Results 1 to 13 of 13

Thread: АМ Хемус

  1. #1
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default АМ Хемус

    Здравейте колеги, всеки ден пътувам до Шумен и обратно до Варна и искам да ви предупредя, че на изхода на магистралата в посока Шумен от известно време всеки ден има патрул с камера, там ограничението е идиотското 40км/ч. Патрулката стои скрита на завоя за излизане от магистралата в едни храсти. Няма как да се види докато не излезете на 10 метра от нея. Мен успяха да ме снимат с ~110км/ч.... И така навръщане от морето внимавайте, да не развалите спомена от почивката...
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  2. #2
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Браво колега информацията би била доста полезна на пътуващите в тази посока.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  3. #3

    Default

    А колко е ограничението в този участък преди тези 40 км/ч, за които казваш..?

  4. #4
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Дам, най-вероятно самото ограничение е незаконно....ако опишеш обстановката, може и да ти помогнем с едно възраженийце...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #5
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Това е точно на изхода на магистралата, перди този знак има 100, 80, 60, и този 40. Както споменах пътувам всеки ден по този маршрут и преспокойно се влиза с 100-110 в завоя(той е съвсем лек)... Камионите там си влизат с 90.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  6. #6
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Демек където свършва магистралата при Шумен, ако караш посока София?
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  7. #7
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    ДА в нея посока.
    Аз си мислех да звънна на телефона за нередности свързани с КАТ, понеже това противоречи на всякакви норми - в завой, зад храстите които са високи 2 метра и просто когато видиш патрулката ти вече си на 10 метра от нея и няма време за реакция
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  8. #8
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    ДА в нея посока.
    Аз си мислех да звънна на телефона за нередности свързани с КАТ, понеже това противоречи на всякакви норми - в завой, зад храстите които са високи 2 метра и просто когато видиш патрулката ти вече си на 10 метра от нея и няма време за реакция
    Koлега, това не е автопатрул, а КАМЕРА....тая работа с храстите не важи тук...
    Освен това ограничението си е въведено абсолютно легално, пък и това се води строителен обект, тъй като магистралата е недовършена, а пътят-най-вероятно временен...
    пък и с право са те цъфнали...поне малко респект към знаците си трябва...не можеш да праскаш със 110 на ограничение 40...просто е прекалено нагло...

    Иначе благодарим за инфото
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    перди този знак има 100, 80, 60, и този 40...
    Демек ти си пропър фак'д и браво за предупреждението за другите шофьори... И наистина знаците не са сложени за да пречат по принцип...

  10. #10
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Знам, че малко съм попрекалил точно тогава със скороста, но в този завой от както се помня не съм влизал с по-малко от 80, както и всички други които излизат от магистралата.
    Също така тази въпросната камера ли кво е нз минава през насрещното за да стигне на поста си понеже другия вариант е да заобиколо 20-25км. Един познат с камиона ми разправя как накосъм щял да я блъсне(понеже е в насрещното камерата). Колата е бяла астра без никакви светлини, буркани или обозначения, че е полицейска кола, а се движи в насрещното.
    Знам, че съм прекалил малко със скороста, но това тяхно отношение ми се струва малко нагло да правят предпоставки за ПТП, и все пак ще звънна на телефона за нередности.
    Пък и колега Satanism не съм пуснал темата с цел да разбера как да се отърва от акта. Нарушил съм правилата, ще си платя акта като дойде, темата е да предупредя колегите.
    Last edited by Dob4i; 10-07-2011 at 15:38.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  11. #11
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Aми виж сега, с тея аргументи просто ще си загубиш времето...ще те пратят по дяолите.Та те за наистина нередни неща не си мърдат пръста...пък за това, че камерата била спряна коварно...ми то да ти кажа това й е предназначението на нея...

    Ти не си видял как е стигнала патрулката до там...може и марсианците да са я пуснали...ходи докажи, че не са...
    Колкото до другите.... оправданието "ама те и другите" важи малко след детската градина и после не минава...

    Просто хващай к*ра тоя път и следващият път внимавай повече, особено на такива места...тая камера със сигурност не снима под 71км....


    Иначе съм абсолютно съгласен, че полицаите са най-големите червеи в тая държава и респекта към тях заслужено е и трябва да е 0....
    така, че от нас си зависи да си го направим като при хората

    Ташака е, че като знам БГ шофьорите, ако намалиш до 60-70, един куп глупаци ще ти се налепят на задната броня, да ти дават зор...а ако вземеш, та спазиш закона и спреш до 40, направо ще те изхвърлят от пътя...
    Last edited by Satanism; 10-07-2011 at 15:42.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #12
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    От като ме снимаха от там минавам с 50км/ч, ами си нямаш напредстава за каква колона правя зад мен, какви свирения(като на сватба)... И всичко това докато не видят патрулката, сигурно после ми благодарят ама както и да е.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  13. #13
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    От като ме снимаха от там минавам с 50км/ч, ами си нямаш напредстава за каква колона правя зад мен, какви свирения(като на сватба)... И всичко това докато не видят патрулката, сигурно после ми благодарят ама както и да е.
    А-ми благодарят....просто седят и гледат тъпо, като видят камерата...ти пак си оставаш виновен, че се мотаеш, да знаеш...ама не трябва да ни пука...ако искат и могат-да те прескочат...ако не, да седят отзад...

    Както казва един приятел, базука си трябва....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •