Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 188

Thread: Моля за съвет - нов съм! 147 или GTV

  1. #46

    Default

    И може би собственика се закле, че нито е удряна, нито е карана с повече от 2500 оборота, само до пазара за вестник е ходел с нея, километрите не само са реални ами са и превъртени напред за автентичност, всичко е от обслужено нагоре, "качваш се и караш", "уникат", "като нова", нещо такова ли..? Е те продавачите най-добре знаят...

    След като си взел книжка вчера, качи се на едната, качи се на другата и 100% ще избереш 147-цата...

  2. #47
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Пич БЪРЗАШ! Успокой малко топката, защото мерак се гаси с пари, а в един момент могат да дойдат голям дефицит. Виждам и чета, че още от сега се притесняваш от 12-13л, разход който си е напълно нормален за всяка алфа била тя и 1.4...Това за мен показва че може би нямаш достатъчен финансов ресурс за бъдещата употреба на Алфа Ромео....


    Явно е че нямаш ОПИТ, незнам дали няма някой покрай теб от него да разбереш, какво означава да поддържаш кола. През ден бензин/ дизел по 30лв...застраховки, техн. прегледи, данъци 200+лв., каскота,ГУМи и от време на време по някое ремонтче недай боже по-сложно...и като сложиш че първоначално ще я караш много...абе бъди готов за едни 500лв. на месец...

    От опит всички знаем, че това е Алфа Ромео. Тоест и най-перфектната да вземеш до 6тия месец със сигурност вече ще си дал 1000лв.++ за ремонти, ако не си ги записваш някъде може и да се излъжеш, че не си...ама парите си летят.

    Млад си...много запален, ама се опитай да МИСЛИШ И ВЛОЖИ РАЗУМ В бъдещата си покупка.

    Имаш ги тия 5 бона СУПЕР! Не бързай! Щом си ги заделил за кола, ще ги имаш и след 2 седмици и след 1 месец. Наистина е МНОГО важно да си избереш правилната кола, за да сведеш после до минимум проблемите и питанията по форумите....


    Моето мнение 156 1.9 JTD 105коня. до 3000лв. Турбо 100лв. втора ръка, дюзи по 10лв...така че моля без тия неща че турбо дизела е скъп....Беше ама вече морги бол...А и дизела определено е по-малко капризен от бензин ТС...

    Ако твърдо е 147/GTV вземи си 147 пак ДИЗЕЛ.
    GTV бих си купил само ако е 2.0 ТС вътрешен фейслиф нов внос и в отлично състояние до около 3 000лв. все пак сме средата на 2011г....


    Тези 2 теми се четат задължително:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=15262
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=3181
    Други теми за ремонти:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...?t=1681&page=2
    Last edited by VFTI; 22-07-2011 at 11:47.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    Утре отивам да гледам GTV-то в Търново - ще го карам в сервиза на Станислав. До КАТ и бившата държавна Мототехника бил. Него ми го препоръчаха за Търново. Другата седмица ще видя и 147-та и тогава ще видя коя ще ми допадне от двете. Ще гледам да видя и някоя 156 1.9 JTD 105коня както ми препоръчваш. Ще пиша как се развиват нещата. Поздрави!

  4. #49
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Станислав е много свестен и ще ти свърши работа. Ако искаш му пусни един PM, за да се резберете, ама мисля, че тук рядко влиза. Подвизава се основно по форумите на fiat. Ника му е Stenli
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    Говорих с него и се разбрахме! Каза, че ще направи всичко необходимо.

  6. #51
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Не ги слушай разбирачите, старите кучета. Млад си млад си, купувай чупи си главата. От опит най-болезнено и качествено се учи. Взимай 147цата, и да е с 4 врати и бензин. Остави го този дизелак. Остави я тая 156-ца дизелак да пуши, трака и още 100 неща. Читави вече няма. 156, ГТВ са стари коли. Не ги слушай първите 3-6 месеца вече се чупи. 500лв на месец. Глупости, ще караш по-малко и това е. Ще я пържиш на моменти и по-внимателно и така. Ако отначало е запазена и няма много неща за смяна....
    Ти ако ги слушаш в тоя форум трябва да смениш половината кола. Аз смених 3 алфи и само аз съм им правил ядова. За 146 - 5 години в България. Повече от 2000лв. за ремонти не е видяла.И аз съм й направил за още 1000лв
    Не се плаши взимай смело 147, но да е черна или червена не прави грешка да взимаш сива като мен.
    Аз каквото исках си го взех.
    147 2000 бензин, кожен салон, фул екстрите, 4 врати. Мразя коли с 2 врати. Цена: 5000лв. :]
    От Март месец я карам. Когато я купих смених лагер-маншон за 27лв. И сипвам, пък колкото мина
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  7. #52
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    Супер си! Ето такива хора харесвам! Хептем се обърках! Само за цвета не те разбрах?! Защо да не е сива, а само черна или червена? На теб ти харесват такива?
    Last edited by kachaka; 22-07-2011 at 18:09.

  8. #53
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Казах ти и в другата тема. Все пак за малд шофьор, първа кола ...по удачно е 147 - 1,9 дизел или още по ефтино 145 1,9 JTD(повярвай ми )
    Да ГТВ-то е неудобно, твърдо, непрактично и въпреки всичко много хубаво и завладяващо, но не и за първа и единствена кола, още повече за млад човек и неопитен шофьор.
    Освен ако не го караш 90% извънградско ГТВ-то.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #54
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    Един вика вземай GTV-то, друг - 147-та...явно всеки го кефи определен модел! Ще ги видя и двете и дано тогава реша най-после!

  10. #55

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Не ги слушай разбирачите, ...
    Ако в този форум освен опцията "add as friend" имаше и "add as enemy" или "ignore" (както е в тунинг.бг), поне половината форум след този ти пост щеше да ти цъкне тази опция

    Quote Originally Posted by kachaka View Post
    Супер си! Ето такива хора харесвам! ...
    Еми ето - харесваш си един, хващаш се за неговите думи и действаш като игнорираш всички останали...
    Last edited by badmadafaka; 22-07-2011 at 22:35.

  11. #56
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Офф по темата ( имам проблем с ЛС системата в момента за това ще го напиша тук)
    Има налични опции за добавяне на приятели както и игнориране на потребител.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  12. #57
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    Вземаи 147 1,6 и това е...
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  13. #58
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Smile

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Офф по темата ( имам проблем с ЛС системата в момента за това ще го напиша тук)
    Има налични опции за добавяне на приятели както и игнориране на потребител.

    Нали знеш че трябва да цъкнеш тикчето на (Send message to users even if they are not on your contact list.) за да пратиш съобщение на човек който не ти е приятел
    П.С надявам се че няма да бъда баннат по точката за коментиране на модераторската работа
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  14. #59
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    54

    Default

    Просто се обърках от мнения! Разберете ме и мен!!! Не е лесно...всички ми харесват! Като си взема кола ще мирясам!

  15. #60
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Не ги слушай разбирачите, старите кучета. Млад си млад си, купувай чупи си главата. От опит най-болезнено и качествено се учи. Взимай 147цата, и да е с 4 врати и бензин. Остави го този дизелак. Остави я тая 156-ца дизелак да пуши, трака и още 100 неща. Читави вече няма. 156, ГТВ са стари коли. Не ги слушай първите 3-6 месеца вече се чупи. 500лв на месец. Глупости, ще караш по-малко и това е. Ще я пържиш на моменти и по-внимателно и така. Ако отначало е запазена и няма много неща за смяна....
    Ти ако ги слушаш в тоя форум трябва да смениш половината кола. Аз смених 3 алфи и само аз съм им правил ядова. За 146 - 5 години в България. Повече от 2000лв. за ремонти не е видяла.И аз съм й направил за още 1000лв
    Не се плаши взимай смело 147, но да е черна или червена не прави грешка да взимаш сива като мен.
    Аз каквото исках си го взех.
    147 2000 бензин, кожен салон, фул екстрите, 4 врати. Мразя коли с 2 врати. Цена: 5000лв. :]
    От Март месец я карам. Когато я купих смених лагер-маншон за 27лв. И сипвам, пък колкото мина
    Боооооожеееее, клко мъка имало по тоя свят.................
    Аз като си харесвах кола, заставах пред автосалона навдигах се на пръсти, оглеждах и викам на моя приятел, Румба тук е няма мойта кола...... И той ми вика, стига беееее не се гледа така........... дай да влезем да погледнем............. За мен Алфата трябваше да е СРЕБРИСТА............
    И не казвам, че тва е най-хубавия цвят.......... просто въпрос на вкус.......... тва ми харесва на мен............

    Ся в началото те посъветвах да вземеш най-маломощната 1.6 105к.с.
    1 най-безопасна за теб.
    2 може би най-евтина за поддръжка.
    3 най-евтина гражданска.
    4 най-евтин данък.
    5 сигурно съм изпуснал нещо......

    Сега ти казвам, прочети темата от начало и преброй колко колеги с бензинови коли те посъветваха да си купиш дизел........

    И най-важното НЕ бързай........коли колкото искаш...... И да изтървеш някоя мноооо убаааа после ще излезе по-убаааа от нея....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 4 of 13 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •