Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Ужасен проблем с ABS системата, нямам километраж

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Следва да се направи диагностика на ABS-а когато ги има грешките. Ако проблемът е в ABS-а, то, твърде вероятно да не може изобщо да се осъществи комуникация с него. Иначе проблемът може да идва от датчик на колело, който сгъва, когато главината позагрее.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Следва да се направи диагностика на ABS-а когато ги има грешките. Ако проблемът е в ABS-а, то, твърде вероятно да не може изобщо да се осъществи комуникация с него. Иначе проблемът може да идва от датчик на колело, който сгъва, когато главината позагрее.
    Колега привет отново, бях болен седмица и нещо и нямаше как да се занимавам с колата. Вече съм шен и съм в кондиция, та днес пробвах да я закача вкъщи с диагностика на Delphi, но не успявам да се свържа с АБС блока, без значение дали свети чека на колата или не, но просто не става може би от Delphi-то. Иначе с ECU-то се свързвам и там имаше само 1 записана грешка P0500, изчистих я, но като цяло едва ли това ще промени нещо. Проверих бушона до акумулатора на (+) клема който е 10А като го извадих и почистих, но ефект няма, също и големия бушон който е 60А който е под предното стъкло, но също ефект няма. Направо голям филм с тези чекове за АБС и Ръчна. Какво друго да пробвам да чистя и проверявам като най безполезнено, тъй като в Търново малко е трудно да се намери майстор който да ти обърне достатъчно внимание и да свършим качествено работата, та за това се опитвам ако мога сам да разреша проблема с ваша помощ.

    Относо за датчика за колелото който твърдиш да се провери, пробвах следното. Запалих колата и я оставих да работи на място и като влезна в работен режим колата и пусна перката на втора степен да охлади и изведнъж си светнаха двата чека, не-знам това дали е признак, че проблема не е от датчик на колелото тъй като колата е стояла единствено на място?
    Last edited by grenlould; 07-10-2023 at 19:50.



  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Щом не може да се осъществи комуникация с ABS модула, най-вероятно е фира.
    Предполагам пробваш на съответния пин на OBD конектора, който е различен от този за ECU-то.

    Добър специалист по нашите кораби, в твоя регион, е колегата OEM от Горна Оряховица, но не се е появявал отдавна във форума.

    PS:

    Има го в списъка с телефоните - oem- Николай - 0876 64 66 04


    Last edited by ecotronic; 07-10-2023 at 20:39.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Щом не може да се осъществи комуникация с ABS модула, най-вероятно е фира.
    Предполагам пробваш на съответния пин на OBD конектора, който е различен от този за ECU-то.

    Добър специалист по нашите кораби, в твоя регион, е колегата OEM от Горна Оряховица, но не се е появявал отдавна във форума.

    PS:

    Има го в списъка с телефоните - oem- Николай - 0876 64 66 04


    Знам го Николай, но за сега ще гледам сам да се оправя. Освен варианта е да търся втора употреба ABS модул и да се моля да се получат нещата, а нещо по специално при свалянето му? И преди да престъпя към свалянето, ако има нещо друго да почистя/проверя по колата?
    Last edited by grenlould; 14-10-2023 at 22:19.



  5. #35
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by grenlould View Post
    Знам го Николай, преди години ходих при него, но някак с времето започна да не му се занимава и стана много труден да го хванеш за подобна работа, особено ако става дума за разглабяне. Той се насочи към тунинга с чипосването и явно с друго много, много не му се занимава. Последния ми случай с него беше преди може би около 3...4 години когато го бях помолил да я видим, че имах проблем и ми трябваше неговата помощ и ме въртя може би 2 седмици и накрая спрях да го търся. Иначе в началото повече от 10 години когато си купих алфата той ми я обслужва и бях като цяло много доволен, още тогава той караше една 156-ца сива 1.8ТС и нямаше грешка пича, отзоваваше се, но сега трудна работа. Някак ми е странно да се моля при положение, че си отивам с парите, та за това предпочитам друга алтернатива. Освен варианта е да търся втора употреба ABS модул и да се моля да се получат нещата, а нещо по специално при свалянето му? И преди да престъпя към свалянето, ако има нещо друго да почистя/проверя по колата?
    Не помня на 156-ца каква е централката на абс-а ама ако е като повечето от онова време имат редовен дефект (като направят 20+ години). Прекъсват тънките жичлета м-у керамичната основа и пиновете на буксата...
    https://www.youtube.com/watch?v=1J8wX4qyurY видеото дава по-добро инфо какво що... Прави се, аз съм правил няколко успешно...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Не помня на 156-ца каква е централката на абс-а ама ако е като повечето от онова време имат редовен дефект (като направят 20+ години). Прекъсват тънките жичлета м-у керамичната основа и пиновете на буксата...
    https://www.youtube.com/watch?v=1J8wX4qyurY видеото дава по-добро инфо какво що... Прави се, аз съм правил няколко успешно...
    Благодаря колега, ще го погледна. Проблема си го реших днес след като си смених централата и се оказа точно в нея проблема. Голяма гадост беше със смяната, питах няколко пъти как става тоя демонтаж на тая централа без да се сваля помпата, но колегите така и не ми отговориха, но както и да е. Аз ще обясня как става демонтажа на АБС централата за да знаят колеги в бъдеще, а не като мен да се мъчат и да нямат информация.

    Аз го направих по следния начин:
    - Отвих казанчето на хидравличната течност което се държи на два болта като му махнах и капачката,но самите маркучи не съм му ги махал на казанчето, а просто си го забръщах така, че да мога да работя спокойно. Също отвих и тръбата за въздух която е след дебитомера и започнах със съществената част към демонтажа на централата. Откопчах голямата букса на централата (тя се откопчава по специфичен начин, като издърпаш напред щифта и се откопчава) и се позоционира така че да не пречи при работа. След това се започва с развиването, като самата централа се държи на 6 болчета, като двете от вътрешната страна супер трудно се отвиват понеже няма видимост,а трябва чрез нацелване и много псувни, но се случват нещата. След като се развият 6-те болчета се отделя централата от помпата внимателно и се позиционира така, че да може да се бръкне отдолу и да се откопчае и втората букса, там може с отверка да си помогнете за да Ви е по лесно. След като се разкопчае е готова за вадене и с леки завъртания се изважда. Слага се новата централа и всичко по обратен ред, като първо се закопчава малката букса която е отдолу на централата и се започва с болчетата, но 2-те болчета за които говорех не съм ги слагал, защото връщането им е мисията невъзможна, а и това няма да повлияе по никакъв начин. След което се закача и голямата букса, слага се казанчето и тръбата за въздуха и всичко е готово. Надявам се да съм го обяснил разбираемо и да съм полезен на колегите, лека вечер и наздраве



Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •