Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Избор на Alfa, 159 2.4jtd Q4 Ti или Brera 2.4 JTD

  1. #16

    Default

    аз се обадих все пак на Оувърдрайв, но днеска никой не вдига телефона.

    Ако някой има информация която може да сподели за 159ката, моля да пише, дори и на ЛС. Блазня се от 4х4, и фактът, че бих мобъл да возя децата на задната седалка нормално, но най-вече на 4х4 в сравнение с предното на брерата.

    Общо взето дори мисля да я чипна и изкарам колко може повече, карам няколко години и продам,т.е. не смятам да се "женя" за колата...

  2. #17
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Ако ти трябва 4х4, да возиш децата и мощност си се насочил към много грешен автомобил. Погледни Субару Импреса, Митсубиши Ево 9 и т.н. А да продадеш Алфа... да кажем че ще си остане вечно твоя По-скоро ще я подариш.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  3. #18

    Default

    Ако ти трябва 4х4, да возиш децата и мощност си се насочил към много грешен автомобил
    да уточня: не съм безумен да се състезавам с децата в колата, идеята ми е ако ми се наложи да се возят, да има къде да сложа две седалки.

    Да кажем, че за сега предпочитам да карам и двете ми коли на дизел, затова субару , митсубиши и т.н. не са ми интересни.

    За цената на кефа няма нужда да обсъждаме, но все се надявам, че алфа на 5 години все ще има цена след още 3 години.

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by alfangelo View Post
    да уточня: не съм безумен да се състезавам с децата в колата, идеята ми е ако ми се наложи да се возят, да има къде да сложа две седалки.

    Да кажем, че за сега предпочитам да карам и двете ми коли на дизел, затова субару , митсубиши и т.н. не са ми интересни.

    За цената на кефа няма нужда да обсъждаме, но все се надявам, че алфа на 5 години все ще има цена след още 3 години.
    разбира се че ще има цена, след три години ще е наполовина от сегашната цена

  5. #20
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by aav View Post
    разбира се че ще има цена, след три години ще е наполовина от сегашната цена
    Баш така е, моята струваше 6500 евро преди 3,5 години, когато колата беше 4 годишна, сега гледам същите ги продават "нов внос" по 6500 лева
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Момчета не е много по темата,но дали другите марки автомобили от същия клас,екстри и година на производство са по-качествени с много по-евтина подръжка или пък ти предлагат нещо което алфата го няма? Чудя се и немога да си обясня ниската пазарна цена на нашите автомобили.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  7. #22
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Quote Originally Posted by alfangelo View Post
    да уточня: не съм безумен да се състезавам с децата в колата, идеята ми е ако ми се наложи да се возят, да има къде да сложа две седалки.

    Да кажем, че за сега предпочитам да карам и двете ми коли на дизел, затова субару , митсубиши и т.н. не са ми интересни.

    За цената на кефа няма нужда да обсъждаме, но все се надявам, че алфа на 5 години все ще има цена след още 3 години.
    70 000 е плащана алфата в момента не може и 25 да и взема ако се реши да се продава. Ти си прави сметка дали ще можеш да я продадеш след това дори и на 50% от това което си купил да не говорим за други вложения. Единственото което ще ти остане е кефа
    Но за продаване не мисли, ама хич даже. Купи си я и си се кефи дъъълго време.

    На Брерата според мен може да и сложиш детски седалки отзад. Щом на Мини купъра слагахме 2, на брерата хич няма да ти е проблем. Брерата е по-рядката кола. Звънни на Бобо да ти даде информация за червената. А в момента няма читава 159 на българския пазар 2ра ръка. Всички дето са по сайтовете се знаят каква им е историята.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  8. #23
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    Момчета не е много по темата,но дали другите марки автомобили от същия клас,екстри и година на производство са по-качествени с много по-евтина подръжка или пък ти предлагат нещо което алфата го няма? Чудя се и немога да си обясня ниската пазарна цена на нашите автомобили.
    Това е резултат от лошата слава на по-старите модели на марката, съчетана с българското идолопоклонничество пред немският автомобил. С оглед на мизериите на ВАГ-овете от по-новото поколение с надлъжно разположеният двигател и алуминиевите носачи, или пък консумативът "автоматична скоростна кутия" при БМВ и Мерцедес след време може да се оформи подобно мнение и за тях, но засега е така. Нагласите на пазара се създават дълго време и отнема още по-дълго да се променят.

    п.п. Ето и пример: някой си м.генов продава Ауди А6 екипирано с мотора "душегуб" 2,5 ТДИ, 2001-ви набор за 10 000 лв., по хиляда за всяка една година от производството му Не вярвам някой в този форум да се излъже да го купи, но исканата цена е показателна за нагласите на пазара. Между другото, такова Ауди на същите години бе предлагано на един комшия за 4500 лв., което пък може би е белег за наченки на отрезвяване при Ганьо Балкански...
    Last edited by RPWWD; 10-07-2011 at 10:43.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    436

    Default

    предлагам да не влизаме в излишни спорове по въпроса...едно нещо обаче искам да кажа каквато и да е колата след известно време ползване цената и пада, и според това тя как е била подържана и се определя цената. За всеки автомобил си има купувач и няма смисъл да се подарява. Да Италианските автомобили били лоши може би но като са купувани на по 200 300 хил. км. е нормално да са лоши. Купете си една алфа на реални 50,000 км. и после може да се сравнява. Аз на колегата бих му препоръчал да погледне/пробва за интерес и двете коли пък която прецени нея да вземе. И да не забравяме, че във всичко се правят компромиси, не може нова 159ка със всички екстри да струва 50, 60 хил. а същото Ауди без нищо да започва от 65,000 като пример.

    И само нещо от личен опит...един автомобил трябва да те кара да се радваш, че го притежаваш, да поставя тази усмивка на твоето лице рано сутрин и да може би Алфите имат техните характерни проблеми но за мен 159ката ми е втората алфа и 5 години чаках този момент.

    P.S. Дано тази снимка да помогне на колегата да направи своя избор!

    Last edited by DJraceman; 10-07-2011 at 12:21.
    EX 156 1.6 TS

  10. #25

    Default

    брерата, колкото и да е кукла и да е запазена кола, да е красива и т.н. мисля, че не е добър избор за кола, ако имаш 2 деца (не казвам семейна кола!)


    може би по-лесно ще я продадеш после, защото е стойкаджийска кола, но все пак...


    а 159 q4 2.4jtdm за мен е много добра комбинация... та ако аз трябваше да избирам, определено 159ката - заради q4ката


    от там нататък - колко отгоре КМ има и т.н. - всичко е въпрос на изчистване на евентуалните дефекти, след това не би трябвало да е такава трагедия уж ?
    Last edited by Stoyan Georgiev; 10-07-2011 at 12:27.

  11. #26

    Default

    като стана въпрос,че в момента по Българския пазар няма читава 159ка, разтърсих в мобилето.де и излязоха някоко интересни предложения, предимно Италия и интересно, че предино с автоматичната скоростна кутия Q-tronic:

    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...RT&tabNumber=1

    някой има ли лични впечатления от автоматика? За мене лично като градски автомобил това би било за предпочитане.

  12. #27
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    44

    Default

    Здравейте, аз съм нов във форума, но се оглеждам за 159, изчетох почти всички теми, но оттова което се предлага в БГ искам да задам следния въпрос:
    Защо да бягаме далече от 159-ката в Овърдрайв. Дайте малко повече информация.

  13. #28
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by daskaloff View Post
    Здравейте, аз съм нов във форума, но се оглеждам за 159, изчетох почти всички теми, но оттова което се предлага в БГ искам да задам следния въпрос:
    Защо да бягаме далече от 159-ката в Овърдрайв. Дайте малко повече информация.
    Аз не мисля че трябва да се бяга далеч,просто и трябва хубав преглед
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by daskaloff View Post
    Здравейте, аз съм нов във форума, но се оглеждам за 159, изчетох почти всички теми, но оттова което се предлага в БГ искам да задам следния въпрос:
    Защо да бягаме далече от 159-ката в Овърдрайв. Дайте малко повече информация.
    най-добре отиди, виж я , закарай я в някой от тук рекламираните алфа сервизи те да си кажат думата, щото у форумО мое ти напишат, че s-класа 2011 е таралясник, ама дали е така един бог знае

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    44

    Default

    Сорри за Спама

    Mury - с теб говорихме вече на тая тема - че ако намеря кола от Сф ще дойда при вас да я гледате...... но уви няма засега как да се махна моята кола..... има и още 1-2 оферти от ЮнуионАуто, ама да видим и там кво ще стане. Иначе има една в мобилето от 1-ви собственик - но един път говорихме и после спря да си дига телефона.

    Оставил съм си като се прибера в Бургас за отпуска да отида да видя и една в автокъща там, но на снимката си личи, че е милионник.

    Продължавам да се оглеждам но да видим

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •