Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Избор на Alfa, 159 2.4jtd Q4 Ti или Brera 2.4 JTD

  1. #1

    Default Избор на Alfa, 159 2.4jtd Q4 Ti или Brera 2.4 JTD

    Поздрави Алфисти,

    От известно време търся втора кола като за "татковци" да се возя предимно сам из София и да я ползвам за кратки излети през уикендите, докато съпругата ми ще ползва "семейната" Тойота Корола Версо 2.2 Д-4Д.

    Попаднах на следните 2 обяви които ме заинтерсуваха:
    159 2.4jtd Q4 Ti
    http://www.mobile.bg/11306936788392149
    и
    Brera 2.4 JTD
    http://www.cars.bg/u369476

    С оглед на рядкостта на Алфите из София, в сравнение с БМВ, Ауди и Мерцедес, някой има ли впечатления от точно тези две коли които може да сподели с мен?

    Вторият ми въпрос е принципен, като изключим разликата в цената, 159ката или Брерата да избера за описаната по-горе нужда от предимно градско каране и лично возене и най-вече кеф, причината за покупка на Алфа по принцип... Като надеждност и потдръжка, някой може ли да сравни също така двете?

    Благодаря за информацията и очаквам с нетърпение коментари и отговори.

    Успехи
    Михаил

  2. #2
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Те и двете като конструкция са идентични, двигателя е един и същ. Брерата обаче доста по-рядко се среща така, че бих препоръчал нея. Само да се намери такава с Q4.
    Last edited by M.Gruev; 09-07-2011 at 09:14.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    2-те коли са еднакви. еднаква платформа, еднакви двигатели, почти еднакъв интериор. разликата е че при 159 имаш 4 врати и използваеми задни седалки- можеш да я ползваш да возиш някого. двигателите са модерни , технологични, мощни и безпроблемни. друг е въпроса че на брерата можеби не и ходи дизел.
    иначе точно за тая 159 ако не се бъркам имаше тема че това не са и реалните километри и е доста търкаляна и отдавна се продава.
    точка

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Определено за това което искаш е Брерата,тази която си показал изглежда добре,но според мен е скъпаИма табелки Екстриим,което значи че е ходила при Бобо.159-ката от обявата и според мен не е на реални км.,няма как доста е износена.Има впредвид че Брера с 2.4 мотор е нисичка отпред и може да не става много за излети в планината/пресечена местност/.Поддръжката на двете е еднаква,както казаха колегите те са две еднакви коли,но Брерата е по гъзарска
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5

    Default

    благодаря за бързите отговори. Информация от "извора" е точно което търсех, особено относно параметрите описани в обявата като км. Което ме навежда на следните основен въпроси:

    Как се проверяват реалните км на алфи?
    В кои сервизи има съответните стендове и сервизе софтуер за алфи където предлагат такава услуга или услуга по цялостна проверка на алфа със съответни специфики и детайли към проблемни компоненти като рейка, съединител, окачване и т.н?

  6. #6
    Запален алфист PSAVOV's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    465

    Default

    За 159 незнам, но моята 156 стана на 12000 км и чак сега ЗАПОЧВА да и се бели емблемата, а на тая брера така като гледам е лъснала Гледам я и се чудя, този който я продава вийдал ли е кола на 30 000 хиляди то се отнася и за 159! Аз сам ги виждал такива предимно а тези ми приличат на около 150 000!

    Alfa Romeo 156 -facelift-1.9jtd CF3-115-2004; Renault Megane CC -1.6-16V -2006; Toyota Avensis SW2,2 D-Cat-2010; Renault Scenic RX4 2.0-16V-2002; Renault 19-1.8 Rt-1993; BMW-335Xi-M-Packet-2007

  7. #7
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alfangelo View Post
    благодаря за бързите отговори. Информация от "извора" е точно което търсех, особено относно параметрите описани в обявата като км. Което ме навежда на следните основен въпроси:

    Как се проверяват реалните км на алфи?
    В кои сервизи има съответните стендове и сервизе софтуер за алфи където предлагат такава услуга или услуга по цялостна проверка на алфа със съответни специфики и детайли към проблемни компоненти като рейка, съединител, окачване и т.н?
    Оригиналните км.се виждат трудно,трябва си оригинален интерфейс.

    ---------- Post added at 15:54 ---------- Previous post was at 15:53 ----------

    Quote Originally Posted by PSAVOV View Post
    За 159 незнам, но моята 156 стана на 12000 км и чак сега ЗАПОЧВА да и се бели емблемата, а на тая брера така като гледам е лъснала Гледам я и се чудя, този който я продава вийдал ли е кола на 30 000 хиляди то се отнася и за 159! Аз сам ги виждал такива предимно а тези ми приличат на около 150 000!
    Бъркаш приятелю,новите емблеми на Алфа са отайващо зле,моята на 60 000 км.беше изцяло сребърна,без грам цвят
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #8
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by alfangelo View Post
    благодаря за бързите отговори. Информация от "извора" е точно което търсех, особено относно параметрите описани в обявата като км. Което ме навежда на следните основен въпроси:

    Как се проверяват реалните км на алфи?
    В кои сервизи има съответните стендове и сервизе софтуер за алфи където предлагат такава услуга или услуга по цялостна проверка на алфа със съответни специфики и детайли към проблемни компоненти като рейка, съединител, окачване и т.н?
    Лесно се проверяват километрите колега, ако те интересува ми звънни И двете коли ги знам и определено Брерата е по запазената кола Знам им историята и определено Брерата е кукла
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  9. #9
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Ммммм даже и на 30 000 вече няма и помен от цвят по емблемата.Едно камъче да напука лака на емблемата и всичко приключва. Та емблемата не е гаранция за износеност на колата. За Брерата незнам, но от черната 159 стой далеч. И преди да купиш каквото и да било, отиди в някои от проверените форумни сервизи. Разгледай форума и ще ти стане ясно къде да отидеш. Другото важно е да стойш много ама много далеч от фирмените сервизи на Алфа Ромео. И по този въпрос има писано доста.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  10. #10
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Ммммм даже и на 30 000 вече няма и помен от цвят по емблемата.Едно камъче да напука лака на емблемата и всичко приключва. Та емблемата не е гаранция за износеност на колата. За Брерата незнам, но от черната 159 стой далеч. И преди да купиш каквото и да било, отиди в някои от проверените форумни сервизи. Разгледай форума и ще ти стане ясно къде да отидеш. Другото важно е да стойш много ама много далеч от фирмените сервизи на Алфа Ромео. И по този въпрос има писано доста.
    Тая даже и от камъче не е само от автомивки и падна оцветяването
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  11. #11
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Незнам ама мисля, че тези емблеми ги правят в кръжок за рисуване. Като немски турист на плаж се белят. Аз се чудя дали един стикер с високо качество да не залепя и отгоре да го лакирам. По хубаво ще стане
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Незнам ама мисля, че тези емблеми ги правят в кръжок за рисуване. Като немски турист на плаж се белят. Аз се чудя дали един стикер с високо качество да не залепя и отгоре да го лакирам. По хубаво ще стане
    Незнам ма със сигурност ще е два пъти по-здраво
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    В Берлин 8ц с избеляла емблема..Ма то ще е щото е карал много бързо и боята се е разпаднала от високата скорост. Как да не го дразнят такива дребни неща.
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  14. #14
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Ще си купиш тази, която те влече. Имай предвид, че в Брера отзад можеш да качваш 2 деца/девойки/дребни приятели и подобни и то при условие, че до теб е не особено голям човек. С няколко думи-отзад няма място за хора. Двама средностатистически българи се возят прилично в Брера. Багажника е достатъчен за ежедневни глупости.

  15. #15
    започва да се пристрастява gostenka's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    58

    Default

    Колеги каква е историята на 159ката че мислех да ходя да я гледам?

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •