Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: QV вода от ауспуха

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default QV вода от ауспуха

    Когато изрежа колата примерно от 2500 до 7000 оборота от ауспуха излиза толкова вода че ако има някои зад мен спокойно мога да го изкъпя страшно много вода излиза имам духнала гарнитура възможно ли е да е от това
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Предполагам първото нещо, което ще те попита всеки е дали ти губи охладителна течност? А и доколкото съм чел, при духнала гарнитура пуши бяло от антифриза, а не хвърля вода като водоструйка
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Когато изрежа колата примерно от 2500 до 7000 оборота от ауспуха излиза толкова вода че ако има някои зад мен спокойно мога да го изкъпя страшно много вода излиза имам духнала гарнитура възможно ли е да е от това
    Бъди спокоен колега това е кондензче Убеден съм ч при карана кола..примерно 10-15км загряла в нормален работен режим нямаш подобни ядове

  4. #4
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Предполагам първото нещо, което ще те попита всеки е дали ти губи охладителна течност? А и доколкото съм чел, при духнала гарнитура пуши бяло от антифриза, а не хвърля вода като водоструйка
    На мен като ми беше тръгнала гарнитурата като я изфорсирах и то добре загряла и вода хвърляше,но все пак нека колегата види първо дали губи антифриз.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #5

    Default

    Колега виж си казанчето за охладителната течност какво става там,но аз мисля че няма от какво да се притесняваш,в това топло време да хвърля вода през ауспуха няма как да искаш по-добро изгаряне и моята е така,определено антифриза почва да прави едни бели облаци,дето се завихрят и обгръщат чак цялата кола а и почва да губи мощност на празен ход-да се тормози,няма как да не я осетиш,все пак рповерка му е майката за спокойствие !
    Alfa 145 1.4 t.s

  6. #6

    Default

    Ако беше антифриз щеше да пуши бяло!
    Това е конденз!

  7. #7
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    Колега виж си казанчето за охладителната течност какво става там,но аз мисля че няма от какво да се притесняваш,в това топло време да хвърля вода през ауспуха няма как да искаш по-добро изгаряне и моята е така,определено антифриза почва да прави едни бели облаци,дето се завихрят и обгръщат чак цялата кола а и почва да губи мощност на празен ход-да се тормози,няма как да не я осетиш,все пак рповерка му е майката за спокойствие !
    Колегата е морско чадо има влага доста особено нощно време

  8. #8
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Благодаря за мненията ви може би трябваше да спомена че колата наистина губи течност (антифриз) колата хвърля ДОСТА вода ако си отзад някой ще помисли че си се напикал ... ако е конденз би трябвало леки капчици според мен макар че си нямам никаква представа .. Сега не пуши бяло зимата повече се забелязва но мисля че тогава е от студеното време само хвърля вода доста... Гарнитурата е заминала със сигурност трябва челосване напасване на клапани нали както си му е реда ама как да дам наведнъж 400 лв като бензина ми на месец е 300 ...Значи Антифриза си заминава бавно но не пуши бяло .. дайте по още 1 съветче ако съм ви насочил на някаде плс
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  9. #9

    Default

    Да де, ама е написал сам, че има "духнала гарнитура"...
    Не мога да ви разбера защо карате колата ако знаете, че има такъв сериозен проблем като гарнитура... Но явно някои мистерии е по-добре да останат неразкрити

  10. #10
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    забравих да кажа хвърля МНОГО вода САМО в диапазона над 3000-3500 оборота до 7000

    ---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:43 ----------

    карам я защото нямам пари да я оправя а нямам друга и не ми се дава секи ден по 10 лв да ходя с такси на работа .. И колко е сериозен проблема с гарнитурата нз .. мислех че може да се кара ако си я карам лекичко нз .. явно неможе ли ?
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  11. #11

    Default

    Е то явно може, ама след като се прецака тотално гарнитурата, ремонта ще ти струва доста повече отколкото ако се направи при първия признак за прецакана гарнитура... А и така не знаеш точно на кое място ще те остави колата и парите дето ги пестиш от таксита най-вероятно ще ги дадеш за репатрак... Но човек се учи най-добре от собствения си опит за съжаление

  12. #12
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    да сигурно си прав но си направих преди 1 месец една справка че по форума се продаваха 2 глави идеални за по 200 лева и даже като цяло мотора струва 500-600лв а мен ремонта с нови гумички е почти 400 за каде да я жаля ми кажи ако се счупи цопвам нов мотор и това е да по скъпо но поне са на по 150 000 км а моита минава 230.. нз може и да греша не ги разбирам сигурно си прав и ще гледам да се погрижа скоро за нея
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Благодаря за мненията ви може би трябваше да спомена че колата наистина губи течност (антифриз) колата хвърля ДОСТА вода ако си отзад някой ще помисли че си се напикал ... ако е конденз би трябвало леки капчици според мен макар че си нямам никаква представа .. Сега не пуши бяло зимата повече се забелязва но мисля че тогава е от студеното време само хвърля вода доста... Гарнитурата е заминала със сигурност трябва челосване напасване на клапани нали както си му е реда ама как да дам наведнъж 400 лв като бензина ми на месец е 300 ...Значи Антифриза си заминава бавно но не пуши бяло .. дайте по още 1 съветче ако съм ви насочил на някаде плс
    Какви 400лв бе!
    Гарнитурата е около 60лв, шлайф 40-50лв и трудно не повече от 50 лв, ето ти 150лв...А отделно ти още ли не си сложил газова уредба
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    шлаиф челосване 100 лв напасване на клапани и гарнитура само работата е 100 лв и гумички ще сменям щом ще я отварям .. гарнитура 50-60 лв и като ги сабереш .. бях ги изчислил 380 маи нещо такова поне да я направя като хората .. Отказах се от газова като видях как върви 156-ца с моя мотор нещо доста спъната ми се стори аз маи незнам какво искам искам вървеж пак да не гори .. то такова нещо няма
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    шлаиф челосване 100 лв напасване на клапани и гарнитура само работата е 100 лв и гумички ще сменям щом ще я отварям .. гарнитура 50-60 лв и като ги сабереш .. бях ги изчислил 380 маи нещо такова поне да я направя като хората .. Отказах се от газова като видях как върви 156-ца с моя мотор нещо доста спъната ми се стори аз маи незнам какво искам искам вървеж пак да не гори .. то такова нещо няма
    И още 2 гарнитури поне, масло и антифриз, водна помпа, ролки и ремъци силно препоръчително веселбата е на лице, ела па надолу ако се заиграеш ако е хапвала масълце още 300-350отлетеха за сегменти и лагери, аааааа и се сещам че свещите одавна са умрели щом духа, тей че смятай хубаво
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •