Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 93

Thread: Лепкаво табло?!

  1. #16
    Запален алфист popaay's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    395

    Default

    Quote Originally Posted by mesatriani View Post
    lordliness, благодаря! Изглежда като трудна мисия Мой приятел ми предложи да използвам солвент за дигитален печат, но се опасявам освен гадостта, да не смъкна и цялото табло
    Дай поне някаква идея с какво си изчистил - изглежда са някакви домашни обикновени препарати?!
    Недей със солвент!
    Моята беше на същия хал,смених си всички дрехи заради тая гадост.
    Аз се справих с проблема ,като използвах метокси пропанол и изопропилив алкохол(спирт,разредител) и доста парцали.Може да си ги намерите от някоя флексо печатница.Като първо с мокър парцал с метокси пропанола навлажнявате по-малко местата и почвате та търкате и след това запечатвате с изопропила.
    А със соловента за дигитален печат има голяма вероятност да останат бели следи,а не дай си боже да бършите пвц стъкло ще стане като матирано.

  2. #17
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Ако искаш да си го направиш както трябва ,чистиш боята купуваш едно голямо парче финна бежова кожа и си слагаш на жабката на подлакътника на двете страници около музиката и под волана аз така направих и съм много доволен от визията която придоби таблото ще направя и снимки да се види разликата .Играчка е но си заслужава.

  3. #18
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ще чакаме снимките колега
    Alfa 166jtd,1999

  4. #19
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Имам същата идея - да сложа кожа на жабката и останалите пластмаси вкл. и тези на подлакътника. Моля да изпратиш снимки как е станало и да дадеш съвет дали тапицер го прави или yourself.

  5. #20
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default снимки на таблото

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Имам същата идея - да сложа кожа на жабката и останалите пластмаси вкл. и тези на подлакътника. Моля да изпратиш снимки как е станало и да дадеш съвет дали тапицер го прави или yourself.
    Ето колеги малко снимки ,сам съм си монтирал кожата като на жабката и под волана е най лесно а за двете страници около таблото с дисплея се сваля първо малката иноксова лайсна после се разкопчава около скоростния лост кожата и се повдига внимателно долния елемент около топката на скоростния лост които е на щипки и от долу ще се видят останалите винтчета който крепят черния ринг който също се сваля .
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 395.jpg   Picture 400.jpg   Picture 410.jpg   Picture 423.jpg   Picture 352.jpg  


  6. #21

    Default

    Изглежда чудесно,с какво го залепи и в какви магазини продават кожа,в Пловдив не съм виждал никъде.Гледам пак снимките,ако станеш тапицер ще забогатееш,много е хубаво!
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #22
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Кожа трябва да се търси в специализираните магазини за кожа в София знам 3 магазина останалото е да намериш подходящ цвят и големина на парчето след което се разкроява като първо се слага на жабката и под волана ,на мен ми се наложи да се пришива в зоната на страниците и се получи добре преди да се лепи трябва с нож да се отстрани и старата боя ,а като лепило ползвах Момент универсал на Хенкел другото е умение и да имаш поглед .

  8. #23

    Default

    На ръка ли я опъва или използва шпатула?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Аз чистих тази, която е под волана - е такъв чанч нЕма!
    Ползвах "Меглио" в големи количества, то с меглиото си прее.ах покритието де - преди да се направя на чистотник въобще не лепеше.
    Питал съм една тапицерка - разковничето за такива криви повърхности е "верефна" (не съм сигурен за правописа) кожа и пистолет за горещ въздух, добре е лепилото да се нанася на спрей - показа ми тапицирано табло - няма нито една гънка.
    Last edited by kiko73; 10-07-2011 at 11:32.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #25

    Default

    То това са най-гнусните неща в тази кола...жабката и кората под волана
    ------
    П.П и липсата на поставка за чаша
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #26
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default снимки на таблото

    [QUOTE=Linkestis;908959]То това са най-гнусните неща в тази кола...жабката и кората под волана
    ------
    П .П и липсата на поставка Първата снимка е страницата под страничния черен ринг ,на жабката и подлакътника се разглобяват черните елементи ,като цяло си е голяма занимавка правил съм го на ръка и съм ползвал и щипки за опъване на кожата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture 392.jpg   Picture 161.jpg  
    Last edited by simvola; 10-07-2011 at 14:02. Reason: грешна снимка

  12. #27
    Запален алфист simvola's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    софия
    Posts
    115

    Default

    Здравей колега , писал съм по темата има и снимки потърси темата лепкаво табло и ще прочетеш и други колеги как са се справили с проблема .

  13. #28

    Default

    Приятели, най-лесно става с прах за пране. Пробвал съм и с ариел и с тео бебе резултата е изумителен. Честно казано и аз не мога да си обясня защо, но праха буквално измива тая гадост. Трябва обаче обилно да се полива с вода. Аз така измих жабката и кората под волана, но за съжаление не можах да сваля кората, която е непосредсвено в ляво от жабката - някой може ли да каже как става?

  14. #29
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Вчера се занимавах с малкото табло около километража, свалих го и се почна е търкане с какво ли не в крайна сметка се справих с няколко гъбички за съдове, лепях и избутвах тая гадост с грапавата им част и така 10000 пъти.стана но не си е работа. Не съм пробвал с прах за пране но ако става това си е сериозно откритие

  15. #30

    Default

    И там ли да очаквам да залепне някога ?
    Alfa Romeо 166 2.5 V6 Sportronic, EX: Lancia Lybra Comfortronic 5.20, Ex: Lancia Kappa Power Drive 5.20

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •