Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Помощ не включва перката !!!

  1. #16
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    То в тази жега и без това на климатик се кара, ама...
    И аз ще пробвам с контактни спрейове и ще върна стария датчик да видя какво ще стане...Не е задължително, като си с нов термостат, да са ти сложили и нов датчик... провери го !
    Съмнява ме, че имам нещо сериозно омазано в ЕКУ-то, защото досега не успявам да спра автоматичното включване на климатика при запалване на автомобила(въпреки, че десетки пъти съм пробвал с комбинацията на врътките, която се използва за спиране и пускане на автоматичния климатик).
    Дано не е това

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    При мене е обратно.
    Като пусна климатика,колата загрява и перката не включва първа степен, температурата отива до към 100,но не съм я чакал да видя дали ще включи 2 степен. Иначе без климатик си включва перката и охлажда. 1.8ТС

  3. #18
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Георги Живков View Post
    При мене е обратно.
    Като пусна климатика,колата загрява и перката не включва първа степен, температурата отива до към 100,но не съм я чакал да видя дали ще включи 2 степен. Иначе без климатик си включва перката и охлажда. 1.8ТС
    Към ЕКУ-то отиват нещата при теб и при мен май...
    Няма ли кой да помогне

  4. #19

    Default

    Споко,изчакай да се оправят нещата при мен и ще те открехна на идея.При мен светна чек,ама може и от ГИ да е утре ще тичам насам натам.Моя проблем е следния с перката на радиатора.Знам,че първа степен се включва преди втора и,че силата на 1 степен е по слаба от 2 степен.Сега проблема е следния;жега пускаш климатика след известно време да речем до 1 мин или от порядъка на 10 или 30 сек.се включва перката на първа степен до тук всичко е ок.Колата загрява на 92 или 93 градуса и се чува как включва втора степен,защото започва да духа и върти по силно и така за малко от около 1 мин да речем,може и по бързо да охлади и след като охлади и се изключи 2 степен остава да работи на първа както трябва да е нали.Тук идва момента да кажа,че като караш без климатик перка се чува само на 100 градуса и върти бавно което ме навежда на мисълта,че преди това на 93 градуса не се включва а на 100 когато трябва да се включи 2 степен се включва 1 защото върти бавно,решение на проблема имаш ли.Колата е 156 1.8 с ГИ от около една седмица а и чек светна егаси драмата.Благодаря за вниманието.Според мен трябва да се прегледат резистора,реле,датчик.
    Last edited by napoli; 10-07-2011 at 20:55.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  5. #20
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by borouu View Post
    Няма ли кой да помогне
    Добре де, казахме ти сума и неща ти направи ли нещо от тях?То ако не кажеш какво си направил - повече неможем да помогнем.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  6. #21
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default



    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Добре де, казахме ти сума и неща ти направи ли нещо от тях?То ако не кажеш какво си направил - повече неможем да помогнем.
    Къде са буксите на компа, че да ги почистя ? И ако са зацапани, как тогава перката работи при пуснат климатик...
    Last edited by borouu; 10-07-2011 at 21:16.

  7. #22
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by borouu View Post
    Към ЕКУ-то отиват нещата при Няма ли кой да помогне
    Добре де, казахме ти сума и неща ти направи ли нещо от тях?То ако не кажеш какво си направил - повече неможем да помогнем.

    Нещо се прецака - има 4 поста еднакви.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  8. #23
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Къде се намират тези букси да ги почистя ?

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    Споко,изчакай да се оправят нещата при мен и ще те открехна на идея.При мен светна чек,ама може и от ГИ да е утре ще тичам насам натам.Моя проблем е следния с перката на радиатора.Знам,че първа степен се включва преди втора и,че силата на 1 степен е по слаба от 2 степен.Сега проблема е следния;жега пускаш климатика след известно време да речем до 1 мин или от порядъка на 10 или 30 сек.се включва перката на първа степен до тук всичко е ок.Колата загрява на 92 или 93 градуса и се чува как включва втора степен,защото започва да духа и върти по силно и така за малко от около 1 мин да речем,може и по бързо да охлади и след като охлади и се изключи 2 степен остава да работи на първа както трябва да е нали.Тук идва момента да кажа,че като караш без климатик перка се чува само на 100 градуса и върти бавно което ме навежда на мисълта,че преди това на 93 градуса не се включва а на 100 когато трябва да се включи 2 степен се включва 1 защото върти бавно,решение на проблема имаш ли.Колата е 156 1.8 с ГИ от около една седмица а и чек светна егаси драмата.Благодаря за вниманието.Според мен трябва да се прегледат резистора,реле,датчик.
    Днес с един колега прегледахме резистора на късо;бачка,релета бачкат но липсва сигнал до едно от релетата това за втора скорост.Смених датчика който е на термостата с 4 крачета и дава сигнал на компа а той на релето и проблема ми се реши.Първа скорост се включва на около 93 градуса.Втора степен би трябвало да работи,но 1 степен не позволява на 2 да се пусне,можеби в задръстване ще се тества.Благодаря за вниманието.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  10. #25
    започва да се пристрастява borouu's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Габрово
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    Днес с един колега прегледахме резистора на късо;бачка,релета бачкат но липсва сигнал до едно от релетата това за втора скорост.Смених датчика който е на термостата с 4 крачета и дава сигнал на компа а той на релето и проблема ми се реши.Първа скорост се включва на около 93 градуса.Втора степен би трябвало да работи,но 1 степен не позволява на 2 да се пусне,можеби в задръстване ще се тества.Благодаря за вниманието.
    Ще сложа старият датчик(трикрак е моят), да видя какво ще стане.
    Не знам кога ще го направя това...
    Благодаря за съдействието !

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •