Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 80

Thread: ТО масла-филтри за 159/Brera

  1. #61

    Default

    Quote Originally Posted by IWFU View Post
    Здравейте колеги, днеска договорих новото ми бебе 159. И в едно сервизче ми дадоха една бележчица колко ми струва смяната на масла,филтри,ремаци,ролки и водна помпа. Излезна 900-1000 лв. Видя ми се малко скъпо вие как мислите?
    Зависи от мотора ,но по принцип това е минимума със който и мотор да си,а по евтино няма как да е по принцип.
    Ако си дизел оригиналните филтри само са над 200лв нестигат даже,сложи и маслото и ще минеш 350лв.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  2. #62

    Default

    1.9 JTDm

  3. #63

    Default

    Тънко се разминаваш даже, тей че виж частите какви са
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #64
    Вече пристрастен Tsetso Milanov's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by IWFU View Post
    Здравейте колеги, днеска договорих новото ми бебе 159. И в едно сервизче ми дадоха една бележчица колко ми струва смяната на масла,филтри,ремаци,ролки и водна помпа. Излезна 900-1000 лв. Видя ми се малко скъпо вие как мислите?
    Мдам, звучи като да е правилна цената. Преди няма и две седмици и аз минах същата "процедура", но ми спестиха ролките на аксиалния ремък - не били износени и щели без проблем да изкарат до следваща смяна. Та без тях платих около тази сума - т.е на пръв поглед са ти дали истинската цена като за оригинални части, че даже и малко отдолу, но все пак зависи какви части ще слагат - оригинални или заместители.
    P.S. Тези дни като ми остане малко време, ще взема да изпиша какво съм заплатил за тази интервенция, но в подходящата тема - за ремонтите
    Last edited by Tsetso Milanov; 03-09-2011 at 01:20.
    Alfa 159 2.4 JTDm

  5. #65

    Default

    Да вдигнем малко темата относно собствениците на всички печки....!
    Ползвате ли добавки за дизеловото гориво и какви-предпочитани марки,цени и т.н..?
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #66
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Винаги слагам добавка в горивото. Ползвам Diesel Power червената, която е за покачване на цетановото число и почистване.

    2.4JTDm

  7. #67
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ползва се масово двутактово масло за добавка. За справка - има цяла тема в общи приказки.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #68
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Виждал съм по бензиностанции да си слагат хората двутактово масло...аз лично такова нещо не бих сложил...по-добре добавки...купувам си една от САЩ аз.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  9. #69
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз досега никога не съм слагал добавки,и няма и да слагам,но мисля да пробвам с двутактово масло
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #70

    Default

    За 2Т маслото лоша дума няма да казвате! Винаги когато забравя Алфата само ми напомня щото е доста шумна (т.е. като всяка нормална ) докато 2т мърка като котенце
    Търсете по спецификация JC това е напълно бездимно!
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #71

    Default

    Доообре и тук се отвори темата относно двутактово малсо,кажете тогава не пречи ли на дюзите при мултиджет и също на DPF-а..?
    Аз лично не ползвам редовно добавка,но зимата по някога съм слагал кастрол тда.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  12. #72
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София...но от Русе
    Age
    46
    Posts
    132

    Default

    Като чета постовете, дискусията ми навява спомени за преди 20 години, когато се научих да карам на Трабанта на баща ми.
    ex Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD
    ex Alfa Romeo 159 '06 1.9 JTDm
    Alfa Romeo Brera Italia Independent '10 3.2 V6 Q4
    Alfa Romeo 4C

  13. #73

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Доообре и тук се отвори темата относно двутактово малсо,кажете тогава не пречи ли на дюзите при мултиджет и също на DPF-а..?
    Аз лично не ползвам редовно добавка,но зимата по някога съм слагал кастрол тда.
    Точно че благодарение на маслото ще живеят повече дюзите както и DPF масово в Германия преди да минат преглед слагат повечко 2т SJ клас, защото с него вредните емисии са по малко

    Quote Originally Posted by vassil.tzanev View Post
    Като чета постовете, дискусията ми навява спомени за преди 20 години, когато се научих да карам на Трабанта на баща ми.
    Бъркаш много нещата

    Ето едно четиво и за двамата и малко да се просветлите че между едно времешното 2Т и сегашно разликата е огромна

    ---> http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...4&postcount=20
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #74

    Default

    Аз не вярвам на подобни експерименти,давайте по темата масла,филтри,изобщо течности включително и добавки.
    Last edited by dilian alfa gtv; 25-10-2011 at 13:48.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  15. #75

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Аз досега никога не съм слагал добавки,и няма и да слагам,но мисля да пробвам с двутактово масло
    Няма и да сбъркаш, хората масово на новите Мерцедеси и БМВ-та слагат
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •