Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 46 to 60 of 84

Thread: Перфектната* комбинация колела

  1. #46
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    998

    Default

    Колата изглежда уникално, браво!
    ex
    147Q2
    300bhp/606nm
    Gtb2260, fmic, ss exhaust, Eibach springs & anti-roll bars

  2. #47
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    днес засяках тази прословута брера(по обяд, до кафето чиято реклама гласи:Там където бизнеса среща красотата).....дами и господа,ако не сте я видяли на живо,просто не сте живяли пълноценно до сега(знам че е малко силно,но впечатлението е неописуемо).не се познавам с колегата ,но искам да му благодаря за удоволствието което изпитах като видях колата....БРАВО.
    Радвам се, че ти е харесала и ти е донесла позитивни емоции!

    ---------- Post added at 18:18 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

    Quote Originally Posted by миро View Post
    Колата изглежда уникално, браво!

  3. #48
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Да се намеся и аз тука. В сряда ми пристигат джантите 19-ски TI. Трябва да купя обаче и гуми. Принципно на тези джанти дават размер 235/40/19. Аз обаче съм решил да са 245/40/19. Говорих с познати и прегледах онлайн калкулаторите би трябвало да няма проблем. Ако ще са нови гумите най-вероятно ще взема мишелин.
    Но онзи ден случайно минах през едни втора употреба и ми предложиха Гудияр 255/40/19, и гумите са в много добро състояние. С тези гуми вече колата би трябвало да стане още по брутална, пространството около калниците особено, а и леко навън трябва да излезе гумата смятам, че ще е перфектно. Но вече незнам дали самата гума ще стане на джантата и дали вече няма да подпира някъде калника. Интересно ми е дали някой си е правил такива експерименти. То е ясно, че първо ще пробвам, ако се навия на този вариант и тогава ще плащам.

    2.4JTDm

  4. #49
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Да се намеся и аз тука. В сряда ми пристигат джантите 19-ски TI. Трябва да купя обаче и гуми. Принципно на тези джанти дават размер 235/40/19. Аз обаче съм решил да са 245/40/19. Говорих с познати и прегледах онлайн калкулаторите би трябвало да няма проблем. Ако ще са нови гумите най-вероятно ще взема мишелин.
    Но онзи ден случайно минах през едни втора употреба и ми предложиха Гудияр 255/40/19, и гумите са в много добро състояние. С тези гуми вече колата би трябвало да стане още по брутална, пространството около калниците особено, а и леко навън трябва да излезе гумата смятам, че ще е перфектно. Но вече незнам дали самата гума ще стане на джантата и дали вече няма да подпира някъде калника. Интересно ми е дали някой си е правил такива експерименти. То е ясно, че първо ще пробвам, ако се навия на този вариант и тогава ще плащам.
    Аз да си кажа моето мнение-гуми 2-ра употреба- освен ако не ги е карал баща ти(примерно) и имаш идея какво се е случвало, но това са мои предубеждения. Ако не се лъжа 19" на 159ТИ са 8 цола широки, та 255мм малко ще са повечко, дори и само от естетическа гледна точка. Още, с офсет 41мм(какъвто е на 159ТИ) можеш да имаш проблеми с 255 гума и то не от външната(калник)страна, а от вътрешната. За посочения от теб размер-245/40 няма да има проблем(ти си със серийно окачване). Има много писано за това из "алфаоунър"-
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...19-alloys.html
    Радвам се, че успя да намериш твоите джанти! Слагай ги по-скоро!!!!!
    П.С. За нови гуми хубаво прочети из мрежата-отзиви и възможности. Не е необходимо да даваш толкова пара за Мишлен, има добри алтернативи.

  5. #50
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by gadimir View Post
    ....дами и господа,ако не сте я видяли на живо,просто не сте живяли пълноценно до сега...
    Виждали сме я, даже и кръгче сме правили някои

    При Ме-то-у просто нямва вариант да не кара най-лъъскавия представител на модела
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  6. #51
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Виждали сме я, даже и кръгче сме правили някои

    При Ме-то-у просто нямва вариант да не кара най-лъъскавия представител на модела
    Данке, данке!! Ама като гледам какво се случва по автомивки, лелки с чанти на паркингите и т.н., ще трябва да възстановявам блясъка скоро...

  7. #52
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by me_to_u View Post
    Данке, данке!! Ама като гледам какво се случва по автомивки, лелки с чанти на паркингите и т.н., ще трябва да възстановявам блясъка скоро...
    Ти това с блясъка си го умееш и без това, а иначе няма отърване от другите. На мен и на двете коли огледатата ми ги обръщат разни пешеходци. Ще почна да спирам пак по тротоарите аз
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #53
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Виждал съм 245/40R19 на такива джанти и стоят перфектно, не стърчат, но с 255 мисля, че няма да е добре.
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

  9. #54
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Да се намеся и аз тука. В сряда ми пристигат джантите 19-ски TI. Трябва да купя обаче и гуми. Принципно на тези джанти дават размер 235/40/19. Аз обаче съм решил да са 245/40/19. Говорих с познати и прегледах онлайн калкулаторите би трябвало да няма проблем. Ако ще са нови гумите най-вероятно ще взема мишелин.
    Но онзи ден случайно минах през едни втора употреба и ми предложиха Гудияр 255/40/19, и гумите са в много добро състояние. С тези гуми вече колата би трябвало да стане още по брутална, пространството около калниците особено, а и леко навън трябва да излезе гумата смятам, че ще е перфектно. Но вече незнам дали самата гума ще стане на джантата и дали вече няма да подпира някъде калника. Интересно ми е дали някой си е правил такива експерименти. То е ясно, че първо ще пробвам, ако се навия на този вариант и тогава ще плащам.
    Преди няколко месеца монтирах 245/40/19 отзад , но като се натовари колата и минавам по неравности по пътя с по голяма скорост опира в подкалника. Моя съвет е ако не те притеснява по малката височина търси 245/35/19.

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  10. #55
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by Guzzi View Post
    Преди няколко месеца монтирах 245/40/19 отзад , но като се натовари колата и минавам по неравности по пътя с по голяма скорост опира в подкалника. Моя съвет е ако не те притеснява по малката височина търси 245/35/19.
    Твоята кола е с доста по ниско окачване от моята и може би затова опира. Наскоро пак сравнявахме моята и варненската Q4 3,2 бензин, с еднакакъв размер гуми и джанти сме и тя е с 2-3 см по-ниска. А твоята не съм сигурен, но може и да е с още по-ниско окачване, все пак е TI.

    ---------- Post added at 13:44 ---------- Previous post was at 13:36 ----------

    Quote Originally Posted by me_to_u View Post
    Аз да си кажа моето мнение-гуми 2-ра употреба- освен ако не ги е карал баща ти(примерно) и имаш идея какво се е случвало, но това са мои предубеждения. Ако не се лъжа 19" на 159ТИ са 8 цола широки, та 255мм малко ще са повечко, дори и само от естетическа гледна точка. Още, с офсет 41мм(какъвто е на 159ТИ) можеш да имаш проблеми с 255 гума и то не от външната(калник)страна, а от вътрешната. За посочения от теб размер-245/40 няма да има проблем(ти си със серийно окачване). Има много писано за това из "алфаоунър"-
    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...19-alloys.html
    Радвам се, че успя да намериш твоите джанти! Слагай ги по-скоро!!!!!
    П.С. За нови гуми хубаво прочети из мрежата-отзиви и възможности. Не е необходимо да даваш толкова пара за Мишлен, има добри алтернативи.
    Аз също досега не съм слагал втора употреба, винаги купувам нови, защото си знам кое отпред, отзад, как ги карам и т.н. А и това е доста важен елемент от колата, като се има в напредвид как карам понякога, гумата ми трябва да е сигурна.
    Мерси за сайтчето, не бях попадал на него. Там се препоръчва 98Y да е гумата. В един сервиз намерих един мишелин на промоция с 94Y, издържал 2600 кг /така казаха/, ама няма да е той явно.

    2.4JTDm

  11. #56
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    ..
    Да, на 159ТИ би трябвало да е по-ниско окачването, но и малко по-твърдо. Все пак, на не-ТИ модел навсякъде пишат, че не опират този размер гуми на тези джанти. Дано е така... В английския форум много се настоява за този тегловен индекс. Реват веднага, когато някой спомене нещо по-ниско от 98. Този индекс съответства на 750 кг., а предложените ти с индекс 94 имат товароносимост 670кг. Сам си направи изводите. Аз карам с нископрофилни(при които няма как да намеря с 98 индекс естествено) с усилен борд и освен, че са шумни други оплаквания нямам. За тегловния индекс-
    http://www.bggumi.com/index/static/9

  12. #57
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by me_to_u View Post
    Да, на 159ТИ би трябвало да е по-ниско окачването, но и малко по-твърдо. Все пак, на не-ТИ модел навсякъде пишат, че не опират този размер гуми на тези джанти. Дано е така... В английския форум много се настоява за този тегловен индекс. Реват веднага, когато някой спомене нещо по-ниско от 98. Този индекс съответства на 750 кг., а предложените ти с индекс 94 имат товароносимост 670кг. Сам си направи изводите. Аз карам с нископрофилни(при които няма как да намеря с 98 индекс естествено) с усилен борд и освен, че са шумни други оплаквания нямам. За тегловния индекс-
    http://www.bggumi.com/index/static/9
    Освен това арките и стойката на брера няма нищо общо със 159 комби и не мисля че можеш да я натовариш както колегата Гъзи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #58
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Освен това арките и стойката на брера няма нищо общо със 159 комби и не мисля че можеш да я натовариш както колегата Гъзи
    В багажника само вино/бира и мезета слагам, никакво товарене

  14. #59
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Quote Originally Posted by me_to_u View Post
    .....
    Намерих, като твоите гуми в един сайт, чакат ме само мен явно, защото са точно 4, шарката е страшна и цената е приемлива, но ме притеснява, че ще са доста шумни именно поради шарката си. Ти май писа за нещо такова. Толкова ли осезателно се усеща спрямо други гуми.

    2.4JTDm

  15. #60
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Намерих, като твоите гуми в един сайт, чакат ме само мен явно, защото са точно 4, шарката е страшна и цената е приемлива, но ме притеснява, че ще са доста шумни именно поради шарката си. Ти май писа за нещо такова. Толкова ли осезателно се усеща спрямо други гуми.
    Да ти кажа-шумни са, но в рамките на приемливото. В никакъв случай не са брутални, имал съм доста по-гадни в това отношение гуми. Само да те предупредя-аз тея гуми си ги знам много отдавна и понеже имам опит с тях и съм доволен, предпочетох да заложа на изпитаното. Но те са вече стар модел на "Гудиър", Ф1 Асимертик трябва да са по-безшумни и с по-добро пътно поведение. Ама като вземеш да четеш за гуми и марки и кашата става пълна. Аз затова пак ще кажа заложих на нещо познато и добро за мен.

Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •