Results 1 to 11 of 11

Thread: Как понася ГТВ оригинален конус?

  1. #1
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default Как понася ГТВ оригинален конус?

    Пак съм аз
    Питането е кратко и ясно....
    Как понася дебитомера на ГТВ поставянето на конусен марков филтър?
    Някой от вас колеги поставял ли е и ако може да постне снимка

  2. #2

    Default

    И аз пак съм аз... Имайки предвид позицията на филтъра, най-добре понася "панелен" (в кавички щото както знаеш тук оригиналния си е цилиндричен на форма) в оригиналната кутия... Иначе вероятността да се подмокри в някоя локва според мен е сериозна, освен ако не правиш някоя заигравка с разни ламарини, въздуховоди, щитове и т.н...
    Ето малко инфо за тоя, за който аз говоря:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795

  3. #3
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    И аз пак съм аз... Имайки предвид позицията на филтъра, най-добре понася "панелен" (в кавички щото както знаеш тук оригиналния си е цилиндричен на форма) в оригиналната кутия... Иначе вероятността да се подмокри в някоя локва според мен е сериозна, освен ако не правиш някоя заигравка с разни ламарини, въздуховоди, щитове и т.н...
    Ето малко инфо за тоя, за който аз говоря:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=49795
    Ако трябва да съм откровен на ГТВ въздуховода хич не ми харесва....както и не ми харесва тоя ''висящ'' филтър
    Имам идея как да си изолирам конуса....но изпитвам малко страх че нали уж всички викат че дебиломера бил консуматив

  4. #4
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Преди да си сложа K&N replаcement филтъра, който си е с размерите на стандартния филтър, бях с някакъв конус на YED, с който купих колата.
    Въпросният конус пак си беше в кутията, закрепен по стандартния начин. Не съм имал проблеми с него.
    Ако вече питаш за конус, но монтиран извън стандартната кутия, тогава вече не знам как стоят нещата.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Преди да си сложа K&N replаcement филтъра, който си е с размерите на стандартния филтър, бях с някакъв конус на YED, с който купих колата.
    Въпросният конус пак си беше в кутията, закрепен по стандартния начин. Не съм имал проблеми с него.
    Ако вече питаш за конус, но монтиран извън стандартната кутия, тогава вече не знам как стоят нещата.
    Именно за монтаж извън кутията говоря

  6. #6

    Default

    Ами добре стоят нещата. След трансплантацията на мястото на филтърната кутия имам интеркулер и поради таз причина съм с конус Кингдрагон. Сега не знам дали там където е моя ще може да влезне при стоково ГТВ, но е възможно. Също така при монтирането на конус категорично препоръчвам и монтирането на термощит.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Picture%20014.jpg  
    Last edited by bouncer; 13-07-2011 at 12:35.

  7. #7

    Default

    ето и конуса
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails konus.jpg  

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    И аз виждам монтажа по същия начин, благодаря за снимките.
    още едно въпросче...има ли смисъл да подменям и въздуховодните ''гуфрирани'' тръби със алуминиеви + силиконови колена или няма смисъл?

  9. #9

    Default

    ако колата е със стоков двигател няма никакъв смисъл. Но пак казвам аз сега съм без термощит и мисля да слагам.

  10. #10
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ако колата е със стоков двигател няма никакъв смисъл. Но пак казвам аз сега съм без термощит и мисля да слагам.
    Сток е бабичката, само с леко поизправена генерация, и така или иначе би трябвало да се чипне
    Термо щит ще има и при мен

  11. #11
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Поставих конуса в оригиналната кутия и....СЪМ АДСКИ ДОВОЛЕН!! Колата се посъбуди в ниските. Горещо препоръчвам монтаж по този начин
    Хем е изолиран в кутията хем е предпазен от вода + не е особено шумна колата
    Снимки няма как да кача...апаратаняма как да го набия в кутията

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •