Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Тъп климатик!

  1. #1
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default Тъп климатик!

    Здравейте!
    Трето лято ще го правя и почва да ми писва от калпави майстори... и за това ако някой може да помогне със съвет, ще съм благодарен.
    Напълниха я с тонер и фреон преди 3 лета и казаха, че текло от дехидратора. Смених го и след два месеца - к*р! Като се върнах след 1 седмица и 200 км -светиха ме с УВ лампа и ми казаха да карам, че всичко е чук.
    Следващия ремонт (пак при същата бригада) беше смяна на дюзички - от където се пълни... После пак к*р
    Миналото лято друг пич след обстоен преглед ми каза, че текло от пресостата. Смених го пак к*р Тоя път изкара по малко от два месеца...
    И сега развръзката преди няколко дни. Отивам при трети климамен. Разказах му и той ми каза, че имало възможност да не го хване щото можело да тече вътре в купето Аз му казвам, че не е мирисало до сега - той пак ми казва, че няма гаранция - щом до сега други двама не са успели да го хванат...
    Та въпросите са ми два:
    Някой имал ли е подобна дилема и ако да как я е разрешил?
    Къде да диря някой свестен климатикаджия?
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  2. #2
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,683

    Default

    Я виж дали няма да се справят тия убавци
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49906
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  3. #3
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Добре дошъл в клима приключението......преди 3 години купих колата-зареждане,изкара едно лято.Миналата година три зареждания всяко след смяна на гумички където се сетиш.Тая година си викам абе дай да ида до голем сервиз ,че дано ми открият течааа ,пълнене с масло оцветител и фреон-сума пара.Карам 100км. и гледам омаслено отпред на връзката на едната тръба и кондензера-сменям гумички и пълня ....ефект за един ден,после пак никой.Вдигам предния капак какво да видя,всичко в масло-компресора гръмнал.Свалям компресора ,сменям осовото уплътнение плюс 2-3 О-пръстена,зареждам системата и си викам на акъла е тва беше,имам си климатик вече.Имам ама не,за един ден фреона пак го нямаше,просто не остана каде да пипам по тая система вече.Все пак се наврях под таблото при педалите-ми там всичко в масло,разглабям ТРВ-то сменям му гумичките че бяха кенеф и тия дни предстои пълнене само ,че ме е срам вече от човека дето ми го зарежда щото е за без пари почти.Не трябва да го пиша аз това ама тая кола ми ....майката
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  4. #4
    започва да се пристрастява danchoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    ...Все пак се наврях под таблото при педалите-ми там всичко в масло,разглабям ТРВ-то сменям му гумичките че бяха кенеф и тия дни предстои пълнене само ,че ме е срам вече от човека дето ми го зарежда щото е за без пари почти.Не трябва да го пиша аз това ама тая кола ми ....майката
    Не разбрах?!?
    При радиаторчето вътре в купето ли е бил проблема?
    И какво е "ТРВ"?
    156 1.8TS / 75 2.0TS

  5. #5
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by danchoti View Post
    Не разбрах?!?
    При радиаторчето вътре в купето ли е бил проблема?
    И какво е "ТРВ"?
    ТРВ е Терморегулиращ вентил, намира се на много шибано място.
    GTV

  6. #6
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    фреоните не миришат така че няма как да го усетиш единствено можеш да усетиш миризмата на маслото . До купето малко вероятно да се увлекат от газа маслени капки или пари .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  7. #7
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Quote Originally Posted by sp_romeo1 View Post
    Добре дошъл в клима приключението......преди 3 години купих колата-зареждане,изкара едно лято.Миналата година три зареждания всяко след смяна на гумички където се сетиш.Тая година си викам абе дай да ида до голем сервиз ,че дано ми открият течааа ,пълнене с масло оцветител и фреон-сума пара.Карам 100км. и гледам омаслено отпред на връзката на едната тръба и кондензера-сменям гумички и пълня ....ефект за един ден,после пак никой.Вдигам предния капак какво да видя,всичко в масло-компресора гръмнал.Свалям компресора ,сменям осовото уплътнение плюс 2-3 О-пръстена,зареждам системата и си викам на акъла е тва беше,имам си климатик вече.Имам ама не,за един ден фреона пак го нямаше,просто не остана каде да пипам по тая система вече.Все пак се наврях под таблото при педалите-ми там всичко в масло,разглабям ТРВ-то сменям му гумичките че бяха кенеф и тия дни предстои пълнене само ,че ме е срам вече от човека дето ми го зарежда щото е за без пари почти.Не трябва да го пиша аз това ама тая кола ми ....майката

    Колега, същия проблем, макар и с друга кола - на баща ми. По всяка вероятност имаш запушване някаде по системата (по-вероятно на място далеч от пресостата), от там вдига свръхналягане, а пресостата не отчита завишаването, за да спре системата и изхвърля фреона.

    П.П. Сега се сетих, че колата с подобен проблем не е една, освен на баща ми и на още един приятел по-същият начин. При бащами се оказа дехидратор, при другото момче, някакво клапанче по пътя на ниското налягане.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  8. #8
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Интересното е ,че при мен всичко си бачка ,колата работи по един час на място(когато я зареждаме) и според манометрите е супер....вътре е охладено.Как са се прецакали всички уплътнения не ми ражда кратуната,тия дни пълня отново и дано оня от горе е с мен.
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Хмм .. аз проблеми с климата на 2-те коли немам. Тази година им направих ревизия, дозареждане и работят. Последното такова беше точно преди 2 години. Но имам забележка относно силата на духане както и към охлаждане. Мерих температури на духалките - 7 градуса някъде, обаче не може да изстуди как требва. Малки са компресорите ли .. де да знам. Возих се наскоро в един Голф 4 1.6 и курника направи за отрицателно време хладилник вътре, даже по едно време понамалихме силата на духане. Пък в Алфите уж всичко ОК, уж работи климата нормално и не могат да ми направят студ както го искам.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by DiStefano View Post
    Хмм .. аз проблеми с климата на 2-те коли немам. Тази година им направих ревизия, дозареждане и работят. Последното такова беше точно преди 2 години. Но имам забележка относно силата на духане както и към охлаждане. Мерих температури на духалките - 7 градуса някъде, обаче не може да изстуди как требва. Малки са компресорите ли .. де да знам. Возих се наскоро в един Голф 4 1.6 и курника направи за отрицателно време хладилник вътре, даже по едно време понамалихме силата на духане. Пък в Алфите уж всичко ОК, уж работи климата нормално и не могат да ми направят студ както го искам.
    И аз обикалях по сервизи за климатика колега духа 5 градуса но не изстудява достатъчно купето. Не откриха проблем и ми казаха, че на алфите им били тънки въздуховодите и затова не смогвали не знам дали е вярно това.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  11. #11
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    И аз обикалях по сервизи за климатика колега духа 5 градуса но не изстудява достатъчно купето. Не откриха проблем и ми казаха, че на алфите им били тънки въздуховодите и затова не смогвали не знам дали е вярно това.
    Не е вярно,разбира се!
    Сменял ли си скоро филтър купе?

  12. #12
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    ми аз съм нов филтър на 3 месеца го кажи и не съм доволен от климата както и от силата на духане
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  13. #13
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    А топлобобмениците ти почистили си ? И двата радиатора и тоя на купето и тоя отпред на климатика . Ако има натрупана много марсотия по тях тя служи като изолация .

    А колегата дето пълни за ен-ти път като гледаха толкова с тая У-ве лампа някой позавряли се да гледа около компресора и по специално разтоянието между ролката на компресора и самият компресор .
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  14. #14
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by me4o4ko View Post
    Не е вярно,разбира се!
    Сменял ли си скоро филтър купе?
    Филтъра го сменям 2 пъти в годината и радиаторите са ми чисти. Явно компресора не смогва или и аз не знам какво да мисля вече единствено в режим ауто е малко по-добре положението.
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  15. #15
    Запален алфист slik4eto's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    София
    Posts
    197

    Default

    При мен пък духа само от едната страна студено и то от пасажерската.... от шофиорската духа топло а кажете това какво е ?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •