Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Ужасен проблем с ABS системата, нямам километраж

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default Ужасен проблем с ABS системата, нямам километраж

    Здравейте, момчете, колеги,

    Моля ви помагайте, имам огромен проблем - трети майстор ми гледа колата и няма никакво решение. Сега ще ви разкажа накратко какво ми се случи и какво ми казват майсторите.

    Колата е описаната в подписа ми. Миналият уикенд се качих на Витоша по ужасен каменист път над Железница. Хубаво място, но на сутринта на Алфата и светнаха лампите на ABS-а, ръчната и се оказа и че километражът не работи. От там се тръгна по майстори. Отидох първо под моста на 4 km да ми направят диагностика. Оказа се, че не могат да стигнат до компютъра, за да покаже, къде е проблема. Казаха ми, че евентуално проблема е в ABS блокът. Дадоха ми тяхно за проба. Включих го на буксата, но проблема не изчезна. После от самосебе си спря да свети и проработи километражът, но на първата неравност, отново се развали. От там отидох на трети майстор, който ми каза, че ми е развалено блокчето на ABS-a и ме прати на Драгичево да си купя "нов". Той ми държа колата 5 дни. Каза ми, че ми е свалял гумите, като секретните гайки бяха в мен, че е чул компютъра на колата, докато е правил диагностика и проблемът е точно в ABS блока. Усъмних се, че нищо не е свършил. Отидох на друг майстор, който отново пробва да направи компютърна диагностика, но отново не успя да стигне до компютъра, за да види, къде е проблемът. Той ми каза, че може да са датчици по гумите и ме прати в Александър Ауто, за нова диагностика.

    Моля ви дайте ми съвет какво да направя? Нищо не разбирам от тази ABS система. Как се мерят тези датчици? Къде мога да отида, за да ми открият проблема? Вече дадох много пари за диагностики, които не ми показват нищо. ПОМОЩ!
    Карам Alfa Romeo 156, 2.0 twin spark, 155hp, бензин, 98г. .

    ..:: Където делото говори само за себе си, защо са необходими думи? ~ Цицерон ::..

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Exclamation

    Хайде момчета, моля ви, искам да си карам колата.
    ПОМАГАЙТЕ!!!
    Карам Alfa Romeo 156, 2.0 twin spark, 155hp, бензин, 98г. .

    ..:: Където делото говори само за себе си, защо са необходими думи? ~ Цицерон ::..

  3. #3

    Default

    Ебаси, яко са те фанали за донор.......влез в техническия раздел, аресай си един от форумните сервизи и бегай там, щото нещо досега гледам не си случил на майстори......тва всеки с подходящото ноу-хау и софт за това ще го фане за 5 минути, да не речем и по малко, по абесето не мое да стане кой знае какво, особенно след описаните преживявания......
    ИСтински късметлия си че не ти клатят оборотите да речем, представям си какво ли щяха да те накарат да смениш.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Моля те, кажи ми в кой сервиз да отида? Казаха ми за Александър ауто, но не знам какво да правя. Имаш ли идея какъв ми е проблема?
    Карам Alfa Romeo 156, 2.0 twin spark, 155hp, бензин, 98г. .

    ..:: Където делото говори само за себе си, защо са необходими думи? ~ Цицерон ::..

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Проблема ти е най-вероятно е някоя халтава връзка по абс системата, а може да е дори от бушон.

    А относно сервизите

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Има си и отзиви и и контакти и каквото се сетиш.
    Дето се вика навсякъде ще ти свършат работа.
    Четеш харесваш вдигаш телефона и казваш какъв ти е проблема и си запазваш час. Просто и лесно.

    п.с А това че не ти работи километража и АБС-а не е чак толкова превелик проблем че да не можеш да си караш колата.
    Просто леко със спирачките, което не е пробле за шофьор с опит.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Както казах ходих в сервиз, в който правят Алфи, Фиат, Ланчия, обаче не ми откриха проблема и както казах никъде не успяват да се свържат с компютъра, за да направят диагностика. Провериха ми бушоните, не е това.
    Чудя се някой не е ли имал същия проблем с ABS-а и километража и това да не може да бъде открито с диагностика. Може да ви звучи супер лесно, но аз от седмица съм без кола
    Карам Alfa Romeo 156, 2.0 twin spark, 155hp, бензин, 98г. .

    ..:: Където делото говори само за себе си, защо са необходими думи? ~ Цицерон ::..

  7. #7
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Километражът и АБС- то имат връзка. Шом централата е ОК и провери връзки. Когато блока на АБС-то не работи не можеш да го четеш с компютър. Пробвай със същия тип блок. Централите са 2 типа(или поне аз знам за два)
    Last edited by fiore; 21-07-2011 at 00:41.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    А не трябва ли първо да се проверят датчиците по гумите и кабелите? Аз мога да си ги измеря и сама с мултиметър. Само ми кажете какви параметри трябва да търся и къде точно трябва да меря.
    Карам Alfa Romeo 156, 2.0 twin spark, 155hp, бензин, 98г. .

    ..:: Където делото говори само за себе си, защо са необходими думи? ~ Цицерон ::..

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Някак си логично звучи след като не са успели изобщо да се закачат към ЕКУ-то на АБС-а да ма проблем с него или със захранването му.

    АБС системата може да не работи поради една камара причини а еку-то да си работи и да подлежи на диагностика. ( и да индикира грешка в абс системата на таблото)

    Доколкото знам в сервиза под моста на 4-ти километър не са никак боси за да не могат да хванат проблема.

    Иначе Фиоре е прав - данните за скоростта на таблото се вземат от показанията на датчиците на АБС-а.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10

    Default

    Аз веднъж съм ходил в сервиза на 4-ти километър и повече няма да стъпя там. Не знам сега как са ,но преди 1,5г от диагностикът и приемчика им бликаше НЕкомпетентност. Отидох там на диагностика защото оборотите на колата се меняха постоянно от 200 до 1500 и направо ме побъркваше. Така я диагностицираха, че след тяхната намеса колата започна да мени оборотите от 1500 до 0 и да гасне при всяко пускане на педала на газта. Заключението на приемчика беше, въпрос към мен: "- Защо гасне като пуснеш газта?" . Дадох им 50лв за "добре" свършената работа и едвам се прибрах. След 2-3 дни отидох при реклама и още като спрях той ми каза: "- Дросела ти е за адаптация" и точно след 3мин. колата имаше обороти заковани на 850/мин.


    А за проблема на колегата аз също смятам ,че проблема е в захранването на ABS-a. Свети ли грешката за еър бега? Защото при мен не можеше да се влезне нито в централата на ABS, нито на AIR BAG. Оказа се пркъснат кабел още на клемата на акумулатора, но светеше и грешка за AIR BAG-а на таблото.При 2.0тс захранването на двете централи тръгва от едно и също място от клемата на акумулатора и влиза след 10см в една от малките черни кутийки с предпазители в коша на двигателя.
    Last edited by fiore; 22-07-2011 at 11:37.

    Alfa 156 2.0ts НЯМА Я ВЕЧЕ, Alfa 145 1.6 Boxer И НЕЯ, Alfa 145 1.6ts И НЕЯ

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Първо измери дали има захранване за централата.
    Ето и полезно имфо :http://clubalfaromeo.com/forum/showt...ght=ABS%2C+ASR
    Успех!
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Innkata View Post
    Моля те, кажи ми в кой сервиз да отида?
    Трети, пети, шести или десети сервиз от линка на Пруфа......

    Quote Originally Posted by Innkata View Post
    Имаш ли идея какъв ми е проблема?
    Да, вариантите са няколко, но никой дистанционно не може да ти каже какъв точно е варианта.......и понеже няма да дойдеш до СТЗГ да ти кажа, иди в някой от сервизите в СФ да ти разберат и да ти кажат на място.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    този който ти прави диагностика, трябва да знае как да превключи между еку, абс и еърбег.
    варианта да не може да се свърже с него е да има проблем със захранването на абс блока, което лесно се проверява или пък с релетата в самия блок.
    друг вариант е да има проблем с някой кабел на датчик или самия датчик, което веднага се вижда на диагностика.
    най-добре както те посъветваха колегите - добър сервиз.
    точка

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    7

    Default

    Благодаря ви много
    Карам Alfa Romeo 156, 2.0 twin spark, 155hp, бензин, 98г. .

    ..:: Където делото говори само за себе си, защо са необходими думи? ~ Цицерон ::..

  15. #15
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе щом свети ABS и ръчна и няма километраж, работата е ясна - или някъде има кофти контакт по захранването на ABS централата (бушон, букса, маса и т.н.) или просто централата е аут. Нали го ядох същото дърво преди година и половина, но при мен беше класическия случай с повредена централа, която работи само докато е студена и след като леко се вдигне температурата и става коледна елха на таблото. А щом няма захранване до централата или е скапана,при опит диагностичния софтуер да се свърже с нея дава грешка от типа, че не може да направи връзка с нея на този адрес (все едно я няма). Хипотетично, даже и да бъде изчетена, в нея не може да се запише грешка при този тип проблем.
    Казали са ти в кой сервиз да идеш и вместо да се обясняваш на нас кой майстор, какво ти е казал, отивай да ти я оправят колата.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •