Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Помощ с реле за аварийни.

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default Помощ с реле за аварийни.

    Моля ви ако някой продава или му се намира зеленото реле или знае откъде мога да го намеря втора ръка да ми предложи, знам че го има в Александър Ауто.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by chiko111 View Post
    Моля ви ако някой продава или му се намира зеленото реле или знае откъде мога да го намеря втора ръка да ми предложи, знам че го има в Александър Ауто.
    Търси от моргите и по обяви в сайтовете за автомобили. Върви около 20 лв.
    166, 2.4 JTD'00

  3. #3

    Default

    в красна поляна моргата италианеца там ще го намериш
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default re?

    Намерих го за 50 лв, взех го защотото не ми се разправяше, но в този форум мога да ви благодаря момчета. А на другите който са помислили че са хванали щъркела за онази му работа да им кажа че всичко се връща. Обявяват цени на 2 ра ръка части по високи от на нови втора ръка носачи по 320 лв (погледнете колко струват по сайтовете като ибей бе тъпаци), маркуч от двигател до филтър 70 лв аз ще си го излея сам за толкова, турбо любимото ми 800 лв, 500 лв а бе двигатела е 1000лв а турбото 800лв, луди ли сте кви сте то 7 бмв е по евтино да не сме паднали от некъде. Който има проблем с турбо да ми каже ще му го кажа как да се оправи. Не смеех да питам за дюза колко че ми искат за 2.4 jtd 900лв нова сигурно 450 лв, (видях че един пич я дава за 50лв поне е разумен). А най готиното емблема с ключалката 2 ръка 120 лв. Не обичам да кълна, ама да си е завре и да се заключи.
    Благодаря.

  5. #5

    Default

    Важното е колега далаверка да има,пък дали ще отидеш втори път при него....не му дреме.Ама българчетата-моргаджий са си такива/повечето/ меко казано измикяри.Така че не си ги слагай на сърцето,има други проблеми за които да се ядосва човек
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default Питане

    Към всички страдали от проблема с релето, след като го намерих и сложих на хубаво прегорялата букса почисти и клемите дават хубав контакт, появиха се мигачите на таблото и всичко е като хората, НО голямото НО аварийни няма отново кое ми е изгоряло и къде може да е ,кабел ли да гледам, другата зелена кутия да гледам, копче ли, има ли някой с подобно състояние, и има ли нещо което като включа и да работи...подгряването разбрах ту изгараяли реотани ту нещо друго светят копчета греене няма релета бол отзад бушони здрави. Дайте да направиме пуста читава схема на тази кола на български език кой скубал връзвал кабели.
    Last edited by chiko111; 06-07-2011 at 14:51.

  7. #7
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by chiko111 View Post
    За всички страдали от проблема с релето, след като го намерих и сложих на хубаво прегорялата букса почисти и клемите дават хубав контакт, появиха се мигачите на таблото и всичко е като хората, НО голямото НО аварийни няма отново кое ми е изгоряло и къде може да е ,кабел ли да гледам, другата зелена кутия да гледам, копче ли, има ли някой с подобно състояние, и има ли нещо което като включа и да работи...подгряването разбрах ту изгараяли реотани ту нещо друго светят копчета греене няма релета бол отзад бушони здрави. Дайте да направиме пуста читава схема на тази кола на български език кой скубал връзвал кабели.
    да не е "другата зелена кутия" оная по-голямата, дето и викат "клюкарка" ... там си на поне 150лв от морга, ако ги има ....
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default

    Е тя не командва ли фарове и габарити само, поне по e-learna я няма в цялата схема, а за другото да колкото е по голямо на вид за тях толкова по скъпо. Като се замисля работят нормално тъпите мигачи, дали може копчето да е заминало то няма много неща в него май два диода, а оная кутия е плашеща. Сега ще е скубя да видя дали е горяло нещо и в нея.

  9. #9

    Default

    а бушона прегледа ли под волана,че пишеш за тия отзад?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default

    Мда нали е този който е за мигачите, той си работи както казах имам си мигачи като слънце светят си и стрелкичките зелена кутия (клюкарката) е като слънце, няма изгоряло няма миризма даже се очудих може би е най запазената част в колата, релето новото също вътре е new, но авраийки нъц, двигателните релета имаше изгорял бушон и него смених. Май трябва мултицет и да се мери, или друга 166 на която да пробвам релето да не е само визуално добре като платката. Тук някой който знае цялата схема на тази кола трябва да се произнесе гуру на италянките , или човека проктирал системата (Neam Tocii) ).

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    По принцип това голямото зеленото реле не е само за мигачите,през него минават само светлините за мигачите на таблото,релето е друго,седи на бушонното табло под волана,от трите средното,но по-коро се насочи към копчето
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12

    Default

    На мен точно копчето ми прави мизерии,и то чисто механично,заяжда и много трудно се включва,после много трудно се изключва и когато го изключа понякога се включват аварийните сами обикновено като я напече слънце или мина през неравност и понеже още не съм опрял до него избягвам да го пипам.А за скъпите части ,като има малко предлагане и цените са високи, не всеки може да си поръча по нета и така,вече съвсем сериозно се замислям да си купя още една такава кола и да си свалям от нея каквото ми е кеф и да я ползвам за учебен полигон кое как се сваля,ще ми излезе доста по евтино.
    Last edited by lordliness; 07-07-2011 at 18:40.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    May 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    22

    Default re

    Да ти кажа нямам време да сваля ИЦС но след 2-3 дена ще е го сваля и погледна дали е от копчето, при мен не заяжда работи като го натисна но аварийни няма, може да е изгоряло каквото има вутре по схемата са два диода но незнам.
    А за цените да ти кажа, преди 7 години може и по малко си купих Мазда 323 почна се още с мито което е по скъпо от колата викам добре оправих се някак след това частите японските били най скъпите, е след като потърсих посвалчх разни части от нея и се ориентирах, сега мога да кажа окачване 200 - 300 лв 90 лв полуоска и съединител 130 лв. Това не е скъпо, купувайки си колата Алфа знаех всеки плюе италианките но аз съм виждал с очите си как държат на чупене. Е взех я грешката ми беше че взех най ама най големия кенеф, и се почна окачване 1000 лв ми искат, габарит няма намиране прозореца дърво отзад нова пласмаска която така или иначе не дозатваря прозореца, диагностика (дадох 50 лв да микажат това което знам, а кабела е 30 лв), да кажем че и съм завършил Двигатели с вътрешно горене и то в най престижния техникум и имам тъпата идея кой работи по тези сервизи, великани, гурута, знам и кога някой лъже и събира пари, не ми се и лежи под колата. С турбото когато изсвири викам е това вече е предела, звънах след като прочетох, че струва 1800лв 2000лв а бе милион лв ново, старо, тоя ги рециклирал Пенчо Турбото ги правил, звънах намериха ми без луфт без рециклаж от италия друго турбо без ремап(който ако се поровите и си вземете KWP кабел и гледате към руски сайтчета ще можете и сами да го правите 130 лв кабел + ровене в нета и малко ръчкане на колата, ако някой каже че ще я взриви и ще се случи нещо нека по прочете малко ДВГ), колата работи идеално дадох 300лв и с мой приятел го сложихме. Кое от тампоните и тампончетата на това окачване 50 -30 -70 лв тази гума с злато ли е, а уж услуга ми правят. Иблагодаря на хората който се опитват да помогнат било те с сервизи или без.

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    В повечето случаи дали ще е тампон от Форд Ескорт 80-та година и С класа 2010 година е все тая за пресата, която го прави.
    Въпроса а е друг. Такъв автомобил си си купил и толкова ще плащаш. Ако не ти изнася, продавай, купувай една Фиеста 90-та година и сменяй цялото окачване за 200лв, хем и турбо няма да имаш.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15

    Default

    Въпроса е друг BO,че 95% от моргаджийте купуват кошницата за 7-800 евро и надхвърлят сумата многократно,до като достигне 4000лв и нагоре за да е на далавера, щото видиш ли била 166-ца.То не само с нея е така ама айде...
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •