Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: неподписан акт!!!

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default неподписан акт!!!

    здравейте колеги един куриоаен случай днес ме спряха и искаха да ми пишат фиш за неправилно изпреварване аз съответно не бях съгласен(нито с испреварването нито с фиша щото нямам никво желание да ги спонсорирам) а и полицаите простото от тяхната позиция нямаша как да знаят дали съм испреварил правилно или неправилно и така отказах да подпиша акта и реших да си ходя катаджията накрая ми го прочете и разбрах че акта е написан за личния ми автомобил алфа червена а аз бях спрял до тях със служебна кола естествено много различен цвят марка и регистрационен номер съответно ме напуши смях като чух това но си замълчах и си заминах и сега идва въпроса може ли този акт да падне някой изобщо сблъсквал си е с нещо такова служебните ни коли имат GPS и при необходимост предполагам ще получа разпечатка ако ме разбирате също бях извън града командировка в командировъчното също трябва да пише с каква кола съм а също така забравих да кажа че при моето несъгласие че съм испреварвал поисках някакви снимки но нямаха и така утре ще пиша възражение макар че не са ми дали акт понеже не съм го подписал ама как да го подпиша след като не съм съгласен в последствие разбрах че можело да го подпиша и да пиша че имам възражение ама това катаджийте не ми го казаха какво мислите по въпроса

  2. #2
    Старши тюфлек Old Fox's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Шумен
    Posts
    2,154

    Default

    Това че не си подписал акта нищо не означава и без подпис си е валиден. Правилно са ти казали, че ако не си съгласен се подписва с възражение. Последно акт или фиш ти писаха?

    Пиши по-човешки ако обичаш. Точки, запетаи, главни букви, изреченията да имат начало и край...
    Alfa Romeo 156 1.8 T.S,'98
    ZAZ Tavria 1.1, '95 - взеха я
    Pinky: "He that is gentle to the brutal will end up being brutal to the gentle"

  3. #3
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    от долу пише че отказа да се подпише акта се установява с свидтел
    правил съм го и ме викаха в кат , после им обясних че аз не съм съгласен с така написания ми акт и че имам свидетел който изразява моята позиция и че ще се видим в съдът
    върнаха ми талона , задраскаха акта с червен химикал "анулиран" и това е ,
    така че жали се и хич не се колебай
    писали са грешна кола , извади разпечатка и койпие от командировачното , прикачи ги към жалбата и им обасни че нещо са се объркали сериозно
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by Old Fox View Post
    Това че не си подписал акта нищо не означава и без подпис си е валиден. Правилно са ти казали, че ако не си съгласен се подписва с възражение. Последно акт или фиш ти писаха?

    Пиши по-човешки ако обичаш. Точки, запетаи, главни букви, изреченията да имат начало и край...
    не казвам че акта "не е валиден" щом не съм го подписал просто обяснявам ситуацията и не НЕ ми казаха че ако не съм съгласен се подписва с възранеие

    ---------- Post added at 17:40 ---------- Previous post was at 17:36 ----------

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    от долу пише че отказа да се подпише акта се установява с свидтел
    правил съм го и ме викаха в кат , после им обясних че аз не съм съгласен с така написания ми акт и че имам свидетел който изразява моята позиция и че ще се видим в съдът
    върнаха ми талона , задраскаха акта с червен химикал "анулиран" и това е ,
    така че жали се и хич не се колебай
    писали са грешна кола , извади разпечатка и койпие от командировачното , прикачи ги към жалбата и им обасни че нещо са се объркали сериозно
    Точно това мисля да направя но за начало мисля само възражение понеже разпечтка не знам в какъв срок ще набавя а все пак времето лети не ми се стига до съд но мисля да не се откажа дори и да загубя някой лев

  5. #5
    Старши алфист Член на клуба Gligan's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by гадмръсна View Post
    катаджията накрая ми го прочете и разбрах че акта е написан за личния ми автомобил алфа червена а аз бях спрял до тях със служебна кола естествено много различен цвят марка и регистрационен номер съответно ме напуши смях като чух това но си замълчах и си заминах
    Нещо не схващам. От къде полицаите знаят каква ти е личната кола и са описали нея в акта, а пък ти не си бил с нея, а със служебна?
    Alfa Romeo 164 2.0 TS/M1; V1 Medium `92; Matra Murena `83;
    Mercedes S 430 4 matic `02; Opel Corsa C XE 2.0 16V `05
    Peugeot Traveller `17 2.0 HDI 180 h.p.; Mitsubishi Pajero `94 2.5 TDI
    Iveco S 59 2.5 TDI; Peugeot Boxer 1.9 `95

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by Gligan View Post
    Нещо не схващам. От къде полицаите знаят каква ти е личната кола и са описали нея в акта, а пък ти не си бил с нея, а със служебна?
    Много е тъпо )) понеже документите на личната и служенбата бяха заедно и просто така ги дадох не съм предполагал че може да са токлова неграмотни все пак бях спрял на няколко метра от тях и все пак са двама )))

  7. #7
    Запален алфист sof_bg's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Sofia
    Posts
    292

    Default re

    [QUOTE=Gligan;909700]Нещо не схващам. От къде полицаите знаят каква ти е личната кола и са описали нея в акта, а пък ти не си бил с нея, а със служебна?[/QUOTE


    Явно е дал талончето на личния си автомобил, а те не са обарнали внимание и са писали акта.
    Alfa Romeo 156 2.4jtd 150hp+some more EX
    Kia Sorento 2.5CRDI LUX

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Мога да ти кажа какво се случи в аналогична ситуация с една колежка преди по-малко от година. Бяха и написали акт за превишена скорост в който отбелязали че кара син опел. На нея обаче служебната и кола е зелено BMW и тя го доказа по категоричен начин със снимки от охранителните камери на фирмата в която беше ходила. Та понеже писането на такъв неграмотен акт явно е голямо провинение катаджията дето го беше сътворил лично и дойде на крак в офиса, даде и парите за акта, каза че е уредил да не и вземат точки и отделно и донесе едно шише да се почерпи. Така че ако можеш чрез GPS да докажеш че си бил с кола различна от описаната в акта няма как да не ги ошмулиш
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Мога да ти кажа какво се случи в аналогична ситуация с една колежка преди по-малко от година. Бяха и написали акт за превишена скорост в който отбелязали че кара син опел. На нея обаче служебната и кола е зелено BMW и тя го доказа по категоричен начин със снимки от охранителните камери на фирмата в която беше ходила. Та понеже писането на такъв неграмотен акт явно е голямо провинение катаджията дето го беше сътворил лично и дойде на крак в офиса, даде и парите за акта, каза че е уредил да не и вземат точки и отделно и донесе едно шише да се почерпи. Така че ако можеш чрез GPS да докажеш че си бил с кола различна от описаната в акта няма как да не ги ошмулиш
    Евала Катаджия да те почерпи..
    Lexus IS200

  10. #10

    Default

    Какво мислим ли?Нещо не си наясно със себе си!Как така фиш,пък после акт?Как така си изпреварвал пък не си изпреварвал?Как така КАТ те спира за изпреварване,пък не са те спрели за изпреварване?Как така КАТ те спира за неправилно пък то било правилно?Как така КАТ те спират с ТАНК пък ти си бил с МОТОПЕД с КОШ????
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Какво мислим ли?Нещо не си наясно със себе си!Как така фиш,пък после акт?Как така си изпреварвал пък не си изпреварвал?Как така КАТ те спира за изпреварване,пък не са те спрели за изпреварване?Как така КАТ те спира за неправилно пък то било правилно?Как така КАТ те спират с ТАНК пък ти си бил с МОТОПЕД с КОШ????
    Явно четенето ти куца нещо ей така като не си сагласен с фиша става акт и кви са тия въпроси "как така" ей така аз споделям фактите

  12. #12

    Default x

    И аз имам един въпрос преди 2 седмици ми писаха фиш че не съм спазил пътната маркировка фиша така и не го платих въпроса ми е какво следва акт ли става ?
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by JoRiX View Post
    И аз имам един въпрос преди 2 седмици ми писаха фиш че не съм спазил пътната маркировка фиша така и не го платих въпроса ми е какво следва акт ли става ?
    точно така става

  14. #14
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Quote Originally Posted by гадмръсна View Post
    Явно четенето ти куца нещо ....
    Напълно го разбирам! Не е единствен колегата. И на мен явно ми куца, но нещо отвътре ме кара да си мисля, че не е в нас проблема
    The greatest of all scientific hobbies!

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    Напълно го разбирам! Не е единствен колегата. И на мен явно ми куца, но нещо отвътре ме кара да си мисля, че не е в нас проблема
    кво пък толкова не разбирате спряха ме с тезата че испреварвам при знак забранено изпреварването не бях сългасен понеже в момента който ме спряха не испреварвах никого ами просто набих спирачките като видях патрулката нещо като рефлекс и ми казаха "фиш" отговорих че не съм изпреварвал никого в този момент и тогава фиша стана акт а относно това че писаха друг автомобил в акта не този който карах в момента това стана понеже документите на двата автомобила бяха заедно сега мисля трябва да е ясно ако не ще ви го нарисувам или филмирам

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •