Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61

Thread: Комфорт модул 147

  1. #46
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    Ne винаги заводските системи са така...
    Първия пример дето се сещам - Ланчиа Федра, Пежо 807 и т.н. на тази платформа.
    Някои Фолксвагени - при тях трябва да задържиш бутона 2сек. и си вдига стъклата догоре.

    Иначе на Алфа и аз не съм срещал от този тип.
    Че на Алфите колко им държиш бутона,поне на мойта не и трябва повече от 2-3 сек.

    Quote Originally Posted by west421 View Post
    Поне при мен не става този номер ,явно моята я няма тази функция.Само сваля но не вдига.
    Колега,както казах вече има доста коли които са с тази функция,всичко опира до това за къде е правена колата според евро директивите

    П.С.При 147 има друга процедура за обучение,започваш на затворен прозорец и сваляш и вдига всеки прозорец поотделно по 5 пъти,пробвай трябва да стане,на аз си мисля че ти нямаш нужда от обучение на прозорците,просто така ти е настроен боди компа и я нямаш тази функция за вдигане.Пробвай и друг метод,вкрай ключа в шофьорската ключалка,завърти в посока на заключване и задръж ключа 5-6 сек.
    Last edited by tonov; 28-07-2012 at 10:56.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #47
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Нека някой колега на когото не му се затварят джамовете да влезне с ФЕС в БОДИ -> НАСТРОЙКИ -> РЕЖИМ НА АЛАРМАТА и да каже кой е - о, 1,2,3,4 или 5
    Но вземете под внимание, че не всички бодита са програмирани с тази функция
    Alfa 156 1.9 JTD 16V M-Jet SW (07.2003)
    156 1.8TS 16V (01.2001)
    147 1.6TS 16V 120hp (11.2001)
    0879369082

  3. #48

    Default

    П.С.При 147 има друга процедура за обучение,започваш на затворен прозорец и сваляш и вдига всеки прозорец поотделно по 5 пъти,пробвай трябва да стане,на аз си мисля че ти нямаш нужда от обучение на прозорците,просто така ти е настроен боди компа и я нямаш тази функция за вдигане.Пробвай и друг метод,вкрай ключа в шофьорската ключалка,завърти в посока на заключване и задръж ключа 5-6 сек.

    След прочитане с ФЕС се оказа че нямам анти-трап и затова само сваля а не вдига.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  4. #49
    започва да се пристрастява chandler's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Велико Търново
    Age
    42
    Posts
    50

    Default

    И аз явно нямам. Не стана нито със задържане 10 сек. на бутоните, нито по 5 пъти сваляне-вдигане.
    С ключалката не съм пробвал.
    Колата е Distincive изпълнение, 4 ел. стъкла, 2001 от Италия, ако има значение.
    Alfa 147 1.9 JTD 8V 115 hp

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by chandler View Post
    И аз явно нямам. Не стана нито със задържане 10 сек. на бутоните, нито по 5 пъти сваляне-вдигане.
    С ключалката не съм пробвал.
    Колата е Distincive изпълнение, 4 ел. стъкла, 2001 от Италия, ако има значение.
    Явно не е до версията ,моята е различна едната ,която не вдига е Progression някакъв, а на малкия е Distinctive и си вдига и си сваля.
    Алфа ромео 159 jtdm 2.4/16v AT
    Алфа ромео 159 jtdm 1.9/ 8v
    Ford Mondeo 2.0/16v Ex.

  6. #51
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Няма вдигане и при мен.
    А това със обучението според мен се отнася за one touch действието на вдигането и спускането.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  7. #52
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Като дойдеш на сам ще ти я прекодирам с уреда и ще започне да вдига

    Обучението с бутоните е когато тази опция я има, но си е загубило позициите и когато при затваряне на вратата се ти се затваря стъклото до край (при отваряне се сваля малко, а при затваряне уплътнява с вдигане). И по принцип като си загуби позицията спира и да вдига от дистанционното когато е активна функцията.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #53
    започва да се пристрастява dimi bs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    burgas
    Posts
    87

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Влизаш в колата, контакт, сваляш прозореца и задържиш бутона натиснат за повече от 10 секунди. След това вдигаш до горе и държиш бутона пак повече от 10 секунди. Същото и за другото стъкло. После тествай функцията за автоматично вдигане

    И като минаваш от тук да не забравиш да почерпиш
    кои бутони задържаш,включих на контакт свалих стъклото и задържах бутона за съответното стъкло 15 сек,после го вдигнах и отново задържах,но нестана
    156 2.4 JTD sportwagon 140hp 2000

  9. #54
    започва да се пристрастява mikizh's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Пловдив-Ямбол тук, там и Бургас
    Posts
    33

    Default

    Quote Originally Posted by dimi bs View Post
    кои бутони задържаш,включих на контакт свалих стъклото и задържах бутона за съответното стъкло 15 сек,после го вдигнах и отново задържах,но нестана
    Еми това е процедурата.
    Alfa 75- Ex
    Lancia Lybra 1.8

  10. #55
    започва да се пристрастява dimi bs's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    burgas
    Posts
    87

    Default

    или има друг ЧАЛЪМ
    156 2.4 JTD sportwagon 140hp 2000

  11. #56
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    коя година трябва да е поне колата за да може да дига стъклата
    Brera 2.0jtdm 170hp

  12. #57
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    направи процедурата от шофьорската врата едновременно с двата прозореца .... вдигаш,задържаш и сваляш

    п.с. само за моя проблем ако някои ми каже лек ще съм много благодарен - не се вдига при затваряне на вратата за да уплътни
    Last edited by vladeto_; 22-10-2012 at 19:16.
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  13. #58
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    направи процедурата от шофьорската врата едновременно с двата прозореца .... вдигаш,задържаш и сваляш

    п.с. само за моя проблем ако някои ми каже лек ще съм много благодарен - не се вдига при затваряне на вратата за да уплътни
    Откачи акумулатора,закачи го и направи тази процедура,която си описал,ама като задържаш копчето за 10 сек.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #59
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by vladeto_ View Post
    направи процедурата от шофьорската врата едновременно с двата прозореца .... вдигаш,задържаш и сваляш

    п.с. само за моя проблем ако някои ми каже лек ще съм много благодарен - не се вдига при затваряне на вратата за да уплътни
    Тая процедура момчета важи само за ГТ и 147 с тилт сензори на прозорците За такива дето нямат нищо няма да постигнете

    Не си завършил обучението правилно

    ---------- Post added at 09:14 ---------- Previous post was at 09:13 ----------

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Откачи акумулатора,закачи го и направи тази процедура,която си описал,ама като задържаш копчето за 10 сек.
    Няма нужда да се откача акумулатора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #60
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Да само за Гт и 147 важи не съм обърнал внимание за какво пита колега.

    п.с. А моя проблем се получи след направата на новия ключ и ровичкането в бдц-то , всичко съм опитал с акумулатор и с задържане на бутончета и т.н.
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •