Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Странно скърцане отпред в дясно!

  1. #1
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default Странно скърцане отпред в дясно!

    От известно време се появи едно скърцане като от гумен тампон. Когато разлюлея колата върху предно дясно колело и се чува това скърцане като от стара пералня. Да но това скърцане го няма когато колата е студена. Освен това когато започне да скърца от полюшването по неравностите на пъти има и едно тропане при подаване и отпускане на газта, когато колата е на скорост!? Първото ми предположение беше за тампон на скоростна кутия но не е!
    Сега си мисля за тампон на макферсона...
    Има ли някой идея дали може да е от там или ако не от къде? Сблъсквал ли се е някой с подобно нещо?
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  2. #2

    Default

    Десния унибал ти е дал фира.Незнам при 166 един ли е на колело,повече ли са.
    155 2.0 TS '93 + GTV 2.0 TS '96 - евридейките
    1750 BERLINA '69 + SPIDER 2.0 S4 '91 - "ОТ НАЙ-ИСТИНСКИТЕ"
    GTV2.0 GRAND PRIX '81 + 90 1.8 SUPER '85 - for джуро
    ex:1750 BERLINA '67 + SPRINT 1.5 QV '86 + 155 1.8 '94 + 156 1.8 '00 - бившите

  3. #3

    Default

    Включи я на първа вдигни капака и я бутай рязко докато спре, като я оставяш да се връща сама,да се люлее напред назад,така имитираш рязкото подаване на газ и докато колата се клати напред назад слушай от къде е звука.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Преди около година ми скърцаше отпред отляво. Смених доста неща докато накрая излезе че е от тампоните на горният носач които уж си бяха наред. Смених ги и всичко спря. От около месец започна да скърца и от ляво. Не е започнало да ме дразни толкова но съм пртиготвил тампони и за там.

    Поздарви
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  5. #5
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Преди около година ми скърцаше отпред отляво. Смених доста неща докато накрая излезе че е от тампоните на горният носач които уж си бяха наред. Смених ги и всичко спря. От около месец започна да скърца и от ляво. Не е започнало да ме дразни толкова но съм пртиготвил тампони и за там.

    Поздарви
    Значи грешката е моя, не споменах че подмених горен носач точно там, защото имаше и тропане. И все пак скърцането остана! Даже бих казал че се увеличи!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Преди една седмица се появи и при мен такова скърцане - все едно стържеш гума в асфалт или нещо подобно. отидох на преглед всичко ОК. Качих майстора да покара и той чу звука с ушите си. Върнахме се и с една спринцовка инжектира на десен долен болт през гумата нещо - може би смазка. От тогава няма никакъв звук и скърцане. Може и при теб да е това опитай.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #7
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Чак днес успяхме да открием проблема по тропането, но скърцането остана!
    Оказа се че централния болт на полуоската се развил и колелото има луфт! Как не съм се пребил някъде незнам! Скърцането - доста го търсихме но си остана неразкрито. Надявам се скоро и него да го хвана къде е като намажа всички тампони с грес
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    От болта (гайката) на полуоската не можеш да се пребиеш, а скърцането започнете с "инжектиране" на някаква смазка под маншоните на шарнирите, има голяма вероятност да ти скърцат новите тампони на горните носачи - на колегата Чимев му се случи същото доста скоро след като ги беше сменил
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    От болта (гайката) на полуоската не можеш да се пребиеш, а скърцането започнете с "инжектиране" на някаква смазка под маншоните на шарнирите, има голяма вероятност да ти скърцат новите тампони на горните носачи - на колегата Чимев му се случи същото доста скоро след като ги беше сменил
    И аз смятам,че е тампоните ,ябълковидните болтове скърцат някак по -остро,когато минавам през легнали полицаи се чува много отчетливо как скърца гумата,иначе смазването на ябълковидните болтове без разглобяване става точно със спринцовка,като е добре да се разтопи грес и да се инжектира тя защото после се втвърдява отново,ефекта е незабавен и много добър ,ако не са износени.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10
    Алфист та дрънка mate545's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    За да не пускам нова тема ще попитам в тази. От някоко дена нещо скърца отзад и от ляво и от дясно , може ли да са носачи

    Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  11. #11
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    взимаш една спринцовка и хакваш малко масълце в "скърцащите" втулки
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  12. #12
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by mate545 View Post
    За да не пускам нова тема ще попитам в тази. От някоко дена нещо скърца отзад и от ляво и от дясно , може ли да са носачи
    Колега на 95% са тампони на задна стабилизираща щанга.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  13. #13
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Да се включа и аз.При мен има скърцане от пред в дясно но само когато колата е студена,от опит знам че това е признак на заминаващи втулки(тампони) на носачите.Имам обаче едно потропване от зад и си мисля че е от стабилизиращата щанга но ще видим.Дразни ме много, но нямам време да му отделя внимание на този проблем.Най лошото от всичко това е че колата беше обслужена само преди някакви си 10 месеца но аз съм напълно ясно както с качеството на предлаганите резервни части така и със състоянието на милите ни родни пътища.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    Колега на 95% са тампони на задна стабилизираща щанга.
    Бих казал т.нр скърцащи втулки......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Младши алфист alfastar's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    Отпред в дясно втулки 1000%. Днес ходих за същия проблем . Втулките струват 13лв.
    Alfa Knights and Dark Side Club's


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •