Results 1 to 6 of 6

Thread: Selespeed проблем в задръствания

  1. #1

    Default Selespeed проблем в задръствания

    Здравейте.

    За жалост първият ми коментар в този форум е свързан с проблем, а именно:

    Колата ми е Алфа 147 2.0 бензинов двигател със скоростна кутия "Селеспийд". Преди около 1,5 години ходих за реглаж на

    съединителя във Вантотрейд (кв. Горубляне). Дотук всичко ОК. Известно време след като ми направиха тази манипулация

    забелязах, че при продължително шофиране в задръстване (поне 30 минути нон стоп) колата започва да потегля много рязко -

    по-точно се форсира до 4-5000 оборота и изведнъж тръгва, след което спира и т.н. Все едно на кола с ръчни скорости да я

    форсираме и отпуснем съединителя много рязко. Усещането е меко казано неприятно... Тогава обаче това не ми направи чак

    такова впечатление и проблемът беше забравен. Отскоро обаче нещата се влошиха сериозно - дори и 10 минути по улиците на

    София в пиков час означават поява на проблема. Освен това забелязах, че колкото е по-топло навън, толково по-зле става

    положението. Карах известно време така, като гледах да избягвам задръстванията, но в един момент колата не желаеше да

    превключи от неутрална на първа или задна предавка. Това вече ми дойде в повече и още на следващата сутрин я закарах в

    "Италсервиз" (в момента също "Вантотрейд") - като сутринта си включи на скорост без проблеми. Само да отбележа, че не ми е

    светвала лампа за Selespeed-a.

    И така, любезният служител ми каза - "Сто процента съединителят ти се е износил и е за смяна, което ще реши и проблема".

    Речено-сторено. Смениха съединителя (което ми струваше 650 лева) и си взех колата радостен, че вече няма проблем.

    Да, ама не... Още на следващия ден по обед (в най-голямата жега), след няма и 5 минути каране картинката се повтори и то с

    пълна сила - форсиране до 5000 оборота и потегляне с пилене на гуми. Едвам я паркирах в една гумаджийница. Загасих

    двигателя и после пробвах да запаля, ама не стана. Започна да ми мига надписът, показващ предавката ("1" и отдолу "City").

    Колата явно не можеше да включи на неутрална, с което да позволи на стартерът да запали. След 5 минути проби слязох от нея

    с ключа в джоба ми и изненадващо тя потегли сама (беше успяла да превключи на неутрална) - изтичах вътре и дръпнах ръчната.

    След още 10 минути, които протекоха в разговори по GSM-a със сервиза, стартерът почна да се върти сам!?? Ключът ми е в

    джоба и е колата е изключена изцяло - той си се върти... Изключих акумулатора и спря.

    И така... На другия ден ме изтеглиха с пътна помощ и колата ми седя 4 дни в сервиза, щели да търсят какъв е проблема -

    явно, че съединителят не е бил виновен (карай само 650 лева). Още на другия ден колата си запалила без проблем и си

    тръгнала, но аз настоявах да разнищят случая. Гледаха, караха я, умуваха и накрая уж им направи проблема. Днес звъня и ми

    казват, че не знаят какво й е и да си я взема.

    Отделно ми светеше лампичката за "Еngine control system". Смениха ми детонационен датчик - 130 лева.

    Взех я и след няма и 5 минути каране - БУМ. Пак светна "Еngine control system", а когато паркирах пред блока "Selespeed

    failure" като включих на задна (изгасна като включих на първа). Яко се ядосах и хайде в "Италсервиз". И там ме вкараха пак

    в някви филми и накрая не издържах и си тръгнах.



    И така - МОЛЯ, ако някой знае какъв е проблемът да ми каже и да ме посъветва къде има достатъчно компетентен персонал да ми

    го оправи.


    П.С.: Търсих във форума и намерих ето тази тема:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60582
    но хората от сервиза казаха, че 100% не е от това. Четох и доста чужди форуми, според които проблемът най-често се дължи на

    някаква електрическа клапа на съединителя или на някакъв соленоид (не съм много технически компетентен).


    Благодаря на всички отзовали се.

    Мартин
    Last edited by martin_mihov; 29-06-2011 at 18:53.

  2. #2

    Default

    Значи за да си решиш проблема и да не се ядосваш повече си избери сам един от тези сервизи

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31010

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=53

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=81
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3

    Default

    Моя съвет е да се обадиш на Dobromirski момчето разбира от selespeed и съм сигурен че ще ти помогне с каквото може
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #4
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Според мен имаш проблем с инсталацията някъде окъсяват кабелите

  5. #5

    Default

    Колега, аз съм с 164 2.0 т.с. и в задръствания преди ми го правеше тоя номер.Загрява колата, и как си седя се вдигат оборотите до 3500 без да давам газ, и така се пържи сама на място.Оправям го, като дам газ на педала и се свалят.Смених съединителя преди 2 години и от тогава не ми го е правила, май.
    Last edited by Kuker; 29-06-2011 at 22:53.

  6. #6

    Default

    Благодаря за отговорите!!!

    @Running Wild - при мен не си вдига сама оборотите, просто като подам газ не тръгва плавно, ами вдига до 4000-5000 оборота и изведнъж зацепва много рязко.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •