Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Менят се оборотите при запалване, ТуйнСпарк

  1. #1

    Default

    ...
    Last edited by badmadafaka; 14-02-2012 at 10:30.

  2. #2
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Колега, и аз имам същият проблем... ако може наистина някой да даде предложения, че и аз се изчерпах вече с идеите..

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  3. #3
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    Това звучи като вечната тема "пали ми от втория път", в която има 500 мнения и 300 вида решения и при всеки е различно. Като си взех колата палеше от втория път. Без да сменя нищо, след едно обслужване(ремъци, масла, филтри) взе че се оправи. 3 години по-късно ми го направи за 3-4 дни и последния месец пак нямам проблеми.

    Иначе и заминаващ си дебитомер знам, че дава проблеми при студен старт.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Plovdiv
    Posts
    47

    Default

    пробвай с някакъв друг дебитомер колега при мен палеше и след 3 -4 сек чудене гаснеше извадих кабела на дебитомера и пробвах пак пали бес проблеми
    Alfa Romeo 146 1.6 TS 16V '99 120hp

  5. #5
    Алфист Непукист ! ;} Ruro's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Центъра на света , Стара Загора ;]
    Age
    33
    Posts
    32

    Default

    Е за дебитомерът не знам вече.. мислех, че е ОК, но ще го дам да го видят... а колко струва нов ?

    Cruizin' down the streets in my one-four-six

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Ruro View Post
    Е за дебитомерът не знам вече.. мислех, че е ОК, но ще го дам да го видят... а колко струва нов ?
    Зависи от номера по Бош, но е от 130 до 800 като порядък.
    Arena Coast Customs

  7. #7
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Аз съм същата работа смених буквално цялата кола само блока не сам и отварял още .. то остана и това .. При мен го прави в топлото време зимата нямам никакъв проблем незнам на какво се дължи .. С нов дебитомер сам за 400 лв Бош .. Нова ламбда , ремаци масла водна помпа термостат гарнитури някакви релета сменях също не помня точно за какво беше .. Свещи за 260 лв .. Кабели от по нова... бубините са ми супер и пак го прави тоя номер
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  8. #8

    Default

    Двама мои приятели имаха този проблем с "кашлянето" при първо сутришно палене на ТС! И директно им заявявам отидете и си сложете 100 октана (при нас само ОМВ има такъв бензин)...Покарайте така и на другата сутрин няма да имате проблеми! Видиш ли ти на другия ден ни единия ни другия имат проблеми, палят като все едно е загрял мотора Това е мойто мнение, пробвайте и споделете!
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Двама мои приятели имаха този проблем с "кашлянето" при първо сутришно палене на ТС! И директно им заявявам отидете и си сложете 100 октана (при нас само ОМВ има такъв бензин)...Покарайте така и на другата сутрин няма да имате проблеми! Видиш ли ти на другия ден ни единия ни другия имат проблеми, палят като все едно е загрял мотора Това е мойто мнение, пробвайте и споделете!
    По принцип си прав,може и някоя дюза да припикава.Мойта 146-ца с всичко сменено и 100 октана винаги,нямаше такива проблеми,но въпреки това винаги при студен старт работеше 2-3 мин. намясто,просто това е необходимост за ТС с 2.10.3/2.10.4
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    По принцип си прав,може и някоя дюза да припикава.Мойта 146-ца с всичко сменено и 100 октана винаги,нямаше такива проблеми,но въпреки това винаги при студен старт работеше 2-3 мин. намясто,просто това е необходимост за ТС с 2.10.3/2.10.4
    напълно подкрепям и според мен някоя дюза "препикава" ! колегата дава добър съвет, послушайте го и ще се радвате по дълго на любимите си. само да добавя че и 1.5.5 (новите мотори с пластмасови колектори и капаци) си искат 2те минути на място
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Интересно становище за двете минути. Само аз ли паля, подавам и тръгвам.... нещо не е добре при мен май А колегата за жалост или не май вече го няма този проблем.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Само за протокола...
    аз никога не съм чакал каквото и да е, паля оборотите си заковават на 1100 - 1200, вднага тръгваме, понеже винаги закъсняваме за яслата, след 200м вече колата е вдигнала Т и съм паднал на 900 оборота и така цял ден!
    Явно и нашата каручка не е в час
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  13. #13
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Интересно становище за двете минути. Само аз ли паля, подавам и тръгвам.... нещо не е добре при мен май

    Не, не си само ти Паля и давам всичката газ, без никакви проблеми и драми

    Интересното е, че имах тоя проблем със сутрешното палене със стария мотор, а ползвам в момента всички датчици, свещи итн от него
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  14. #14
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    нищо не чакам аз освен зимно време в по големите студове паля и тръгвам при 1100 после се нормализира на 900 мисля че беше за кратко време
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  15. #15
    монтьорче венерист didko_boy's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Стара Загора
    Age
    45
    Posts
    539

    Default

    убийте ме с камъни че се опитах да помогна колегата Мъри каза че "никога не е имал проблеми с неговата но я е изчаквал 2,3 мин." горе долу и аз се опитвах това да кажа но конкретезирах 1.5.5 а трябваше да кажа ВСЯКО двг има нужда преди да го "омачкаме" да достигне до работна температура (или поне да не е умряло от студ) Буталата хлопат като "кокал в тенджера" студената ламбда сонда хич не и е на акъла да регулира няква смес , маслото гъсто и не му се вре по тесните отвори на лагери и повдигачи и още 100 причини затова има термостат на водата термостат на масления радиатор (който го има) и подгряване на ламбда сонда ВРЕДНО е за мотора -палиш и сичката газззззззз

    П.П. колега съжалявам за колата
    146 ti пилена сгъстена и портната ежедневка
    145 jtd венера полиуретанс ендуранс тиим

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •