Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Помощ не включва перката !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default Помощ не включва перката !!!

    Перката на радиатора работи само при включен климатик. Беше ми заминал резистора за първата степен на перката. Смених го и сега имам първа степен, но както и преди това перката включва, само и единствено, ако пусна климатика(даже сега в жегата постоянно работи на първа степен, не спира). От Габрово съм, тук свестен диагностик няма ! Моля за идеи и съвети
    Alfa 156 1.8 TS 98"

  2. #2
    започва да се пристрастява totii's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    НОВИ ХАН
    Age
    40
    Posts
    94

    Default

    при мен се пуска като мине малко над 90 и като охлади гасне но неми варти постаяно перката на алфата а пасата ми там е постояно но той като закове 90 и немърда дори и в задръствани
    BMW E39 530D 193hp / Alfa Romeo 1.8 16v TS 144hp бившa / VW Passat B5 1.9 TDI 110hp / Lancia Dedra 1.6 80hp бившa

  3. #3
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by totii View Post
    при мен се пуска като мине малко над 90 и като охлади гасне но неми варти постаяно перката на алфата а пасата ми там е постояно но той като закове 90 и немърда дори и в задръствани
    Като стигне стрелката по средата между 100 и 130 градуса включвам климатика за да завърти перката, страх ме е да я чакам повече...
    Last edited by borouu; 09-07-2011 at 15:41.

  4. #4
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Колеги, дайте някакви идеи

  5. #5
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Датчик..., проверявал ли си?
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  6. #6
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Датчик..., проверявал ли си?
    Нов е...на два месеца...

  7. #7
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Само на мен ли се е натрисал този проблем...

  8. #8
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Перката включва само на климатик или работи постоянно?!Ако работи постоянно трябва и на изключен климатик пак да работи.
    Провери окабеляването от датчика до Ecu-то.
    Датчика с колко пина ти е(този на термостата отгоре)? Ако е с повече от два значи е само един - комбиниран.Ако е с два значи точно зад него има още един - той е за вентилатора и трябва да се смени СЛЕД КАТО ГО ИЗМЕРИШ!.Ако е комбиниран - или е дефектен или кабелите до Ecu -то са прекъснати.
    Last edited by GammaRay; 10-07-2011 at 11:20.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  9. #9
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Перката включва само на климатик или работи постоянно?!Ако работи постоянно трябва и на изключен климатик пак да работи.
    Провери окабеляването от датчика до Ecu-то.
    Датчика с колко пина ти е(този на термостата отгоре)? Ако е с повече от два значи е само един - комбиниран.Ако е с два значи точно зад него има още един - той е за вентилатора и трябва да се смени СЛЕД КАТО ГО ИЗМЕРИШ!.Ако е комбиниран - или е дефектен или кабелите до Ecu -то са прекъснати.
    Перката включва- САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ ПУСНАТ КЛИМАТИК(не иска да включва,когато е спрян). Датчика е с три пина(комбиниран). Ако са прекъснати кабелите, няма ли :
    1. да свети лампата на таблото с формата на дюза...
    2. да не показва градусите на водата...
    3. и перката ще върти постоянно(без значение, пуснат или спрян е климатика), защото ЕКУ-то ще е в сервизен режим...

  10. #10
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Няма да свети дюзата.Вътре има два датчика - единия е само за перката другия е за ECU-то и индикацията.Перката няма да се върти, защото релетата за перките за в нормално отворено положение и ако датчика не подаде сигнал на ECU да ги включи, няма как да работи перката.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  11. #11
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Няма да свети дюзата.Вътре има два датчика - единия е само за перката другия е за ECU-то и индикацията.Перката няма да се върти, защото релетата за перките за в нормално отворено положение и ако датчика не подаде сигнал на ECU да ги включи, няма как да работи перката.
    Датчика ми е нов, възможно ли е да е записана грешка и оттам да не включва перката, въпреки че при пуснат климатик работи...

  12. #12
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Датчика може и нов да е, но ако кабелите са прекъснати за какво ти е датчик?

    Щом работи перката на климатик, значи релетата които я управляват са здрави и бушона е здрав.Датчика казва на ECU кога да сработи перката.Другия вариянт е нещо компа да не работи...Извади буксите на компа и ги почисти - може да е там проблема.Кабелите от датчика отиват в буксите.Пак от тях излиза управлението на релетата.

    От грешка незнам - възможно е.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  13. #13
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Грешка не записва, гледано е. Аз го имам същия проблем и с интерес следя темата. Къде се намира този датчик за който говорите? Сменял съм релета, резостат на перката и съм с чисто нов термостат.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

  14. #14
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Kiber View Post
    Грешка не записва, гледано е. Аз го имам същия проблем и с интерес следя темата. Къде се намира този датчик за който говорите? Сменял съм релета, резостат на перката и съм с чисто нов термостат.
    Забит е в термостата датчика, вижда се много добре.
    И на теб ли перката работи само на климатик? Всъщност ти си с две перки май...
    Какво ти казаха на диагностиката?

  15. #15
    любител Kiber's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Sofia/Varna
    Posts
    82

    Default

    Само с една перка е моята. Не са две. Вентилатора работи на 1-ва и на 2-ра степен само когато е включен климатика. Респективно ако климатика ми е усилен до средно положение - работи степен-1, усиля ли го до крайна макс. степен - се включва степен-2.

    Не е карана надиагностика. Но щом съм с чисто нов термостат, и датчика ще е чисто нов. Щом не рабтои ще гледам жици, пръскане на куплонга с контактен спрей ще пробвам. Евентуално на електротехник да се носи да замерва, но не ми се занимава защото ще я продавам, мен ми писна този проблем да го боря, какво ли не опитах, ето една тема на други хора с подобни болежки
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=60529

    Аз си карам на климатик и не го мисля. Ако не откриеш лек, и това е вариант.
    Last edited by Kiber; 10-07-2011 at 16:10.
    2002 Alfa Romeo 156 1.9 JTD Sportwagon
    .

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •