Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79

Thread: Дойде края на Алфа 159

  1. #31
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Края на 159 в ЕU началото в BG

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by georgyg View Post
    Много ми е интересно, ти твоята за колко пари си я взел?

    И аз съм на мнение, че колите няма да поскъпват и е нормално като мине модела 4-5 години просто да се е обезценил до към 30% от първоначалната стойност. Само малолитражките не се обезценяват толкова бързо, просто защото хората ги продават след 5 година, а не на 1,2 или 3 години.
    Взимаш една скъпа кола (55-60 000) и за две години е най много на 40 000лв, просто защото е излезнал фейслифт или нов модел и цената е паднала с 10-15%.
    Аз лично съм почти сигурен, че моята следваща кола ще е 159, просто е уникална и изобщо не ми дреме после за колко ще се продаде, то все едно да продам сега моята
    Моята кола си беше в сложна схема,с една думана уникална цена за времето и цените на пазара тогава,няма значение за колко съм я купил,просто ми трябваха 5 мин.размисъл за тези неща за които говори Иво,подръжка и други простотии и се реших на мига.
    Болеста си е болест,както казва Ники,всеки си има глава на раменете и решава,дали е за него тази кола или не,друг е въпроса че аз не мислих въобще,просто без да казвам нищо за колата на Бобо,го заведох да я види,и неговите думи бяха,-"кво ме водиш да я гледам бе тикво,взимай я без да мислиш"


    П.С.До ден днешен,след 1.5 години,всеки път като я погледна и сърцето ми се разтуптява,не ме интересува въобще колко струва в момента,нито след 2 години,мисля да си я покарам още доста.Колегите ми ме бъзикат че карам Опелче,ма на мен ми дреме,просто поведението на самата кола и удоволствието което доставя дори само като седнеш в нея са уникални.
    Last edited by Mury; 14-07-2011 at 12:23.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Моята кола си беше в сложна схема,с една думана уникална цена за времето и цените на пазара тогава,няма значение за колко съм я купил,просто ми трябваха 5 мин.размисъл за тези неща за които говори Иво,подръжка и други простотии и се реших на мига.
    Болеста си е болест,както казва Ники,всеки си има глава на раменете и решава,дали е за него тази кола или не,друг е въпроса че аз не мислих въобще,просто без да казвам нищо за колата на Бобо,го заведох да я види,и неговите думи бяха,-"кво ме водиш да я гледам бе тикво,взимай я без да мислиш"


    П.С.До ден днешен,след 1.5 години,всеки път като я погледна и сърцето ми се разтуптява,не ме интересува въобще колко струва в момента,нито след 2 години,мисля да си я покарам още доста.Колегите ми ме бъзикат че карам Опелче,ма на мен ми дреме,просто поведението на самата кола и удоволствието което доставя дори само като седнеш в нея са уникални.
    Мойта също е взех доста на сметка -купих е 2009 ,а колата е регистирана 08" беше на 30 000км,аз лично имах време за размисъл ,но единствено се двуомях защото исках 1.8 tbi Ti и мотора трябваше да го пуснат всеки момент,но цената на колата беше много изгодна и това ме съблазни и я капарирах дори без оглед ,само от 4 снимки и не съжелявам изобщо и мисля да е карам още доста,а и колата си е ниво HIGH със кожа ,BOSE и т.н,като цяло не е това което изках точно ,но пак е доволно а и парите са съвсем други.
    Относно това дали караме опел ,едва ли няма нищо общо като цяло ,за двигатела всички знаем че се монтира във опел,но двигателя си е на фиат и е най сполучливия 1.9 ЖТДм.
    Пък каквото и да казват хората на мен не ми дреме колата ми дава предостатъчно,от това което се изисква за кола от този клас,където сравнена със 10 автомобила във същия клас не можаха да стигнат нейните постижения.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #34

    Default

    ама хора, аз колата си я харесвам безкрайно много

    да не би да решихте друго яче ?

    просто съм реалист, че ще вкарат супурнайсе хиляди таралясника и всеки полуидиот ще се втурне да купува такава, щото са много лачени...


    mark my words както викат по американски

  5. #35
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Нали знаеш, че нашето гардже най-джиджаното. Не след 2 след по малко от година ще има цени от порядъка на 12-15 000. Ще се напълни защото е красива кола, нормално. И с пишман сервизи ще се напълни. Но читавите ще имат повечко работа. Кое му е лошото
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by tanatos View Post
    Нали знаеш, че нашето гардже най-джиджаното. Не след 2 след по малко от година ще има цени от порядъка на 12-15 000. Ще се напълни защото е красива кола, нормално. И с пишман сервизи ще се напълни. Но читавите ще имат повечко работа. Кое му е лошото
    всички са доволни, харабия !

    тамън да вкарат някоя 3.2 q4 за 20 бонака и да я отнасям !

  7. #37
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    И да и боднеш едно газово и ша станеш царя. Дай 20 бона и щи дам рейнджа ма немам газово. :P
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  8. #38

    Default

    веднага ти бартеросвам 159ката , навитак ?

    за да направя офертата още по-изкушаваща ще ти оставя и един диск "100 MP3 Kючеци" с оригиналната опаковка ! (истински купен диск - за 3 лв !)


    ПП: бъзикам се , знам отговора ;D
    Last edited by Stoyan Georgiev; 14-07-2011 at 22:16.

  9. #39
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Въх маняк са ма караш да са замислям.Акотуриш и "да бест-а" на Весна Змиянац, Шабан Шаулич и Лепа Брена можем да измислим врътка

    Ако ще правим бартер предпочитам за Авенсиса
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  10. #40

    Default

    авенсиса - без дискове обаче ?

  11. #41
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    А тасовете???

    Кой е модератора в тоя раздел да ни изтрие тъпотиите
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  12. #42

    Default

    авенсиса е с лети 17ки бе , ко знайш ти ?

  13. #43
    селянин с редосеялка
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    с.Тополи
    Posts
    393

    Default

    Ааа щом е тъй, ще ти го дам с пълен резервоар, че да може поне от Варна до Обзор да стигнеш. На байра преди Лук ойл-а ще ти светне лампата
    Range Rover Vogue 4.4
    Rexton 270 cdi
    Honda CBR Repsol 1000 , Polaris Predator 500
    Колкото и да се опитваш, никога няма да си по-велик от пръдня на крава.

  14. #44
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    всички са доволни, харабия !

    тамън да вкарат някоя 3.2 q4 за 20 бонака и да я отнасям !
    Да ти продам мойта за 25, кво ще чакаш тепърва да вкарат
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  15. #45
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by DJraceman View Post
    4. За интерес проверете колко струват частите на 159ката и нека да престанем с теорията как ще станат много евтини.
    Първо, частите също поевтиняват, второ цената на поддръжката само дърпа цената на колата надолу - например 166-ци от първите години на производство има и по 3000 вече, но това далеч не прави поддръжката им евтина. Скоро ми разказваха за един пич, който си купил Ауди А8 4,2 бензин, автоматик от първият модел за 8 000 лева. Първо сменял валове, щото нещо се прецакали, после скоростната кутия и някои други дреболии, и колата станала 16 000 Сега стояла в двора му и не се карала... Колкото е по-скъпа поддръжката на една кола, толкова по-бързо и пада цената, затова малолитражките се обезценяват най-бавно.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •