Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Алфа Ромео 147 гори масло ?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    6

    Default Алфа Ромео 147 гори масло ?

    Колеги кажете някой друг съвет . Италиянката ми алфа ромео 147 , 1.6 16v 2002г. гори 1,5 литра масло на има няма 2000 км . Какво да правя да отварям двигателя и да сменям сигмети , гърнитура и гумички на клапаните или мисля да пробвам с по гъсто масло нещо от сорта на 15w45 . Сега карам някакво на ОМВ екстра 10w40 за 15 лв литъра ... или направо да я махам - А ???

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Borislav91 View Post
    Колеги кажете някой друг съвет . Италиянката ми алфа ромео 147 , 1.6 16v 2002г. гори 1,5 литра масло на има няма 2000 км . Какво да правя да отварям двигателя и да сменям сигмети , гърнитура и гумички на клапаните или мисля да пробвам с по гъсто масло нещо от сорта на 15w45 . Сега карам някакво на ОМВ екстра 10w40 за 15 лв литъра ... или направо да я махам - А ???
    Никакво масло няма да те спаси, отхлюпвай главата. На 80% гумички клапани. Все пак надеждата умира последна, виж и темата за маслен сепаратор, но при мен специално нямаше нищо общо.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Никакво масло няма да те спаси, отхлюпвай главата. На 80% гумички клапани. Все пак надеждата умира последна, виж и темата за маслен сепаратор, но при мен специално нямаше нищо общо.
    99% сегменти.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    започва да се пристрастява KaloianIvanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    52

    Default

    и при мен е нящо такова , но само когато я газирам .
    свалях капака на клапанита да чистя сепаратора но не го разглобих защото щях да го счупя и затова на мивката с безконтактно и пароструйката . ефекта е нулев явно трябва да се разглоби внимателнои да се почисти . ходих даже да меря компресия , данеби да е от сегменти , но има 14,6 компресия => не е от тях . мисля да сваля сепаратора културно и да го почистя , ако продължи ще сменявам гумички .

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Borislav91 View Post
    Сега карам някакво на ОМВ екстра 10w40 за 15 лв
    Баси......мен ако не карат с такова масло и аз ще горя......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by KaloianIvanov View Post
    и при мен е нящо такова , но само когато я газирам .
    свалях капака на клапанита да чистя сепаратора но не го разглобих защото щях да го счупя и затова на мивката с безконтактно и пароструйката . ефекта е нулев явно трябва да се разглоби внимателнои да се почисти . ходих даже да меря компресия , данеби да е от сегменти , но има 14,6 компресия => не е от тях . мисля да сваля сепаратора културно и да го почистя , ако продължи ще сменявам гумички .
    Това не е нормална компресия за 16v мотор, пък и компресията може да я има и може да я няма въпреки че гори масло. Повече от 600-700гр. на 10к километра не е нормален разход на масло.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #7
    започва да се пристрастява KaloianIvanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    52

    Default

    е то това дето долижам с него е наполовината . от маслото ли ще е ?

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Шумен
    Posts
    6

    Default

    Кажете някакво хубаво масло - първо от маслото ще започна явно предстоящия ремонт ...

  9. #9

    Default @

    Селения сипвай верно не е 15 лв ама знаеш че е масло !
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  10. #10

    Default

    Като за начало кажи изпушва или пуши синкав дим отзад?
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    99% сегменти.
    И що така реши бе колега, от гумички не може да гори така ли. Недей да се цепиш чак с такава убеденост на контра И ние сме горили масло и сме правили ремонти

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    И що така реши бе колега, от гумички не може да гори така ли. Недей да се цепиш чак с такава убеденост на контра И ние сме горили масло и сме правили ремонти
    Това че 2-3ма мислите че сте си решили проблема с гумички на 16v. мотор не е така. Казвам отново това не е Жигула, сменяш гумички и газ. Само да допълня че с бая зор могат да се сменят и без да се сваля главата, но това не решава проблема. На 16в. сегментите са масов проблем. Ти мери ли си ключа на сегментите когато сменявахте гумичките и сте сваляли главата и какви бяха цифричките да ни споделиш, ако помниш?
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бате не си прав така. И аз отварях мотор и аз правих само глава и разход на масло нямам. То и преди нямах де. Но понеже сложих гумички менте първия път и започна да харчи по 1/1000 км. След повторната им смяна пак не го бутва. И на 30 градуса на мотора компресията ми е 13.5 на 80 градуса мотор 12.5

    Нищо не е толкова гарантиращо, че да кажеш ей го. Тоя мотор задължително е за сегменти.

    А гумички се сменят лесно и без да се вади главата с подходящ маркуч и компресор над 10 бара да надуе цилиндъра и подходяща скоба за клапаните. Смяната става за няколко часа.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Това че 2-3ма мислите че сте си решили проблема с гумички на 16v. мотор не е така. Казвам отново това не е Жигула, сменяш гумички и газ. Само да допълня че с бая зор могат да се сменят и без да се сваля главата, но това не решава проблема. На 16в. сегментите са масов проблем. Ти мери ли си ключа на сегментите когато сменявахте гумичките и сте сваляли главата и какви бяха цифричките да ни споделиш, ако помниш?
    Бате, аз съм с нови бутала и сегменти от магазина и колата гореше литър на 1000, затова ти казвам да не цепиш мрака, може и по-нормално.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Бате не си прав така. И аз отварях мотор и аз правих само глава и разход на масло нямам. То и преди нямах де. Но понеже сложих гумички менте първия път и започна да харчи по 1/1000 км. След повторната им смяна пак не го бутва. И на 30 градуса на мотора компресията ми е 13.5 на 80 градуса мотор 12.5

    Нищо не е толкова гарантиращо, че да кажеш ей го. Тоя мотор задължително е за сегменти.

    А гумички се сменят лесно и без да се вади главата с подходящ маркуч и компресор над 10 бара да надуе цилиндъра и подходяща скоба за клапаните. Смяната става за няколко часа.
    Ти май имаше някакво питане скоро, защо капе масло от изпускателния колектор или бъркам

    Quote Originally Posted by code View Post
    Бате, аз съм с нови бутала и сегменти от магазина и колата гореше литър на 1000, затова ти казвам да не цепиш мрака, може и по-нормално.
    Ти си имаш едно мнение по въпроса аз друго. С процентните предположения ти пое инициативата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •