Results 1 to 8 of 8

Thread: Предни пружини за Алфа166jtd

  1. #1
    Младши алфист choochoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default Предни пружини за Алфа166jtd

    Колеги моля помагайте !!! Счупи се предна лява пружина на куклата, а няма намиране на такова чудо.
    Дори "Лисан" неможа да ми намери нов комплект, значи е страшно положението.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 11.11.2001г.

  2. #2

    Default

    Продавачи бол в раздел платени и неплатени.Кое е толкова трудно?Ти къде си се обаждал?
    А ако ти трябват чисто нови има магазини за тая работа.Все едно да кажеш че е свършил хляба и повече няма никъде....
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by choochoo View Post
    Колеги моля помагайте !!! Счупи се предна лява пружина на куклата, а няма намиране на такова чудо.
    Дори "Лисан" неможа да ми намери нов комплект, значи е страшно положението.
    опааа, добре дошъл в клуба как да няма намиране бе човек има няколко начина - първо виждаш какви пружини ти трябват според това какъв мотор има колата - след което имаш три възможни начина за действие:
    1. купуваш пружини на старо - винаги ти ги продават с амортисьора, което не е оферта ако амортисьора не ти трябва, не знаеш колко са увиснали тези пружини, не знаеш дали не са сменяни ...
    2. Купуваш диференцирани пружини за дизел са около 250 лева едната (рикамби оригинали) ама трябва да да следиш цветния маркер на пружината (намира се някъде към възходящите навивки и представлява две цветни петна за всеки вид пружини са различни - за 2,4 дизел са лилаво и жълто - примерно)
    3. купуваш си универсални пружини за по 80 лева бройката - ей колата ляга малко отпред ама са добри - АХН Ауто ги продават и винаги имат наличности - аз съм доволен а съм взискателен да знаеш
    При този вариант ти липсва шлауха на първата навивка (тази и която се чупи точно заради този шлаух тъй като задържа вода и ръждясва) този шлаух предотварятва дрънченето при удар на навивките една в друга (това се случва бая рядко) ... Имай предвид нашите коли имат склонност да чупят пружини и тва е нормално не само за нашите коли
    а тва, че Сашо (Лисан) няма такива пружини не означава нищо повече от това, че Сашо (Лисан) няма такива пружини - не унивай, ей
    Last edited by nightroller; 19-07-2011 at 01:55.

  4. #4
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    И аз сложих такива за 80лв "CS Germany", ама сега имам чувството, че карам с два изпуснали предни амортисьора.
    166 2.4 JTD

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Колега в какъв смисъл е тва за амортисьорите-че се люлее ли или нещо друго.Поне поема ли меко неравностите или не.Мойта 166 отпред е все едно без окачване-много твърда возия,напречните фуги въобще на ги филтрира,доста некомфортно е.Амортисьорите са ми Монро рефлекс на 2 год и се чудя дали не е от тях.Иначе ми прави впечатление ,че предницата седи доста вдигната,от края на гумата до калника има 4 пръста растояние.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  6. #6
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Люлее се яко, то всъщност със старите пружини, при все че предна лява беше счупена, возеше по-добре. Аз също съм с Монро Рефлекс, а понеже са в гаранция ходих и на тресачка преди няколко дни, но амортисьорите са си перфектни.
    166 2.4 JTD

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Дупница, София
    Posts
    25

    Default

    Като купих мойта беше с различни пружини отпред, така че сега имам 2 излишни. На едната маркировката е с кафяво и зелено, а другата лилаво и зелено. Ако някой го устройват да казва. Предполагам че са от 2.4 JTD.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 140HP

  8. #8
    Младши алфист choochoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Продавачи бол в раздел платени и неплатени.Кое е толкова трудно?Ти къде си се обаждал?
    А ако ти трябват чисто нови има магазини за тая работа.Все едно да кажеш че е свършил хляба и повече няма никъде....
    """"""Благодаря за съвета""""""
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136hp 11.11.2001г.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •