Page 37 of 38 FirstFirst ... 2735363738 LastLast
Results 541 to 555 of 567

Thread: Трябва ми "ей това" от твоето мазе.:)

  1. #541

    Default

    Ей, вода газиш,жаден ходиш...http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimi...ra-delta-kappa

    У т'ва Филибе се такива ли сте бре???

    Имат склад ако ти се ходи можеш лично да си го вземеш.

    От тази фирма си купих тампони за декоративния капак на двигателя, след като едно момченце -монтьорче в чужд сервиз, демек не е собственик, ме "посъветва" да "хвърля капака"...

    И на един с пасат от този склад му намерих регулатор за горивото за 73 лева, след като на други места му поискали между 270лв и 350лв - последните 3 бяха.

    Така че не се уфлянквай много.


    П.П.Ако продължават проблемите с климатика пиши на лични - и едни други момчета "имам" при теб, които все нещо ще измислят дори частта да не се произвежда.В климатичния бизнес са, не са евтини, но вършат работа включително платки на климатици поправяха, стига да не са изгорели частично или нацяло.
    Last edited by alfa racer GTA; 09-08-2021 at 21:45.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #542
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ей, вода газиш,жаден ходиш...http://www.dbk-dimitrov.com/dbk-dimi...ra-delta-kappa

    У т'ва Филибе се такива ли сте бре???

    Имат склад ако ти се ходи можеш лично да си го вземеш.

    От тази фирма си купих тампони за декоративния капак на двигателя, след като едно момченце -монтьорче в чужд сервиз, демек не е собственик, ме "посъветва" да "хвърля капака"...

    И на един с пасат от този склад му намерих регулатор за горивото за 73 лева, след като на други места му поискали между 270лв и 350лв - последните 3 бяха.

    Така че не се уфлянквай много.


    П.П.Ако продължават проблемите с климатика пиши на лични - и едни други момчета "имам" при теб, които все нещо ще измислят дори частта да не се произвежда.В климатичния бизнес са, не са евтини, но вършат работа включително платки на климатици поправяха, стига да не са изгорели частично или нацяло.
    Намерих реостата, втора употреба но уж "само тестван за 10 мин" - да видим какво става, и ако трябва - ще се възползвам от твоите хора!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #543
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Здравейте легенди, върнах си отново моята 155ца след 3г. 2.0 верига, нема такъв кеф.
    Търся за нея оригинални Спийдлайн 16ки. Ако някой има за продаване да драсне едно ЛС. Търся също и хидр.помпа, датчик за ниво на маслото, бобина и комутатор. Всякакви ценни части представляват интерес.
    Ай със здраве.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  4. #544
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Quote Originally Posted by gelle View Post
    Здравейте легенди, върнах си отново моята 155ца след 3г. 2.0 верига, нема такъв кеф.
    Търся за нея оригинални Спийдлайн 16ки. Ако някой има за продаване да драсне едно ЛС. Търся също и хидр.помпа, датчик за ниво на маслото, бобина и комутатор. Всякакви ценни части представляват интерес.
    Ай със здраве.
    Честитка и добре дошъл обратно!
    Ама това с частите вече е mission impossible в повечето случаи ... за огромно всеобщо съжаление.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #545
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by gelle View Post
    Здравейте легенди, върнах си отново моята 155ца след 3г. 2.0 верига, нема такъв кеф.
    Търся за нея оригинални Спийдлайн 16ки. Ако някой има за продаване да драсне едно ЛС. Търся също и хидр.помпа, датчик за ниво на маслото, бобина и комутатор. Всякакви ценни части представляват интерес.
    Ай със здраве.
    Хидравлична помпа нямам идея от къде да се вземе, датчика за нивото е проблемен и не кара много принципно, бобини и комутатори има (едното е около 35лв другото е ~70 примерно)
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #546
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Бобини, кабели, комутатори имам. Датчика мисля също преработван с преход от Нива май..вече не помня.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  7. #547
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Бобини, кабели, комутатори имам. Датчика мисля също преработван с преход от Нива май..вече не помня.
    От Лада става датчика за налягане, само с една лека намеса за корекция на резбата... За този за нивото не мога да кажа.
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  8. #548
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    От Лада става датчика за налягане, само с една лека намеса за корекция на резбата... За този за нивото не мога да кажа.
    Питащия е написал кратко и ясно "датчик за ниво на маслото" , това е така наречената електронна щека и представлява биметална пластина и един реотан. Аз в годините съм сменял няколко, калпав датчик е това.
    Датчика за налягане на маслото от Лада става, и по-добрия начин за прихващането му към двигателя е да се изработи преходник, а не да се престъргва самия датчик.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #549
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Аз съм с ладов датчик в момента,но както отбеляза Мимо не иде реч за него.Дразни ме щеката ,която свети на чека.Роби ще ти звънна да се разберем и да мина да ги взема.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  10. #550
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by gelle View Post
    Аз съм с ладов датчик в момента,но както отбеляза Мимо не иде реч за него.Дразни ме щеката ,която свети на чека.Роби ще ти звънна да се разберем и да мина да ги взема.
    Махни го датчика, огледай го накрая там където се опират двете ламаринки какво е положението... Виж дали има и остатък от реотан някакъв или всичко дружно се е изпарило (което е почти сигурно)...
    После вземи един резистор, сложи го на клемата и това е... Стоиноста му нямам спомен колко трябва да е, но пробвай със 100 ома и ако не гасне, намаляваи...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  11. #551
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    На теб определено мога да се доверя,доколкото помня през годините никога не си писал глупости.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  12. #552
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by gelle View Post
    На теб определено мога да се доверя,доколкото помня през годините никога не си писал глупости.
    Тема от преди време... http://clubalfaromeo.com/forum/showt...еката-не-гасне

    Споменава се за резистора...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #553
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Да, изчерпателно е описано всичко в тази тема. Това ми е най малкия проблем в момента. Има друга драма -гарнитура на глава. Тази машина я карах 10г. след което я дадох на зет ми. Три години беше при него в Бургас за този период е минала по малко от 20к км. Той си кара повече 33ката,която също му е наследство от мен.155цата я караше само през лятото. Тази година колицата навършва 28г. и явно гарнитурата е тотално изгнила, иначе колата си върви абсолютно нормално. Не прегрява, не пуши, маслото е чисто единствената симптоматика беше налепите в разшир.съд за антифриза и съвсем лекото му потъмняване. Пробива е съвсем малък все още. На каква марка гарнитура да заложа или ще кажете каквато намериш? В момента се возя на един Кросвагон, ама откакто си прибрах 55цата преди месец се хващам ,че карам повече нея отколкото Кроса.
    Поздрави на всички.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  14. #554
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    До тук имам сменени 3 гарнитури...
    Първата (заводската) се бракува от старост и малко моя помощ...
    За следващите съм си виновен аз.

    За марката PAYEN ако не са ги развалили вече.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  15. #555
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Майстора на когото ще я поверя има опасения да не е потънала някоя риза и тогава ставало по сложно, на моя отговорност искам да свалим главата и да видим какво ще излезе. Гарнитурата на главата според мен на тези години не прилича на нищо. Купих гарнитури Spesso,сегменти Мале, веригите не съм взел още. Мотора похарчва масло около 2.5л. на 10к км при агресивно каране, но как да я карам по кротко на магистрала тя си иска газ. Тази 155ца ми е много на сърце и ще си я правя каквото и да ми коства.
    Ще споделя какъв ще е резултата от цялата история.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

Page 37 of 38 FirstFirst ... 2735363738 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •