Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: високи обороти алфа 146 1.3 боксер

  1. #1

    Default високи обороти алфа 146 1.3 боксер

    Здравеите.Появи се следният проблем(алфата е 146 1.3 боксер)значи като е запалих и започна да даржи високи обороти от порядака на 2-3000,Вчера в продалжение на 30 тина км.ми светеше лампата с диузата и колата си варвеше много добре.После лампата си изгасна и нямаше проблеми до преди няколко часа когато дигна ооротите гасих е няколко пати но фаида нямаше и зех да разкачам букси,откачих ландасондата и моторчето за ниските оборотиколТ си остана на 1000 и си варви добре но лампичката с диузата пак почна да пресветкa и като светне колата забива а ако е на гас гарми и предполагам 1е няма да е един проблема,и повече ме притеснява че като ида на елкон казват че сичко и е наред поне до сега и незнам кои сервиз са по кадарни да могат да е разберат.ако някои знае проблема от какво мойе да е или добар сервиз нека да пише.Благодаря

  2. #2
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 22:26.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  3. #3

    Default

    от пловдив сьм ,обикновенна е газовата има си симолатор колата е с едни и са6ти проблеми и при закачена сонда и моторче и при откачени, само като са откачени си даржи нормални обороти. гарменето е и в двата случая

  4. #4
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 22:26.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  5. #5
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Заяждащо жило на газта, спукан маркуч, особено на МАП сензора, датчика за температура на въздуха тоже!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  6. #6

    Default

    какав е този МАП сензор,маркучите ги прегледах и уш са здрави,температурата на таблото си ми е показва нормално няма проблем или ако има няква друга роля каде е този датчик

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    какав е този МАП сензор,маркучите ги прегледах и уш са здрави,температурата на таблото си ми е показва нормално няма проблем или ако има няква друга роля каде е този датчик
    Между дросела и филтъра, на пластмасовата тръба е датчика за температура на втздуха. Много често се бъзика. МАП сензора е вързан за едно от малките макручета на колектора
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,981

    Default

    ---.
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 22:28.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  9. #9

    Default

    този атчкик на температурата го бях зачиствал с един спреи ще хварля едно око и на другите работи ама маи елкона ще е наи доброто решение ако попадна на маистор де да несменям сичко.и мерси за савеите

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    според мен веднъж ти е изпаткала газовата. сцепила е някой маркуч и сега от време на време се отваря и смуче въздух.
    точка

  11. #11

    Default

    нямаш си на идея колко пати от 1 седмица насам.но мисля че е някаде по електрониката защото и 2 3 пати като си каам светва кода на клиуча и докато немахна акомулатора няма палене

  12. #12

    Default

    и тоз мап сензор така и него открих каде ама сигурно засхтото нз какво представлява

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ключа ти светва от лоша връзка на антената на имобилайзера и няма нищо общо с оборотите. аз ти казвам, огледай всички маркучета за сцепване изваждане.
    от кой град си. имай в предвид че и в софия трудно ще намериш кой да ти направи свястна диагностика на това еку.
    точка

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    А адванс процесор има ли колата?Възможно е да се е прецакал.На гас да не дава необходимото предварение,а на бензин да не превключва оригиналните настройки/но това трябва да излезе на диагностиката/
    На първо място ако не дърпа въздух от никъде,кабели и свещи щом гърми на гас.Извади свещите и виж дали всички са работели нормално.
    МЕТАН

  15. #15

    Default

    от пловдив сам, маркучите ги гледах поне тези които са по достапни и ми се видяха здрави само сервото е много завряно и немога там да видя че отвреме на време става тварда спирачката и маи е точно в него проблема,закачих си сички букси и засега нямам проблем порачал сам свещи и кабели и като ги сменя ще видя как е,миналата седмица си играх и изкарах двете свещи нямаха нито нагар нито нищо но са на 20-25 000 км и маи им е време да се сменят затова парво ще ги сменя и ако пак има проблем ще гледам и другите работи

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •