с ГоУфаджийски манталитет (само като нарицателно го ползвам), мод екипа на моменти си изпуска нервите, деленето на сервизи и гаражи също допринася за тягосната атмосвера, прогресивно манталитета на алфиста отива към селяндурщина и фактори милион които не са в плюс на селата организация.
    На мен обаче си ми харесва.

    ПС. А Пинки бе ще ви се разсърди че не го слагате в най новата група на "Ренегатите"
    Last edited by thecleaner; 27-06-2011 at 18:01.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  14. #29

    Default

    Чашата е на половина празна или пълна.

    ЗА тия неща съм писал още преди 3 години и не веднъж и т.н. ама това си е естествено развитие....

    НО ПЪК АЗ ВИЖДАМ В РАМКИТЕ НА ЕДИН МЕСЕЦ ДВЕ ПЕРФЕКТНИ МЕРОПРИЯТИЯ ОРГАНИЗИРАНИ ВЪВ ФОРУМА ... значи всичко е ок.....

    А и не забравяйте, че живия контакт е най-важен!!!!

    ---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:06 ----------

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    Или се отказваме вкупом и просто си философстваме и гледаме философски ? и нито четем, нито пишем, нито ходим по срещи, нито ни пука за квото и да е ? хм?
    Кво праиме пичове ?? Вальо, Мъри и Цецо ?
    Тука некво масово самоубийство се заформя, бих платил да го гледам

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    ....НО ПЪК АЗ ВИЖДАМ В РАМКИТЕ НА ЕДИН МЕСЕЦ ДВЕ ПЕРФЕКТНИ МЕРОПРИЯТИЯ ОРГАНИЗИРАНИ ВЪВ ФОРУМА ... значи всичко е ок.....


    ---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 15:06 ----------
    Точно е там се вижда кой му пука за марката, участвал гледал се тая. А форума все пак е в помощ на идеята
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •