Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: неподписан акт!!!

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by гадмръсна View Post
    точно така става
    аз пък си мисля че не става така .


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ruse
    Posts
    58

    Default

    (7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105
    от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Издаден
    фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването
    му, се смята за влязло в сила наказателно постановление.

  3. #18
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Мислете си каквото искате, то си е написано в ЗДвП: Чл. 186. (7) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление.


    Колегата ме изпревари. Само ще добавя, че с такива фишове може и без СУМПС да останете.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  4. #19
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    В повечето от случайте, когато напишеш че имаш възражения акта ти отпада ако е за малка сума или аз поне така си мисля. Писали са ми акт за 10лв, за включени халогени. Пиша възражения отивам в КАТ и няма акт. Същото ми се случи за един фиш за превишена скорост 30лв. Помолих му се да пише фиш и да не ми зима талона, вместо акт и да ми го взима той и така направи за което съм благодарен. И не го платих. Нито един фиш не съм платил дори и да стане акт, хич не ми пука те имат давност. Мисля, че е 2 години, ако не са приели за 5. Но и ако е 5години няма правя нарушения 5 години ;D . ПРосто се уговарям да не ми взимат талона и няма да ходя в КАТ
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  5. #20

    Default

    Нищо не разбрах, честно казано. Може ли колегата да си редактира мнението и да сложи поне основните белези на българския език като запетаи, точки, главни букви?

  6. #21

    Default

    Аз не моем да разберем от пръстите ли си смучете законите или четете архиви?????

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Фиша си е фиш!!! Не става нито акт,нито на раета и точки,а след изтичането му става към НАП
    Престанете да се заблуждавате по думите на униформените.

    -----------------
    § 93. (1) Наложените глоби по чл. 186 от Закона за движението по пътищата се събират
    по реда на Данъчния процесуален кодекс.
    (2) Незаплатени глоби по издадени до влизането в сила на този закон фишове по реда на
    чл. 186 от Закона за движението по пътищата се заплащат в 6-месечен срок от
    влизането в сила на този закон в данъчното подразделение по местоживеене, без да се
    изпраща покана за доброволно изпълнение. След изтичането на 6-месечния срок
    издаденият фиш се счита за влязло в сила наказателно постановление и наложената
    глоба се събира по реда на Данъчния процесуален кодекс.


    Quote Originally Posted by Pepo View Post
    ...и започнете да четете закона за движение по пътищата.
    Чл. 186. (7) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна ал. 4, изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., доп. - ДВ, бр. 69 от 2008 г.) Издаден фиш, глобата по който не е платена доброволно в 7-дневен срок от датата на издаването му, се смята за влязло в сила наказателно постановление и се изпраща за събиране на публичния изпълнител.
    Та нещо да ви е неразбираемо от цитатите по-горе?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •