Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28

Thread: Странно скърцане отпред в дясно!

  1. #16
    Алфист та дрънка mate545's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    София
    Posts
    113

    Default

    НЕ слагайте Powerflex окачването се разбива за месец и започва да скърца.

    Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Е как така бе колега,аз мойта 166ца я взех преди 3 год с вече монтиран пауърфлекс и даже и сега си е ок.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  3. #18
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Не скърца много моята,дори доста леко и понякога като нацеля по-голяма дупка не умекотява както преди ,а направо .....no comment.Взел съм всичките тампони обаче нещо ме домързява да започна да ги подменям обаче тая седмица ще се захващам.За долните носачи преса за тампоните,а за горните или там може и без преса?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  4. #19
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    То за горните че може, може, ама като така и така ще носиш долните на преса....
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #20
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Колеги да съживя малко темата за да получа малко инфо ако е възможно.
    Смених втулки на горен десен носач, защото беше почнала да тропа. След интервенцията всичко се оправи. Но - винаги има едно "но" - реших да си проверя реглажа. Направиха ми реглаж и на следващия ден се появи скърцане - при завиване на волана и наляво и на дясно.Направих рекламация казаха че някакъв наклон е мръднал и пак регулираха - без заплащане. Скърцането си остана. Ходих на друг стенд и там регулираха пак. Казаха, че ако и този път не изчезне скърцането ще е от гумите щото реглажа е перфектен. Скърцането и до днес си го има. Когато колата е намясто или се движи бавно- при потегляне - се чува как скърца. При по голяма скорост няма абсолютно никакво скърцане. Вкарах малко спрей смазка къде докачих по дясното колело , но ефекта е нулев. Когато потеглям сутрин след като е почивала през нощта няма скърцане, след каране между 3 и 5 км различно в различните дни започва леко да прискрибуцва и след още малко каране започва яко скърцане. Само да добавя проверено е окачването и по думите на специалистите всичко по него е на шест. На три места е проверявано. Двете са със стенда, преди реглаж проверяват окачването, а третото е проверка отделно. Майстора при последната проверка ми каза, че има съвсем лек луфт в рейката но бил пренебрежимо малък и невярва оттам да е проблема.
    Очаквам споделяне на идеи къде да търся за да го елиминирам проблема.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  6. #21
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    А сигурен ли си, че скърцането идва от предното окачване? При мен със същите симптоми скърцаше втулка на заден долен носач.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  7. #22

    Default

    Може ли някой да опише как се сваля желязото(шенкела) където е набита сърцащата втулка.По специално датчика и има един инбус 14 в центъра, като време колко отнема. Колебая се сам или на сервиз.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23

    Default

    И моята скърца отпред в дясно, казаха ми, че имам някакъв скъсан тампон. При мен е обратното обаче, скърца докато е студена, след малко пробег се оправя.

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    А сигурен ли си, че скърцането идва от предното окачване? При мен със същите симптоми скърцаше втулка на заден долен носач.
    Сигурен съм. Тествах и на свален прозорец. Карах и приател да слуша отвън докато аз върта с леко движение. Звука е отпред в дясно. Утре ще сменя мястото на гумите - лява с дясна - да видим какво ще стане. Казаха ми че може да е от самите гуми и това ще пробвам макар да знам че не е от това.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    При мен е абсолютно същото - разглобяваха предницата, защото имахме съмнение за тампони на горните носачи но не бяха те. Решихме с майстора да карам докато не започне да тропа. Тогава ще се разбере от къде е.

  11. #26
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    При мен е абсолютно същото - разглобяваха предницата, защото имахме съмнение за тампони на горните носачи но не бяха те. Решихме с майстора да карам докато не започне да тропа. Тогава ще се разбере от къде е.
    Това че скърца не значи че трябва да е разбито нещо. Пробвай като напръскаш тампоните на двата носача обилно с вода.
    166 2.4JTD-00г.

  12. #27
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by Doomguy View Post
    И моята скърца отпред в дясно, казаха ми, че имам някакъв скъсан тампон. При мен е обратното обаче, скърца докато е студена, след малко пробег се оправя.
    И при мен е така...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  13. #28

    Default

    Ако са тампоните на стабилизиращата щанга днес ги смених с нови,ако са горните носачи и тях ги смених с нови , ако са тампоните на долните носачи смених ги и тях с нови и скапаното скърцане не спира и не спира.Утре ще свалиме и тампоните на амортесиора от дясно и ако тогава не се оправи ще чакам някой да реши проблема.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •