Results 1 to 12 of 12

Thread: климатик

  1. #1

    Default климатик

    Здравейте.
    Климатикът го заредих с фреон май месец.Когато карам в града-климатикът духа студено,някога колата е стигала и до 100 градуса,но в градът пак си духа.Перките си ги оправих,направих ги ръчно да ги пускам.Проблемът идва,когато излеза от града.След 10 мин сигурно извънградско спира да духа студено и почва да духа се едно съм на парно.Перките продължават да въртат,но вече не чувам работата на компресора.Може ли някой да даде акъл от какво може да е така,че не ми се отварят прозорците и става ад като съм извън града.

  2. #2
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    То по принцип независимо градско или магистрално каране компресора не трябва да го чуваш, че работи.Чуваш ли го нещо не е наред.Смени си пресостата и ги направи перките, както трябва.Трябва да работят само когато се повиши налягането, а не когато ти прецениш.
    Двигателя бензинов или дизелов е? С каква скорост караш и при какви обороти?На АУТО ли караш? Клапата за вътрешен/външен въздух в какво положение е?Какви са зададените градуси на климатроника и при каква външна температура си карал?Какво количество фреон е напълнено и какъв е Р12 или Р134?Коя година е колата?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #3

    Default

    Ремъкът ми е разхлабен и когато върви климатикът на моменти свири,за това казах че чувам като работи.Перките се побърках не мога да ги управя,сменях им релетата 2 пъти,гледах по жиците и най-накрая реших по-този начин да ги пускам.Мислих си че те по някое време спират да въртат,от там температурата се покачва и климатикът спира,но се оказа че не е от тях.Поне сега не прегрява.
    Двигателят е дизелов 2.5. 95 година е колата.В градско карам не повече от 2000 оборота,извън града около 2600-3000 +.КАрам на ауто температурата е свалена на минимум,защото дисплеят не ми работи.Външната температура е 28-9 +.Напълнихме я цялата с фреон,защото нямаше нищо.Мерихме с манометри дали пада налягането и нямаше отечки.За фреона не знам,правих тази процедура при познат и само платих и взех колата,друго не знам.
    не разбрах само какво е пресостат?

  4. #4
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    като изключи да духа студено след минута тръгва ли пак студено или остава така
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  5. #5

    Default

    Тоест натискам оф,минава една минута и го пускам-няма ефект,пробвал съм го много пъти.Веднъж се оправи от Бургас до Ямбол чак се появи климатикът.

  6. #6
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    имах впредвид да се включва и изключва сам компресора.на братми така правеше и се оказа че между водния и климатичния радиатор имаше мизерия и с пароструйка между тях се оправи
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  7. #7
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Посоченото на снимката е пресостата.Той управлява перките и изключва компресора при много високо или много ниско налягане в системата.

    Виж да не е някой кабел.Мен ме съмнява, че при тези обороти се създава много високо налягане и затова изключва компресора. Пусни компресора, пусни перките и дръж двигателя на 3000 оборота и гледай дали ще изключи компресора.Колко фреон сипахте в системата?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails S4301037.jpg  
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Посоченото на снимката е пресостата.Той управлява перките и изключва компресора при много високо или много ниско налягане в системата.

    Виж да не е някой кабел.Мен ме съмнява, че при тези обороти се създава много високо налягане и затова изключва компресора. Пусни компресора, пусни перките и дръж двигателя на 3000 оборота и гледай дали ще изключи компресора.Колко фреон сипахте в системата?
    Добре де ако е кабел,за какво го прави само извънградско?
    Вчера пътувах до морето и мисля,че разбрах какво става.Когато дам изведнъж газ да изпревара някаква кола(около 3000 оборота+) климатикът спира.Изгасих колата в движение и пак я запалих и климатикът тръгна(хубаво и че не ми се заключи волана).Това се повтори някъде 2-3 пъти.Опитвах се да вдигам оборотите постепенно до към 2800 и не спря този път.
    Питането ми е:чувам съм,че има коли,които при рязко подаване на газ се спира климатикът автоматично,за да има по-голяма мощност колата.При моята алфа ТД 95г. Суперка може ли да има такова нещо и евентуално къде е?

  9. #9
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Съмнява ме да е кабел, но не пречи да ги прегледаш.

    При коли при които компресора се командва през EDC-то,ECU-то да. При твоята до колкото си спомням не е така.Утре ще погледна пак схемата за по-сигурно.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  10. #10

    Default

    Благодаря предварително.
    Днеска бях до София и забелязах нещо друго.
    Оборотите се старах да ги държа максимално равномерно и когато колата загря 95+(проблем с перката на двигателя,само на климатика вървеше,вечерта си я оправих де) изключи.Пак изгасих колата в движение и климатикът тръгна.
    Може ли евентуално от прекалено малко фреон или прекалено голямо да създава някъде много голямо напрежение и с цел да не пукне тръбите да го спира самостоятелно?
    Тоя климатик ще ми вземе здравето,ама като не ми се отваря прозореца :/

  11. #11
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    Доколкото ми е известно когато нямаш достатъчно фреон има защита, която изключва компресора, за да не се прецака. Т.е възможно е да е от това.
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  12. #12
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Не се управлява от EDC-то.Като дадеш на контакт и е на АУТО чуваш ли да цъка компресора преди да си запалил?

    И за пореден път да питам.... колко фреон сте сипали?
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •