Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: смес от полу и пълна синтетика = ?

  1. #1

    Smile смес от полу и пълна синтетика = ?

    Здравейте колеги до скоро алфата ми беше в чужди ръце, върнаха ми я и видях в багажника 2 тубички масло Schell helix synthetic technology 10W-40. Оказа се че е доливано. Та въпроса ми е как се е отразило на двигателя 1.7 боксер 16в това че в него има смес от Selenia полу синтетика и Schell пълна синтетика. Около 15 000 км е карана така.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by vodafona View Post
    Здравейте колеги до скоро алфата ми беше в чужди ръце, върнаха ми я и видях в багажника 2 тубички масло Schell helix synthetic technology 10W-40. Оказа се че е доливано. Та въпроса ми е как се е отразило на двигателя 1.7 боксер 16в това че в него има смес от Selenia полу синтетика и Schell пълна синтетика. Около 15 000 км е карана така.
    Караш и се водиш дори и пълна синтетика да е сипана нищо и нема на колата. А в твоя случай дори си по синтетична технология тоест пак си получинтетика

    Щела е кофти масълце ма по добре Шел отколкото никво.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    synthetic technology 10W-40 Това си е полусинтетика, ако пишеше Fuli synthetic тогава щеше да е друго....

    5w40 без хидрокрекинг е истината......

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Щела е кофти масълце ма по добре Шел отколкото никво.
    Е това е.
    Иначе няма нищо да и стане на колата, споко. Аз веднъж на една от колите, които се карат съвсем леко сипах 50:50 Селения 20К Алфа Ромео и Селения Рейсинг -> Никакъв проблем, колата работи все едно съм и направил основен ремонт не се чува мотора... То реално няма какво да се случи при смесване на маслата - много, много одавна бяха тия легенди за пресичане и т.н. Карай си споко.

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    аз повече бих се притеснил защо се е наложило доливане на 2 тубички (предполагам около 2 литра) масло
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  6. #6

    Default

    Така си е тя мойта -зимата го пълни с бензин, лятото намалява Няма какво да направя, вероятно не е на 156 000 км, както показва километража.

  7. #7

    Default

    Аз ти предлагам да си смениш нацяло маслото и си почни да си доливаш от същото!
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by vodafona View Post
    Така си е тя мойта -зимата го пълни с бензин, лятото намалява
    Ами тогава наистина най-малкия ти проблем е точно какво е маслото...

  9. #9
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Дъртата ми тиква е видяла доста неща, ама такова животно като "пресечено масло" още не съм видял.
    И минерално със синтетично да смесиш, пак е все тая!
    То като се замислиш, от един казан го гребат, ама това е друга бира.
    Виждал съм пресечени и минерални и полусинтетика и синтетика, ама смесени с воднянка!
    По принцип боксера търпи всичко!
    Последния ми хубосник, беше каран с какво ли не, но освен проблем с почистването на повдигачите, с друго не съм имал, ама това сигурно беше от съдържанието на тенекията, дето намерих в багажника, с надпис М16 Д.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  10. #10

    Default

    Ако може да ползвам темата - за трансмисионните масла предполагам също не е проблем да се смесват, на мен по каталог ми дават тутела 80s а мисля да долея 75w90
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  11. #11
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 21:26.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    Ако може да ползвам темата - за трансмисионните масла предполагам също не е проблем да се смесват, на мен по каталог ми дават тутела 80s а мисля да долея 75w90
    Е това си мисля обаче, че не трябва да се прави...

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тая далавера с нарочното смесване не я разбирам. долято е масло аварийно - ок, ама нарочно да се смесва.... особено пък за трансмисията където са 2 пръдливи литра. а там освен грейда, трябва да се гледа и ГЛ.
    точка

  14. #14

    Default

    Не ми е за 2та литра дето са ~30 лв но съм чувал доста случаи при които след смяна на маслото в скоростите почват да вият още повече
    Другия вариант е да сипя от руските добавки
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  15. #15

    Default

    Смени си маслото и ако продължи да вие си смени скоростите или ги ревизирай. Друг вариант няма ако искаш да си спокоен, че колата няма да изтропа в средата на пътя.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •