Results 1 to 7 of 7

Thread: Засмука въздух :)

  1. #1
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default Засмука въздух :)

    Здравейте колеги.Моята скъпоценна таратайка смуче въздух от някъде в Неделя цял ден висях по нея ама не открих проблема,а най-гадно е,че чувам как поема въздух някъде около дросела,но не успях да открия "дупката".Ако някой от вас се е сблъсквал с този проблем МОЛЯ нека сподели,че вече ще полудея.Става въпрос за Алфата от подписа.Предварително ви благодаря!!!
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  2. #2
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Свали въздухопровода, който влиза в дросела и хубаво му огледай оребренията в ниската част..........
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #3
    Вечно търсещ красота! Ass's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Търговище
    Age
    54
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Свали въздухопровода, който влиза в дросела и хубаво му огледай оребренията в ниската част..........
    Сигурен съм, че като го свали въобще няма да се наложи да се взира за да открие проблема!
    Накъсват се тотално тия въздуховоди и това си е!
    Alfa 155 1.8 92g. - Винаги в сърцето ми.
    Alfa 166 2.0 T.S. 2000g. - Перфектната кола!
    "If the sun refused to shine, I would still be loving you.
    When mountains crumble to the sea, there will still be you and me."

  4. #4
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Въздуховода е като нов прегледах го обстойно,нема да е от него някъде около дросела се чува,че засмуква въздух,но немога да определя от къде точно.Пръсках и със "СТАРТ" спрей около мястото ако поеме от него да вдигне оборотите,направи го веднъж после пръсках 10 пъти на същото място и нищо не се случи Или отвора от където поема въздух е много малък и от време на време се запушва,но от друга страна пък се чува много ясно,което ме навежда на мисълта,че все пак едва ли е незабележимо малък.
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  5. #5
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    И какво промени се работа на двигателя ли?В смисъл по какво установи,че имаш проблем,защото мисля,че е нормално откъм дросела да се чува подобен звук.На моята също е така.А ако имаш проблем с работата на двигателя тогава търси възможен "пробив".
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  6. #6
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Освен това, ако издиша би трябвало да мени оборотите тъй, като дебитомера се опитва да компенсира постоянно...........но това е догатка! Провери все пак и всмукателните съединения. И накрая, що не мръднеш до некой сервиз
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  7. #7
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    И какво промени се работа на двигателя ли?В смисъл по какво установи,че имаш проблем,защото мисля,че е нормално откъм дросела да се чува подобен звук.На моята също е така.А ако имаш проблем с работата на двигателя тогава търси възможен "пробив".
    Ами колега,клати оборотите като луда от 250 до 1200,и освен нормалния звук който идва от към дросела се чува и това съскане за което говоря,и в даден момент явно дупката се запушва и двигателя започва да работи нормално.

    ---------- Post added at 22:22 ---------- Previous post was at 22:08 ----------

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Освен това, ако издиша би трябвало да мени оборотите тъй, като дебитомера се опитва да компенсира постоянно...........но това е догатка! Провери все пак и всмукателните съединения. И накрая, що не мръднеш до некой сервиз
    Точно това прави....писах го в горния пост.Ходих при Бобо,за друг проблем и той го чу това съскане,но в момента пренасочвам всички финанси към организацията на сватбата която ми предстои след месец,а това постоянно клатене на оборотите супер ме дразни та реших да се справя сам с проблема ако е възможно Ако ли не при Бобо и.....
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •