Page 1 of 13 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 188

Thread: Моля за съвет - нов съм! 147 или GTV

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default Моля за съвет - нов съм! 147 или GTV

    Здравейте на всички! Скоро ще взема книжка и ще си купувам първата кола. Много се запалих по Алфа Ромео и като че ли най ми допадат моделите 147 и Gtv. Най-младежко излъчване имат. Моля да ме посъветвате как да постъпя, за да не се разочаровам с първата си кола! Четох много във форума и като че ли стигнах до заключението, че това не е кола за всеки, а за фенове, но и е скъпа за поддръжка?! Разполагам с мах 5000лв. Бензин или дизел да търся? Кои двигатели са сполучливи? Какво да гледам най-вече при покупка? Всичко ще ми е от полза! Ако някой продава от тези модели нека сподели. Благодаря ви!
    Поздрави!

  2. #2

    Default

    За 5000лв е по-вероятно да попаднеш на сравнително читаво ГТВ, но по старо от 147. А ако в тези пари включваш и разходите за регистрация, каско, гражданска, обслужване, аларма. Си търси кола за макс. 3000-3500лв. За тези пари се намират основно 156 и ГТВ.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    5000лв. са само за покупката! Знам че Gtv-то е по-старо от 147. Та кое е за предпочитане? Май 147...дали мога да намеря читаво такова за 5000?

  4. #4

    Default

    За тези пари най-добре ще е да се спреш на Алфа ГТВ или 156 , защото на 147 читава за тези пари се намира трудно. Бих ти препоръчал 156 1,9 ЖТД - за тези пари можеш да намериш 00-01'' година със кожа , а за ЖТД моторите ако си прочел има доста добри отзиви. 147 може и да намериш , но в добро състояние трудно , а това е много важно при купуването на Алфа , а именно как е потдържана преди това. Аз съм на 19 години и от близо година карам 156 , но бензинова. Определено и младежка кола , но кола за фенове на марката и хора които отделят повече време на колите си. Нужна е грижа и потдръжка. 156 1,9 ЖТД е динамична и сравнително икономична и според мен ако си се спрял на Алфа с този бюджет за младежка кола , то според мен тя е колата ти. Двигателя и също е здрав и не дава ядове както бензиновите ТС.
    Last edited by viktorivanov; 18-07-2011 at 17:28.
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by kachaka View Post
    Бензин или дизел да търся?
    По принцип тия дето питат тва, и нямат предварителен твърд избор в това отношение, е по добре да си вземат дизел......не - никой не ми е хакнал акаунта и да пише тва вместо мен, аз съм си.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    viktorivanov - благодаря за изчерпателния отговор, но за сега съм за 147
    ФЕРАРИСТ - към бензина се ориентирам! Просто исках мнение...

  7. #7

    Default

    ....щом тепърва ще взимаш книжка,според мен е по-редно да си вземеш 147....някси ГТВ-то е за хора с опит...все пак е спортен автомобил.....НО аз бих взел ГТВ-то....(не че моя опит е много но все пак 13 год. са нещо...) успех и наслука
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    Благодаря! А за тази някой да има наблюдения?
    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...118&f1=details

  9. #9
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    По принцип тия дето питат тва, и нямат предварителен твърд избор в това отношение, е по добре да си вземат дизел......не - никой не ми е хакнал акаунта и да пише тва вместо мен, аз съм си.....
    Да бееееее, сигурно е брат ти клонинг........

    Quote Originally Posted by kachaka View Post
    ФЕРАРИСТ - към бензина се ориентирам! Просто исках мнение...
    Ми щом си се насочил към бензина 1.6 105к.с. е твойта кола.......

    Бе за тия младите шофери не сложиха ли ограничение за мощни коли!!!!!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  10. #10
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Ми щом си се насочил към бензина 1.6 105к.с. е твойта кола.......

    Бе за тия младите шофери не сложиха ли ограничение за мощни коли!!!!!!!
    1.6 е 120 магарета.
    А те ограничения уж май сложиха, ама повярвай ми - всяко лигаво леке и с 1.2, 60 коня може да се пречука. То ако там горе в сивото вещество дава заето, кубатурата и конете няма да са му пречка да прави щуротии...
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  11. #11
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Само да вметна, че на 147 има и 1.6 105 коня

    Иначе към колегата - може да прозвучи банално, но моят съвет е да се качиш и да покараш и двете коли, които си наумил. Пък която ти хареса. Много са различни, всяка със своите предимства и недостатъци. Ма не е тук мястото да ги обяснявам
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  12. #12

    Default

    Щом си се ориентирал към бензин за тези пари 1,6 147 може да се намери запазена. Щом е бензинка те съветвам да е 105 коня варианта , която мисля ще беше без вариатор , което няма да те вкарва допълнително в разходи. И не забравяй - добра потдръжка , бензиновите двг на Алфа са капризни и неможе да се експериментира както с Гоуф.
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by kachaka View Post
    ФЕРАРИСТ - към бензина се ориентирам! Просто исках мнение...
    Ще префразирам, за да не звуча крайно - ако искаш да караш Алфа и да не човъркаш нищо по нея, в смисъл за всяко нещо да ходиш в сервиз - взимаш фритюрника......
    Ако не те е страх да се изцапаш, да поразчовъркаш любознателноста си относно двигател, кола и прочее, ако в сервиз ходиш само в краен случай и вярваш във връзката между човек и автомобил - кощунство е да си вземеш друго освен бензинка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #14
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    ако избора ще е между 1,6 бензин 120 коня или 1,9 дизел 105 , 110 , 115 магарета аз бих взел дизела . 2 години го карам трактора грешка няма до сега . Бензин бих взел ако ще му слагам метанова уредба , но имайки предвид размерите на багажника на 147 след поставянето на метановата уредба няма да остане празно пространство .

    Ето и линкче на една скорошна тема коат твоята като накрая човека си стигна до 166 http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=61364

    ПП : Ферариста да не е слънчасъл ?
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  15. #15
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Според мен, ако ще взимаш бензин, задължително 2.0ТС . Ще караш по-внимателно първоначално и така. Друг е въпроса, че болшинството Алфи, които са нов внос или напудрени за продан са толкова уморени и мрътви, че може и да не ти се наложи

    Имай предвид, че ТС е по-капризен за поддръжка от дизела и по-скъп, ако ще го правиш "бърз".
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

Page 1 of 13 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •