Results 1 to 4 of 4

Thread: Ремонт на предно окачване

  1. #1
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default Ремонт на предно окачване

    Темата отиде в техническия справочник: цък, ако на някой му се човърка по колата сам и се чуди за някой дреболии, да разгледа!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  2. #2
    Запален алфист aRm's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    Темата отиде в техническия справочник: цък, ако на някой му се човърка по колата сам и се чуди за някой дреболии, да разгледа!
    Много полезна тема, чак сега я виждам. Мерси за темата, коелга. Ще се възползвам от нея скоро
    Alfa Romeo 155 8V MY95 SPORT 126HP Running on LPG Injection

  3. #3
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ейй,супер е това.Ако някой направи такова и за смяна на съединител,цена няма да има...или поне описание какво трябва да се свали задължително и какво не Само за кормилните накрайници мисля,че има и друг начин да се сменят без да се развали реглажа,щото контрагайката си мисля,че няма как да не се размърда.Мисля,че може просто да се преброи колко пъти е навит всеки накрайник и после да се навият точно толкова пъти-виждал съм го в wheeler dealers това

  4. #4
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    не се размърдва гайката. А и винаги можеш да си броиш оборотите които така или иначе трябва да направиш за да го развиеш. Не съм гледал само дали резбата е едноходова или многоходова, понеже тогава това броене пак ще е относително. Но на фона на това че ще спестите една камара пари за демонтаж и монтаж, може да си позволите да отидете на един реглаж, който според мен е малко безсмислен. Другия вариант да отбележите на резбата с един маркер или да увиете хартиено тиксо до гайката или изолирбанд.... абе мерак да има човек, ще измисли решение.
    За скоростите забравих да го снимам... Не е толкова трудно но си има доста разглобяване. Маха се късата полуоска, освобождава се висящия лагер на дългата, откачат се двата шарнира на двата носача, както и двата кормилни накрайника, поразвиват се малко десния (пред пасажера) тампон на мотора, маха се средния и левия тампон, поразвиват се леко болтовете на моста. Повдига се мотора(подпрян за картера) докато прескочи края на кутията над моста издърпва се, завърта се напред и камбаната се спуска. Предварително се маха стойката на акумулатора, ламаринката където са захванати жилата, и стартера, както и всички останали гайки, болтове и шпилки по обиколката на кутията. Туй то.
    За няколко часа работа!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •